ZAMKNIJ

ZAMKNIJ

STRESZCZENIE

Maddy to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest bardzo ciekawa świata, ale cierpi na bardzo rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na cały świat. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę. Jednak Olly, chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by to stanęło im na przeszkodzie. Choć patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Choć wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, są gotowi zaryzykować wszystko, aby być razem.

ZAMKNIJ

ZAMKNIJ

Dane filmu

Tytuł oryginalny: Everything, Everything
Produkcja: Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Bros. Pictures, Alloy Entertainment, Ithaca Films, USA

Premiera światowa: 18.05.2017
Premiera polska: 09.06.2017

Czas: 96 minut
Dozwolony od lat: 12
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

Twórcy

Reżyseria: Stella Meghie
Scenariusz: J. Mills Goodloe
na podstawie powieści Nicoli Yoon „Ponad wszystko” („Everything, Everything”)
Muzyka: Ludwig Göransson
Zdjęcia: Igor Jadue-Lillo
Montaż: Nancy Richardson
Scenografia: Charisse Cardenas
Dekoracje: David Clarke, Marcelo Del Rio
Efekty specjalne: Chris Roff
Kostiumy: Avery Plewes
Producenci: Elysa Dutton, Leslie Morgenstein
Producent wykonawczy: Victor Ho

Aktorzy

Amandla Stenberg _ Maddy Whittier
Nick Robinson _ Olly Bright
Anika Noni Rose _ Pauline
DAna de la Reguera _ Carla
Taylor Hickson _ Kayra
Danube R. Hermosillo _ Rosa
Dan Payne _ Joe
Fiona Loewi _ Mae
Sage Brocklebank _ astronauta
Robert Lawrenson _ pan Waterman
Peter Benson _ doktor Chase
Françoise Yip _ doktor Francis

ZAMKNIJ

Amandla Stenberg (Maddy Whittier)

Urodziła się 22.10.1998 w Los Angeles. Amerykańska aktorka, znana z roli trybutki Rue w „Igrzyskach śmierci”. Już w wieku 4 lat rozpoczęła karierę jako dziecięca modelka. Z modelingu zrezygnowała dla kariery aktorskiej, którą oficjalnie rozpoczęła w 2010, występując jako młoda Cataleya w filmie akcji „Colombiana”. Zagrała z sukcesem w wyróżnionym na festiwalu w Sundance Specjalną Nagrodą Jury niezależnym filmie „As You Are”. Jest aktywna społecznie. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, takich jak Share Our Strength, National Memorial, MLK Memorial Foundation. Jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie opublikowała wiele komentowanych szeroko artykułów poruszających często kwestie społeczne.

Nick Robinson (Olly Bright)

Urodził się 22.03.1995 w Seattle, stan Waszyngton. Tu rozpoczął karierę teatralną, występując w inscenizacjach „Zabić drozda”, „Mame,” „A Thousand Clowns” czy „Lost in Yonkers”. Zdobył rolę w popularnym serialu „Mellisa and Joey”. Zwrócił na siebie uwagę w filmach „Being Charlie” Roba Reinera i niezależnych „Królach lata”, a sukces komercyjny odniósł, grając w „Jurassic World”.

Ana de la Reguera (Carla)

Meksykańska aktorka i producentka. Urodziła się 8.04.1977 roku w Veracruz. Jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Meksyku. Zaczynała karierę w serialach telewizyjnych („Azul”), potem odnosiła sukcesy, kręcąc wiele reklam i pracując jako modelka. Obecnie skupia się głównie na występach w filmach. Jest także świetną profesjonalną tancerką. Najwybitniejsze role stworzyła w „Por la libre” (2000), „Un Secreto de Esperanza” (2002) i „Ladies' Night” (2003) oraz „El Traspatio”(2009). Grała z powodzeniem w meksykańskich teatrach, pojawiła się m.in. w roli Desdemony w inscenizacji „Otella”.

Anika Noni Rose (Pauline)

Urodziła się 6.09.1972 roku w Bloomfield, stan Connecticut. Amerykańska aktorka i wokalistka. Ukończyła Florida A&M University i kontynuowała studia w American Conservatory Theatre w San Francisco. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Nowego Jorku. Przez trzy miesiące starała się o rolę Rusty w broadwayowskim musicalu „Footloose”, którą ostatecznie zdobyła. Później wystąpiła w kolejnych musicalach, w tym w „Eli's Comin'” oraz „Me and Mrs. Jones”. Przełom w karierze aktorki nastąpił wraz z rolą w „Caroline, or Change”. Za występ w tej sztuce Rose otrzymała Theatre World Award, Lucille Lortel Award oraz Tony Award. Debiutowała w filmie w 1999 roku. W 2006 roku wystąpiła w „Dreamgirls”. Od tego czasu pojawiła się w kolejnych produkcjach: „Just Add Water”, „Razor” i animacji „Księżniczka i żaba” jako głos głównej bohaterki, Tiny. Postać ta była pierwszą czarnoskórą księżniczką Disneya.

Stella Meghie (reżyseria)

Kanadyjska reżyserka, urodzona w Toronto. Pracowała w PR, zanim ostatecznie zdecydowała się na karierę filmową. Zadebiutowała komedią obyczajową „Jean of the Joneses”, z uznaniem przyjętą na festiwalu South by Southwest (SXSW) i MFF w Toronto. Za scenariusz do tego filmu zdobyła w 2017 roku nominację do Film Independent Spirit Award.