x

X
X
X

STRESZCZENIE

W brawurowej komedii, z udziałem Anne Hathaway („Interstellar”, „Praktykant”, „Diabeł ubiera się u Prady”), Rebel Wilson („Pitch Perfect”, „Druhny”) i Alexa Sharpa („Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”), młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch sprytnych oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn.

– W prawdziwym życiu nigdy nikogo nie oszukałam – mówiła gwiazda filmu, komediowa australijska aktorka Rebel Wilson, słynna zwłaszcza z występu w „Druhnach”. – Dokonałam tego dopiero w filmie. Nasz film to opowieść o pewnej oszustce – kobiecie z klasą, granej przez Anne Hathaway, którą los styka z oszustką o wiele skromniej sytuowaną. I obie mocno dokazują na południu Francji.

Scenarzystka Jac Schaeffer („Kapitan Marvel”) postanowiła połączyć siły z reżyserem – debiutantem na wielkim ekranie – Chrisem Addisonem i nadać współczesny szlif znanej i lubianej opowieści. – Moja bohaterka jest bezwzględną oszustką, ale przecież nie jest pozbawiona serca – tłumaczyła Wilson. – Nie chodziło nam o prostą zmianę płci bohaterów. To nie byłby wystarczający powód, by nakręcić remake. Musieliśmy całą rzecz uwspółcześnić, na nowo przemyśleć relacje między najważniejszymi postaciami.

X

METRYKA

DANE FILMU

Tytuł oryginalny: The Hustle
Produkcja: Metro-Goldwyn-Mayer, New Line Cinema, USA

Premiera światowa: 08.05.2018
Premiera polska: 21.06.2019

Czas: 93 minuty
Dozwolony od lat: 12
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

OBSADA

Anne Hathaway ... Josephine Chesterfield
Rebel Wilson ... Penny Rust
Alex Sharp ... Thomas Westerburg
Ingrid Oliver ... Brigitte Desjardins
Nicholas Woodeson ... Albert
Tim Blake Nelson ... Portnoy
Douggie McMeekin ... Jason
Casper Christensen ... Mathias
Meena Rayann ... krupierka
Sarah-Stephanie ... tancerka
Aaron Neil ... Amir

TWÓRCY

Reżyseria:Chris Addison
Scenariusz: Jac Schaeffer
Inspiracja: Stanley Shapiro, Paul Henning, Dale Launer – scenariusze filmów „Opowieść do poduszki” i „Parszywe dranie”

Muzyka: Anne Dudley
Zdjęcia: Michael Coulter
Montaż: Anthony Boys
Scenografia: Alice Norrington
Dekoracje: Sophie Phillips
Kostiumy: Emma Fryer
Producenci: Roger Birnbaum, Rebel Wilson
Producenci wykonawczy: Ilona Herzberg, Charles Hirschhorn, Alison Owen
Koproducent: Suzie Shearer

X

EKIPA

Anne Hathaway (Josephine Chesterfield)

Urodziła się 12.10.1982 roku w Nowym Jorku. Jest córką znanej nowojorskiej aktorki teatralnej i śpiewaczki Kate McCauley oraz prawnika Gerarda Hathawaya. Wykształcenie aktorskie zdobywała w Paper Mill House w New Jersey oraz Barrow Group w Nowym Jorku. Zgłębiała także zagadnienia teatru muzycznego na Uniwersytecie Nowojorskim. Natomiast tajniki tańca poznawała w Broadway Theatre Center. Za rolę w serialu „Get Real” (Polsat: „Luzik Guzik”) zdobyła nominację do nagrody Teen Choice Award w kategorii Najlepsza aktorka w roli dramatycznej. Próbowała także swych sił jako wokalistka – w filmie „Ella Enchanted” (Polsat, DVD: „Ella zaczarowana”) wykonała trzy piosenki. Podczas castingu do „Pamiętnika księżniczki” spadła z krzesła, ale i tak zachwyciła reżysera Garry’ego Marshalla i zdobyła angaż. Otrzymała Oscara za najlepszą żeńską rolę drugoplanową za występ w „Nędznikach” (2012) oraz nominację za najlepszą żeńską rolę pierwszoplanową za „Rachel wychodzi za mąż” (2009).

Rebel Wilson (Penny Rust)

Rebel Melanie Elizabeth Wilson, właśc. Melanie Elizabeth Bownds (ur. 2.03.1980) – australijska aktorka sceniczna i filmowa, a także scenarzystka i producentka. Ukończyła prawo na University of New South Wales. Później uczęszczała do Australian Theatre for Young People. Przeprowadziła się do USA, gdzie kontynuowała naukę. Swoją karierę aktorską rozpoczęła na deskach teatru Sydney Theatre Company. Na ekranie zadebiutowała w 2003 roku w filmie „Fat Pizza”. Potem pojawiała się w serialach telewizyjnych. Sławę przyniosła jej rola w filmie komediowym „Druhny” (2011). Tego samego roku zagrała w filmie „Kochanie, poznaj moich kumpli”, a w 2012 w przebojowym „Pitch Perfect”. Obecnie przygotowuje się do występu w filmowej wersji musicalu „Koty”. Ma też w planach jesienne występy na deskach Roslyn Packer Theatre w Sydney, w sztuce „The Beauty Queen of Leenane” Martina McDonagha.

Alex Sharp (Thomas Westerburg)

Angielski aktor, ur. 2.02.1989 w Londynie. Jego matka jest nauczycielką, ojciec działa na rynku nieruchomości. Po raz pierwszy na scenie pojawił się w wieku czterech lat. Występował w lokalnych teatrach, ale o karierze aktorskiej pomyślał serio dopiero w 2008 roku, po przeprowadzce do USA. W 2014 ukończył słynną nowojorską szkołę artystyczną Julliard. W 2015 zdobył prestiżową Tony Award za główną rolę na Broadwayu w sztuce „The Curious Incident of the Dog in the Night-Time”. Był najmłodszym zdobywcą wyróżnienia w tej kategorii. Obecnie pracuje nad jedną z głównych ról w prequelu „Gry o tron”.

Chris Addison (reżyseria)

Angielski reżyser, aktor i scenarzysta walijskiego pochodzenia. Ur. 5.12.1970 w Cardiff. Wychował się w Manchesterze, studiował na University of Birmingham. Sławę zdobył jako stand-uper (m.in. 8 występów przez siebie reżyserowanych na teatralnym festiwalu w Edynburgu). Występował i reżyserował dla radia BBC. Z sukcesem występował w serialach jako aktor (m.in. „The Thick of It”, „Lab Rats”, „Kumple”, „Doktor Who”). Stopniowo zaczął realizować odcinki popularnych seriali („Figurantka” dla HBO). Napisał dwie humorystyczne książki: „Cautionary Tales for Grown-Ups” (2006) oraz „It Wasn't Me” (2008).