x

X

zwiastun #1

X
X

STRESZCZENIE

Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?

Film jest rozwinięciem krótkiego metrażu norweskiego twórcy Larsa Klevberga pod tym samym tytułem. 14-minutowy „Polaroid” otrzymał w 2015 roku główne nagrody podczas Los Angeles Horror Competition. Film zdobył także Grand Prix Jury na festiwalu kina fantastycznego w Torremolinos. Dwa lata wcześniejszej Klevberg zwrócił na siebie uwagę postapokaliptyczną krótkometrażówką „The Wall” doskonale przyjętą na festiwalu w Palm Springs. Scenerię dla nowego horroru znaleziono w malowniczym portowym mieście Halifax (Nowa Szkocja, Kanada), siedzibie pięciu znanych uniwersytetów, a także największym na świecie miejscu pochówku ofiar katastrofy Titanica.

EKIPA

Kathryn Prescott (Bird Fitcher)

Aktorka brytyjska. Urodziła się 4.06.1991 w Londynie. Wielką popularność przyniósł jej serial „Kumple”, gdzie zagrała Emily Fitch. Jest wielbicielką The Cardigans i Metalliki. Wystąpiła w teledysku „Love Bites” zespołu Midnight Beast. Jej siostra bliźniaczka Megan także jest aktorką.

Tyler Young (Connor Bell)

Urodził się 17.12.1990 w Chicago, stan Illinois. Wychował się na przedmieściach. Ukończył katolicką uczelnię DePaul University w Chicago na kierunku reklamy i PR. Aktorstwa uczył się na tej samej uczelni w The Theatre School oraz w znanym teatrze improwizacyjnym Second City. Zdobył uznanie rolą w miniserialu „Eyewitness”.

Lars Klevberg (reżyseria)

Norweski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1980 roku. Od wczesnych lat życia interesował się fotografią oraz malarstwem i filmem. Jest wielbicielem horroru i amerykańskiego kina noir. Obecnie ukończył pracę nad szeroko promowanym projektem – remakiem horroru „Laleczka Chucky” („Child's Play”, 1988, reż. Tom Holland). W wersji Klevberga wystąpili Tim Matheson i Mark Hamill (głos laleczki Chucky).

METRYKA

DANE FILMU

Tytuł oryginalny: Polaroid
Produkcja: Dimension Films, Benderspink, Eldorado Film, Vertigo Entertainment, USA

Premiera światowa: 10.01.2019
Premiera polska: 28.06.2019

Czas: 88 minut
Dozwolony od lat: 15
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

OBSADA

Kathryn Prescott ... Bird Fitcher
Tyler Young ... Connor Bell
Samantha Logan ... Kasey
Keenan Tracey ... Devin
Priscilla Quintana ... Mina
Javier Botet ... Istota
Mitch Pileggi ... szeryf Pembroke
Katie Stevens ... Avery
Davi Santos ... Tyler
Shaun MacDonald ... matka Bird
Grace Zabriskie ... Lena Sable

TWÓRCY

Reżyseria:Lars Klevberg
Scenariusz: Blair Butler na podstawie scenariusza filmu „Polaroid” (2015) Larsa Klevberga
Muzyka: Philip Giffin
Zdjęcia: Pål Ulvik Rokseth
Montaż: Peter Gvozdas
Scenografia: Ken Rempel
Dekoracje: Matt Likely
Kostiumy: Martha Curry
Efekty specjalne: Cameron Patterson
Efekty wizualne: Jose Marra
Producenci: Roy Lee, Chris Bender, Michael Mahoney
Producenci wykonawczy: John Einar Hagen, Keith Levine, Petter Onstad Løkke, Matthew Signer, Jake Wagner, Miri Yoon