x

X
X
X

STRESZCZENIE

Pełnometrażowy debiut fabularny Bartosza Kruhlika.

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Film startował w konkursie głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września). Bartosza Kruhlika wyróżniono nagrodą za debiut reżyserski.

X

METRYKA

DANE FILMU

Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Munka, PISF, Canal+ Polska

Premiera polska: 22.11.2019

Czas: 78 minut
Dozwolony od lat: 15
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

EKIPA

Reżyseria: Bartosz Kruhlik
Scenariusz: Bartosz Kruhlik
Muzyka: Endy Yden
Zdjęcia: Michał Dymek
Montaż: Magdalena Chowańska
Scenografia: Radosław Zielonka
Kostiumy: Krzysztof Łoszewski
Charakteryzacja: Jolanta Grzelak
Dźwięk: Zofia Moruś, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński
Postprodukcja obrazu: Chimney Poland
Producenci: Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
Kierownictwo produkcji: Sylwia Rajdaszka, Joanna Ochman

AKTORZY

Marcin Hycnar - Adam Nowak
Marek Braun - aspirant Sławek Makowski
Marcin Zarzeczny - Michał Matys
Agnieszka Skibicka - Iwona Matys, żona Michała
Anna Mrozowska - policjantka Magda
Michał Pawlik - policjant „Młody”
Paweł Koślik - policjant Grzegorz
Dariusz Dłużewski - komendant Zygmunt
Małgorzata Witkowska - ratowniczka
Jerzy Janeczek - ojciec Michała
Michał Anioł - adwokat Adama
Tomasz Zaród - dowódca straży pożarnej
Hubert Podgórski, Wiktor Korzeniowski - ratownicy
Mateusz Korsak - strażak

X

EKIPA

Marcin Hycnar (Adam Nowak)

Urodził się 18.01.1983 w Tarnowie. W latach 2006–2016 był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Stworzył pamiętne kreacje w „Tangu” Sławomira Mrożka, czy „Kosmosie” Witolda Gombrowicza. Od 1 czerwca 2017 pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie także wiele reżyseruje. Zdobył szereg znaczących nagród, m.in. „Feliksa Warszawskiego”, w kategorii Pierwszoplanowa rola męska, za kreację Karola IX w spektaklu „Królowa Margot” wg Aleksandra Dumasa, w Teatrze Narodowym w Warszawie. Często występował w Teatrze Telewizji i Polskim Radiu. Jest dwukrotnym laureatem Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie – za tytułową rolę w słuchowisku „Hamlet” Szekspira (w reżyserii Waldemara Modestowicza) oraz za rolę Artura w telewizyjnej realizacji „Tanga”. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność „na rzecz rozwoju kultury, za osiągnięcia artystyczne” (2017).

Marcin Zarzeczny (Michał Matys)

Aktor teatralny i filmowy, teatrolog, instruktor teatralny. Urodził się 11.12.1984 roku w Kraśniku. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Studium Muzycznego I stopnia w Kraśniku. Obecnie aktor etatowy Teatru Polskiego w Szczecinie, współpracuje z warszawskim Teatrem Komedia oraz Krakowskim Teatrem Komedia. Współpracował także z teatrami: Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Ludowym w Krakowie oraz warszawskimi: Capitol, Na Woli, Wytwórnia i Laboratorium Dramatu. Autor głośnego monodramu pt. „Zwierzenia bezrobotnego aktora” wystawionego ponad sto razy w Polsce, Indiach, Niemczech, Islandii i Iranie. Zdobywca nagród aktorskich w Gdańsku, Częstochowie, Lublinie i Albanii. Jego teksty publikowane były w amerykańskich magazynach literackich, m.in. w „Thought Notebook”. W Krakowskim Teatrze Komedia gra w spektaklu „Pan Tadeusz z M3″.

Marek Braun (aspirant Sławek Makowski)

Urodził się w 1983 roku. Ukończył PWST w Krakowie w 2010. Od 2011 aktor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie zagrał m.in. w „Zbrodni i karze”, „Bracie naszego Boga”, „Ślubie” (reż. Mikołaj Grabowski) i „Jednorękim ze Spokane”. Odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Bartosz Kruhlik (reżyseria)

Rocznik ‘85. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego filmy były pokazywane setki razy na polskich i zagranicznych festiwalach, gdzie zdobyły blisko 150 nagród i wyróżnień. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Tallin BNFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Autor nagradzanych spotów społecznych. W 2019 roku jego debiut fabularny „Supernova” otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W wolnych chwilach zapalony szachista.