ZAPOWIEDZI LISTOPADOWE

17.11.23

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

|Hunger Games: The Ballad Of Songbirds and Snakes|

Opis: Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Obsada: Rachel Zegler, Hunter Schafer, Viola Davis, Peter Dinklage
Reżyseria: Francis Lawrence
Produkcja: USA, 2023
Gatunek: science-fiction, przygodowy, akcja
Czas trwania: -- minut
Dozwolony od: -- lat

24.11.23

Noc Dziękczynienia

|Thanksgiving|

Opis: Prawdziwa uczta dla fanów horrorów! Mieszkańcy miasta Plymouth, kolebki Święta Dziękczynienia, porzucają tradycyjne, rodzinne zgromadzenia, by celebrować kolejne święto – konsumpcyjny Black Friday. Żądza posiadania doprowadza do tragicznych w skutkach zamieszek, które stają się viralowym hitem w sieci.
Rok później tajemniczy seryjny zabójca, znany jako John Carver, w akcie zemsty postanawia wybić mieszkańców Plymouth jednego po drugim, zgodnie z niepojętym, złowrogim planem. Czy uda się ująć zagadkowego sprawcę, czy też starannie dobierane ofiary pełnić będą rolę gości przy jego wynaturzonym, dziękczynnym stole?

Obsada: Rick Hoffman, Addison Rae, Gina Gershon
Reżyseria: Eli Roth
Produkcja: USA, 2023
Gatunek: horror
Czas trwania: 107 minut
Dozwolony od: -- lat

Projekt i opieka nad serwisem: Scott Tiger S.A.