x

„I że ci nie odpuszczę” – komedia romantyczna nie do zapomnienia!
Kate to samotna matka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę.
Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza.
Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w „prawdziwe życie” budowlańca z trójką dzieci.
Sytuacja szybko wymyka się jej spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi.

Tytuł oryginalny: Overboard
Produkcja: Pantelion Films, 3Pas Studios, Metro-Goldwyn-Meyer, USA

Premiera światowa: 25.04.2018
Premiera polska: 15.06.2018

Czas: 112 minut
Dozwolony od lat: 12
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

Reżyseria: Bob Fisher, Rob Greenberg
Scenariusz: Bob Fisher, Rob Greenberg na podstawie noweli filmowej Leslie Dixona
Muzyka: Lyle Workman
Zdjęcia: Michael Barrett
Montaż: Lee Haxall
Dekoracje: Shannon Grover
Scenografia: Brent Thomas
Kostiumy: Brent Thomas
Efekty specjalne: Brent Thomas
Producenci: Eugenio Derbez, Ben Odell, Bob Fisher
Producent wykonawczy: Brendan Ferguson

Anna Faris ___ Kate
Eva Longoria ___ Theresa
Eugenio Derbez ___ Leonardo
Mel Rodriguez ___ Bobby
Cecilia Suarez ___ Magdalena
Swoosie Kurtz ___ Grace
Hannah Nordberg ___ Emily
Alyvia Alyn Lind ___ Olivia
John Hannah ___ Colin
Jesus Ochoa ___ Vito
Adrian Uribe ___ Burrito
Fernando Luján ___ Papi
Omar Chaparro ___ Burro
Mariana Trevińo ___ Sofia

Anna Faris (Kate)
Właśc. Anna Kay Faris. Urodziła się 29.11.1976 w Baltimore, stan Maryland. Karierę zaczęła w wieku 9 lat, występując w reklamach i w teatralnych produkcjach w Seattle, gdzie mieszkała. Na scenie pojawiła się między innymi w sztukach: „Nasze miasto” („Our Town”), „Danger”, „Monkey”, „Zabić drozda”, „Heidi”, „Rain”, „Some Fish”, „No Elephants”, „Life under Water”, „Summer Brave”, „I Never Saw a Butterfly”. Początkowo występowała w Seattle Repertory Theater. Studiowała literaturę angielską na University of Washington. Jej pierwszym mężem był znany z wielu seriali aktor Ben Indra, drugim – Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Siedmiu wspaniałych”). Oprócz ról komediowych Faris wystąpiła m.in. w „Tajemnicy Brokeback Mountain” i „Między słowami” Sofii Coppoli.

Eva Longoria (Theresa)
Eva Jacqueline Longoria urodziła się 15.03.1975 roku w Corpus Christi, stan Teksas. Wielką popularność przyniosły jej role w serialu „Gotowe na wszystko” oraz w komedii „Nawiedzona narzeczona”. W 1997 wybrano ją Miss Corpus Christi USA. Po ukończeniu szkoły średniej zapisała się na Texas A&M University w Kingsville, gdzie zdobyła licencjat w dziedzinie kinezjologii. Po college’u miała robić karierę naukową, jednak wcześniej wzięła udział w konkursie talentów. Dzięki niemu trafiła do Los Angeles, gdzie próbowała kariery aktorskiej. Udało się jej dostać rolę w popularnej operze mydlanej „Żar młodości”. Wkrótce udział w „Gotowych na wszystko” odmienił losy jej kariery. Od 2002 do 2004 była żoną aktora Tylera Christophera. Przedstawiała się wtedy jako Eva Longoria Christopher. Jej następnym mężem (od 7 lipca 2007) był Tony Parker – koszykarz występujący w NBA. Od 2016 roku jest żoną José Antonio Bastóna. Jest twarzą firmy kosmetycznej L'Oreal oraz lodów Magnum. W latach 2007-08 prezentowała kolekcję sportowo-wakacyjną Bebe Sport.

Eugenio Derbez (Leonardo)
Meksykański aktor, producent, scenarzysta i reżyser. Urodził się 2 września 1962 roku w Milpa Alpa. Jego matką była Silvia Derbez (1932–2002), meksykańska gwiazda filmowa (m.in. „Rzeka i śmierć”, 1954, Luisa Buñuela, „El impostor”, 1960, Emilio Fernandeza, „El rey de México”, 1966) i wielu popularnych telenowel, a ojcem publicysta Eugenio González Salas. Eugenio Derbez rozpoczął karierę jako dwunastolatek, statystując w telenowelach. Popularność przyniósł mu udział w młodzieżowym serialu „¡Cachún cachún ra ra!”. W 1997 roku zaczął reżyserować (telenowela „No tengo madre”). Wielkim i dość niespodziewanym sukcesem stał się komediodramat „No se aceptan devoluciones”/ „Instructions Not Included” (2012), który Derbez usiłował zrealizować przez 12 lat. Film zarobił na całym świecie prawie 100 milionów dolarów, w USA – 44, stając się w ten sposób najbardziej kasowym hiszpańskojęzycznym filmem w historii. Obecnie jest planowany jego amerykański remake.

Bob Fisher i Rob Greenberg (reżyseria i scenariusz)
Greenberg to scenarzysta, producent i reżyser telewizyjny. Pracował przy seriach „Frasier” (trzykrotnie zdobywając nagrodę Emmy), „Jak spotkałem waszą matkę” i ostatnio „Impastor”. Współpracował z Eddiem Murphym przy filmie „Mów mi Dave” („Meet Dave”, 2008). Fisher pracował przy serialach „Świat według Bundych”, „Traffic Light”, czy „Paramedycy”. Wielki sukces odniósł jako scenarzysta komedii „Polowanie na druhny” („Wedding Crashers”, 2005) oraz „Millerowie” („We're the Millers”, 2013).