INFORMACJE PRASOWE 2021
fotos4

W najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona „Licorice Pizza” (w kinach już od 31 grudnia) aktorzy z obecnego hollywoodzkiego firmamentu odtwarzają role kultowych postaci dawnego Hollywood.

Dwukrotny laureat Oscara Sean Penn („Rzeka tajemnic”, „Obywatel Milk”) gra aktora-alkoholika o imieniu Jack i nazwisku Holden. Reżyser tłumaczył, że nie chciał tego bohatera w pełni utożsamiać z Williamem Holdenem, słynnym amantem z lat 50. (m.in. „Bulwar Zachodzącego Słońca”), choć to na nim wzorowana jest ta postać: – Doszedłem do punktu, w którym zdałem sobie sprawę, że nie chcę zatrudniać kogoś, by udawał Williama Holdena. Chciałem znaleźć kogoś o kultowym statusie. Nie ma nikogo bardziej kultowego niż Sean Penn.

Bradley Cooper (aż ośmiokrotnie nominowany do Oscara), który w 2018 wyprodukował nową wersję „Narodzin gwiazdy” i który zagrał w filmie główną rolę obok Lady Gagi, wcielił się w producenta Jona Petersa („Narodziny gwiazdy”, 1976), kiedyś fryzjera i chłopaka Barbry Streisand, a dziś nadzwyczaj wpływową postać w Fabryce Snów. Tak relacjonował Anderson w „Variety” swoją rozmowę z Petersem: – Zadzwoniłem do Jona, by mu powiedzieć, że będzie jedną z postaci w tej historii. Wydawał się podekscytowany i szczęśliwy z tego powodu. Był bardzo uprzejmy: „Możesz robić, co chcesz”. Peters we wspomnieniach przyjaciół Andersona zapisał się jako człowiek opanowany i dobrze wychowany, a to nie pasowało do koncepcji reżysera. – Wziąłem więc wszystko, co opowiadano kiedykolwiek o jakimkolwiek ówczesnym hollywoodzkim producencie o fatalnej reputacji, wielkiej brawurze i energii. I tak stworzyłem mojego Petersa! – mówił. Bradley Cooper za swój występ otrzymał już kilka wyróżnień w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy (np. w rankingu Atlanta Film Critics Circle) i coraz częściej padają głosy, że może liczyć się także w wyścigu Oscarowym.

W filmie występuje również muzyk i aktor Tom Waits („Poza prawem”, „Na skróty”), który pojawia się jako Rex Blau, hollywoodzki reżyser i kumpel Holdena od kieliszka.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Licorice Pizza” to najnowszy film Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak „Nić widmo”, „Boogie Nights” czy „Mistrz”. Tytuł nawiązuje do nazwy słynnej sieci sklepów z płytami winylowymi. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany (Alana Haim) i Gary’ego (Cooper Hoffman) rozwija się na tle pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

„Licorice Pizza” w kinach od 31 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

fotos1

To miała być trylogia. Jednak seria filmów grozy, zapoczątkowana „Krzykiem” z 1996 roku, okazała się tak wielkim sukcesem, że powstały kolejne dwie części. Najnowszą, pod pierwotnym tytułem „Krzyk” (reż. Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett), widzowie w Polsce będą mogli oglądać w kinach od 14 stycznia. Polska premiera odbędzie się w tym samym terminie co światowa.

Panuje opinia, że seria „Krzyk”, stworzona niegdyś przez Wesa Cravena (zmarłego w 2015) i scenarzystę Kevina Williamsona, który oparł się na prawdziwych wydarzeniach z Gainesville (Floryda) z 1990 roku, zdefiniowała na nowo podgatunek horroru zwany „slasher” (z angielskiego „slash”). To opowieści, w których większość bohaterów, często bardzo młodych, ginie w przerażających okolicznościach. W najnowszym „Krzyku” powraca więc tajemniczy zabójca w halloweenowej masce, inspirowanej wykrzywioną twarzą z obrazu norweskiego malarza Edwarda Muncha „Krzyk”.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i David Arquette (szeryf Dewey Riley) jeszcze raz obejmują swe ikoniczne role w „Krzyku”, obok Melissy Barrery, Masona Goodinga, Jenny Ortegi, Jacka Quaida i Marley Shelton. Fani mogą liczyć na solidną dawkę strachu, ale również na niezłą zabawę.

„Krzyk” w kinach od 14 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film

fotos3

W najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona „Licorice Pizza” (w kinach od 31 grudnia) jedną z głównych ról gra debiutant, syn nieodżałowanego, wybitnego aktora Philipa Seymoura Hoffmana (1967–2014), urodzony w 2003 roku Cooper Hoffman. Jego matką jest twórczyni kostiumów Mimi O'Donnell.

Z Philipem Seymourem Hoffmanem reżyser pracował aż pięciokrotnie i poznał też dobrze jego syna, ale, jak przyznał w wywiadzie dla „Variety”, roli w „Licorice Pizza” nie pisał specjalnie dla Coopera, choć wiedział o filmowych zainteresowaniach chłopaka. – Cooper miał za sobą lata doświadczeń w realizacji domowych filmów ze mną i moją rodziną – opowiadał Anderson. – Generalnie były to filmy akcji. Mimo to Anderson początkowo poszukiwał wykonawcy roli Gary’ego Valentine’a podczas castingów. Choć spotkał kilku utalentowanych młodych aktorów, to jednak żaden z nich nie wydawał się pasować do jego wizji tej postaci. Wtedy pomyślał o Cooperze. Pomysł podchwyciły siostry Haim z zespołu poprockowego Haim, z których jedna – Alana, gra w filmie główną rolę. Siostry spędziły z Cooperem sporo czasu i były oczarowane jego ujmującym sposobem bycia i charakterem. – Ma oczy mamy i uśmiech mamy. Ale od czasu do czasu odwraca głowę i wtedy bardzo przypomina swojego ojca – mówił reżyser w wywiadzie dla „New Yorkera”.

Wybór Coopera okazał się strzałem w dziesiątkę. Wraz z Alaną Haim, również debiutującą na dużym ekranie, Hoffman zwyciężył w kategorii „Przełomowy występ” w rankingu ogłoszonym przez National Board Of Review. Znalazł się także wśród nominowanych do Złotych Globów – a więc jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej – w kategorii Najlepszy aktor w komedii lub musicalu. To jedna z czterech nominacji dla „Licorice Pizza” (pozostałe to: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu i Najlepszy scenariusz). Zdobywców Złotych Globów poznamy 9 stycznia, podobnie jak werdykt Critics Choice Association (8 nominacji dla „Licorice Pizza”, w tym dla Coopera Hoffmana w kategorii Najlepszy młody aktor lub aktorka).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Licorice Pizza” to najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak „Nić widmo”, „Boogie Nights” czy „Mistrz”. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana (syna nieodżałowanego Philipa Seymoura Hoffmana) w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

„Licorice Pizza” w kinach od 31 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

fotos2

Film „Licorice Pizza”, który do polskich kin trafi 31 grudnia, to najnowsze dzieło ośmiokrotnie nominowanego do Oscara reżysera Paula Thomasa Andersona („Aż poleje się krew”). Jedną z głównych ról gra debiutująca na dużym ekranie Alana Haim, znana z siostrzanego muzycznego tria Haim (m.in. albumy: „Something To Tell You” i nominowany do nagrody Grammy 2021 „Women in Music Pt. III”).

Wybór aktorki nie był przypadkowy. Anderson wyreżyserował w przeszłości kilka klipów grupy. Był także autorem dokumentu muzycznego „Valentine” (2017), ukazującego realizację nagrań do albumu studyjnego Haim. Jak wspominał w jednym z wywiadów, urzekła go usłyszana kiedyś w radiu piosenka „Forever” i tak zaczęło się jego zainteresowanie zespołem. Alana (gitara klasyczna, perkusja, keyboard) to najmłodsza z sióstr. Dorastała w San Fernando, nieopodal Los Angeles, a więc tam, gdzie reżyser umieścił akcję filmu. Anderson uznał, że Alana Haim będzie idealną odtwórczynią roli Alany Kane. – Dynamika tej historii wydawała się naprawdę pasować do jej osobowości – mówił magazynowi „Time”. Dla Haim praca na planie była wyjątkowym doświadczeniem: – Codziennie musiałam robić coś, czego nigdy wcześniej nie robiłam: „Teraz będziesz politykiem! A teraz sprzedawcą łóżek wodnych!” Uwielbiam to – wyznała. Reżyser podkreślał, że Alana była gotowa porzucić własną próżność, co jest rzadko spotykaną i cenną cechą u aktorów. Krytyk „The Hollywood Reporter” nazwał jej rolę jednym z najbardziej ekscytujących debiutów ekranowych ostatnich lat.

W rozpędzonym już sezonie nagród i nominacji, „Licorice Pizza” zajmuje miejsce w ścisłej czołówce. 2 grudnia National Board Of Review ogłosił „Licorice Pizza” najlepszym filmem 2021 roku. Anderson uznany został za najlepszego reżysera, a Alana Haim i Cooper Hoffman zwyciężyli w kategorii „Przełomowy występ”. Także według werdyktu Atlanta Film Critics Circle, „Licorice Pizza” jest najlepszym tegorocznym filmem, a Alana Haim najlepszą aktorką (nagroda ex aequo z Kristen Stewart). Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych, które przyznaje swoje prestiżowe wyróżnienia od 1935 roku, kilka dni temu nagrodziło Paula Thomasa Andersona za najlepszy scenariusz.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Licorice Pizza” to najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak „Nić widmo”, „Boogie Nights” czy „Mistrz”. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana (syna nieodżałowanego Philipa Seymoura Hoffmana) w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

„Licorice Pizza” w kinach od 31 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

fotos1

W ostatnim dniu roku, 31 grudnia, na ekrany polskich kin wejdzie „Licorice Pizza”, czyli – jak zapowiedział magazyn „Variety” – „prawdopodobnie najbardziej czuły i optymistyczny film” w karierze ośmiokrotnie nominowanego do Oscara reżysera Paula Thomasa Andersona („Aż poleje się krew”). W filmie, z udziałem Bradleya Coopera („Narodziny gwiazdy”), Seana Penna („Obywatel Milk”) i Johna C. Reilly’ego („Chicago”), główne role grają debiutanci – Alana Haim, znana z siostrzanego muzycznego trio Haim, oraz 18-letni Cooper Hoffman, syn zmarłego w 2014 roku, niezapomnianego Philipa Seymoura Hoffmana.

Tytuł filmu może kojarzyć się z jedzeniem, ale czy rzeczywiście właśnie o to chodziło twórcy? Bynajmniej! Źródła tytułu filmu, który jest swoistym hołdem dla czasu i miejsca akcji – San Fernando Valley w latach 70. ubiegłego wieku, należy szukać w kulturze młodzieżowej tamtej epoki w południowej Kalifornii. Licorice Pizza to bowiem nazwa sieci sklepów płytowych, która działała w latach 1969–1986. Paul Thomas Anderson, który urodził się i wychował w Los Angeles, nawiązuje więc do czasów swego własnego dzieciństwa. Historia wyrażenia „licorice pizza”, funkcjonującego ówcześnie jako synonim płyt winylowych, sięga zresztą jeszcze dalej w przeszłość, bo do początku lat 60. Otóż podczas koncertu duetu Bud & Travis w Santa Monica Civic Auditorium muzycy zażartowali, że w okresie, gdy sprzedaż ich płyt leżała, mogli, po posypaniu czarnych krążków ziarnami sezamu, oferować je w sklepach spożywczych jako „pizzę z lukrecją”.

W filmie Paula Thomasa Andersona znajdzie się nie tylko spora szczypta nostalgii, ale i wiele doskonałej muzyki z lat 70., w tym utwory Davida Bowiego, The Doors, Paula McCartneya z zespołem Wings, Chucka Berry’ego, Sonny & Cher i innych znakomitych wykonawców.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Licorice Pizza” to najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak „Nić widmo”, „Boogie Nights” czy „Mistrz”. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana (syna nieodżałowanego Philipa Seymoura Hoffmana) w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

„Licorice Pizza” w kinach od 31 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

„Dom Gucci” w polskich kinach już za tydzień!

19.11.21

fotos3

Niecierpliwie wyczekiwany przez kinomanów „Dom Gucci” na ekrany w Polsce trafi w piątek 26 listopada. Reżyser Ridley Scott („Ostatni pojedynek”, „Marsjanin”, „Prometeusz”) mówił o swoim najnowszym filmie, że to przede wszystkim fascynująca historia rodzinna. – Dynastia Guccich była niemal włoską rodziną królewską w branży modowej i sama przyczyniła się do swojego upadku. Nie da się zaprzeczyć, że to nadzwyczaj interesujące. Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”) – wcielająca się w filmie w Patrizię Reggiani, która odsiedziała wyrok za zlecenie zabójstwa swego byłego męża, Maurizia Gucciego – o kunszcie reżysera wyrażała się z najwyższym uznaniem: – Magia Ridleya polega na tym, że ma on mnóstwo artystycznych sposobów na to, by publiczność dobrze się bawiła. Jak tłumaczył Jared Leto, grający Paola Gucciego, to film nie tylko o rodzinie i o władzy: – To także film o pasji, sztuce, kreatywności i oczywiście o modzie. Poza tym, o lojalności i zdradzie. Byłem naprawdę zaszokowany tą historią i myślę, że publiczność też będzie zaskoczona.

Metamorfoza Lady Gagi w Patrizię budzi wśród fanów artystki wielkie poruszenie, ale i przemiana Jareda Leto („Blade Runner 2049”) w Paola jest szeroko komentowana. Podczas zdjęć, oboje już od świtu poddawali się skomplikowanym zabiegom charakteryzatorskim. Efekt jest imponujący! W filmie występują również m.in. Adam Driver jako Maurizio Gucci, Jeremy Irons jako jego ojciec Rodolfo, Al Pacino jako ojciec Paola Aldo Gucci i Salma Hayek w roli Piny Auriemmy, jasnowidzki i powiernicy Patrizii.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Drugi zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci.
Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

„Dom Gucci” w kinach od 26 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

"Dom Gucci" - Lady Gaga na czerwonym dywanie w Londynie!

09.11.21

fotos2

We wtorek 9 listopada przed londyńskim Odeon Leicester Square rozłożono czerwony dywan w związku z uroczystą premierą filmu „Dom Gucci” (w kinach w Polsce od 26 listopada). Pojawili się odtwórcy głównych ról w filmie, a przy tym laureaci Oscarów i aktorzy nominowani do tej nagrody: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci) i Salma Hayek (Pina Auriemma). Lady Gaga przyznała, że jest niezwykle podekscytowana londyńską premierą i obecnością tak wielu fanów. Pytana o film, odpowiedziała, że „Dom Gucci” to dramat, ale także czarna komedia. Jej bohaterka, jak mówiła, emanuje silną kobiecą energią. Metamorfoza Lady Gagi jest w „Domu Gucci” absolutnie spektakularna, a występu gwiazdy z niecierpliwością wyczekują kinomani na całym świecie.

„Dom Gucci” w reżyserii niezawodnego twórcy wielkich widowisk – Ridleya Scotta, sfilmowany przez współpracującego z nim od lat Dariusza Wolskiego (m.in. „Marsjanin”, „Obcy: Przymierze”), to opowieść o modowej dynastii, oszałamiającym luksusie i rodzinnym biznesie, którego finał naznaczony był zbrodnią. „Historia Guccich to idealny przykład tego, jak nie powinna postępować rodzina” – czytamy w książce Sary Gay Forden „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”, która posłużyła za podstawę scenariusza.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Drugi zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci.
Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

„Dom Gucci” w kinach od 26 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

"Spencer": królowa ludzkich serc z twarzą Kristen Stewart

03.11.21

fotos4

Każdy twórca, który chce zmierzyć się z pokazaniem na ekranie księżnej Diany, musi wziąć pod uwagę, że to postać otaczana pełnym emocji kultem. Nie bez powodu nazywana była „królową ludzkich serc”. Analizie jej fenomenu poświęcono setki artykułów i książek. Dostrzegano w niej nową wersję baśni o Kopciuszku, często zwracano uwagę także na kwestie klasowe, bo choć Diana pochodziła z arystokratycznej rodziny, widziano w jej postępowaniu sprzeciw wobec reguł wyniosłości i uczuciowego dystansu.

Reżyser filmu „Spencer” Pablo Larraín („Jackie”, „Ema”) postanowił nie oddzielać mitu Diany od jej życia. Chciał stworzyć wizję kobiety pod wielką, miażdżącą presją. – Nie jest naszym celem dokładnie wyjaśniać, kim była Diana, ani odpowiadać na pytania dotyczące jej życia – mówił w wywiadzie dla „IndieWire”. – Fabularyzujemy w oparciu o to, co naszym zdaniem mogło się wydarzyć.

Rolę Diany zaproponował trzydziestolatce Kristen Stewart (saga „Zmierzch”, „Sils Maria”). Aktorka, która znała dokonania Larraína i też była zaintrygowana postacią księżnej, zgodziła się bez wahania. Jak wyznała, nigdy nie czuła się tak piękna i tak wysoka, jak wówczas, gdy wcielała się w Dianę. Doskonały występ Stewart doceniono po obu stronach Atlantyku. W recenzjach filmu, wyświetlanego na kilku festiwalach, regularnie powtarza się opinia, że trudno dziś wskazać pewniejszą od niej faworytkę Oscarowych nominacji.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…
Znakomity występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

„Spencer” w kinach od 5 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

Muzyka Jonny’ego Greenwooda do „Spencer” wysoko w Oscarowych przewidywaniach

28.10.21

fotos3

Nie tylko Kristen Stewart, grająca Lady Dianę w filmie Pabla Larraína „Spencer” (w kinach od 5 listopada) znalazła się na czele Oscarowych rankingów. Także kompozytor muzyki do tego filmu, gitarzysta słynnej grupy Radiohead, Jonny Greenwood, wymieniany jest jako poważny kandydat do nagrody Akademii. Ścieżka dźwiękowa do filmu ukaże się w całości 12 listopada, tydzień po premierze kinowej „Spencer”. Już teraz udostępniono zaś utwór “Crucifix”. W nagraniu udział wzięła London Contemporary Orchestra.

Reżyser Pablo Larraín („Jackie”, „Ema”) tak mówił o pracy Greenwooda: – Połączył muzykę barokową z jazzem, co było niezwykłe. Kiedy oświadczył, że chce to zrobić, nie rozumiałem, jak to będzie w ogóle możliwe, ale ponieważ to Greenwood, odpowiedziałem: zrób to, no pewnie! Wysłał mi więc tę niesamowitą muzykę o fakturze z różnych epok i tonów. Kiedy zaczęliśmy to składać, w filmie pojawiła się bardzo szczególna jakość.

Greenwood był już nominowany do Oscara w 2018 roku, dzięki muzyce do filmu „Nić widmo”. Wówczas jednak w Oscarowym wyścigu pokonał go Alexandre Desplat („Kształt wody”). Wielu obserwatorów prorokuje dziś, że w 2022 zdobywcą Oscara będzie właśnie Greenwood.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…
Znakomity występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

„Spencer” w kinach od 5 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

Legenda Diany: od "The Crown" do "Spencer" z Kristen Stewart

20.10.21

fotos2

Rola Diany okazała się trampoliną do kariery dla młodej aktorki Emmy Corrin, która za występ w serialu „The Crown” otrzymała Złoty Glob. Serialem tym, jak sama przyznała, emocjonowała się także Kristen Stewart, grająca Dianę w filmie Pabla Larraína „Spencer” (na ekranach w Polsce od 5 listopada).

Stewart (ur. 1990) popularność zdobyła jednak już wcześniej: była Bellą w sadze „Zmierzch”, Śnieżką w „Królewnie Śnieżce i Łowcy” i Jean Seberg w „Seberg” – a to tylko niektóre z jej licznych ról. Ale to właśnie teraz po raz pierwszy wymienia się ją jako murowaną kandydatkę do Oscara za rolę pierwszoplanową. Reżyser podkreślał w wywiadzie dla „Deadline”: – Kristen to jedna z najbardziej utalentowanych aktorek swojego pokolenia. Potrafi być tajemnicza, niezwykle delikatna i silna zarazem, a właśnie tej mieszanki najbardziej nam było trzeba.

Przy innej okazji Larraín, który w filmach „Jackie” i „Ema” stworzył wyraziste postacie kobiece, zaznaczał: – W rzeczywistości mało wiemy o rodzinie królewskiej, o tym, jak się zachowują jej członkowie poza zasięgiem kamer. A zatem należało uruchomić wyobraźnię. Oczywiście oglądałem serial „The Crown” w całości, to bardzo dobra robota telewizyjna. Ale nasze zamiary były całkiem inne. Próbuję zaskoczyć siebie i widzów. Reżyser postanowił nie oddzielać mitu Diany od jej życia.

Diana w jego interpretacji to kobieta pod wielką, miażdżącą presją, a Stewart okazała się idealnym wcieleniem tej wizji. – Naprawdę smutne jest to, że Diana była tak bardzo odizolowana i samotna. Tymczasem przecież sprawiała, że wszyscy wokół czuli się wzmocnieni tym światłem, którym emanowała. Desperacko poszukiwała więzi – tłumaczyła dziennikarzowi „Guardiana” aktorka podczas festiwalu filmowego w Wenecji. Dodajmy, że autorem scenariusza do „Spencer” jest Steven Knight, twórca słynnego serialu „Peaky Blinders” oraz takich produkcji jak „Locke”, „Ugotowany”, czy „Niewidoczni” (za których zdobył nominację do Oscara).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…
Znakomity występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

„Spencer” w kinach od 5 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

"Rodzina Addamsów 2" już w najbliższy piątek w kinach!

19.10.21

fotos3

Halloween zbliża się wielkimi krokami, ale jeszcze szybciej pojawi się u nas „Rodzina Addamsów 2”! W najbliższy piątek, 22 października, w polskich kinach zadebiutuje animowana opowieść o szalonej wyprawie ekscentrycznego klanu Addamsów przez cały amerykański kontynent.

Wspólna podróż Addamsów ma zażegnać narastający rodzinny kryzys. Nastoletnia, wybitnie uzdolniona Wednesday i jej niesforny, młodszy brat Pugsley sprawiają Morticii i Gomezowi niespodziewane kłopoty. – Wyobraziliśmy sobie stresowe sytuacje, przez które przechodzi każda rodzina, a scenarzyści wpadli na pomysł, by pobawić się konceptem, że Wednesday nie jest w rzeczywistości jedną z Addamsów. To udramatyzowało opowieść – zdradzał reżyser Conrad Vernon. A skoro Addamsowie zawsze błyszczeli w swoich interakcjach z „normalsami”, podróż po całym kraju okazała się też idealnym sposobem na sprowokowanie licznych kontaktów z najróżniejszymi ludźmi w kolejnych stanach Ameryki.

W polskiej wersji językowej udział wezmą m.in.: Agnieszka Grochowska (Morticia), Jarosław Boberek (Gomez), Aleksandra Kowalicka (Wednesday), Jan Cięciara (Pugsley), Krzysztof Dracz (Cyrus) i Jerzy Kryszak (Pan Mustela).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

„Rodzina Addamsów 2” w kinach od 22 października!

B.B.PR dla Forum Film

„Nie czas umierać” – 1000007 widzów przygód agenta 007!

14.10.21

fotos12

Dziś milion siódmy widz obejrzał najnowszy film z Bondowskiej serii – „Nie czas umierać”.

Przypomnijmy, że w pierwszy weekend wyświetlania film zebrał rekordową widownię – przeszło 440 tys. osób, co było najlepszym wynikiem w kinach w Polsce od początku pandemii.

1000007 widzów przygód agenta 007 to oczywiście jeszcze nie koniec, bo przed nami trzeci weekend, odkąd film jest na ekranach.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Nie czas umierać” już w kinach

B.B.PR dla Forum Film

„Rodzina Addamsów 2”: „potwornie dobre rozwiązanie” i nowy polski zwiastun!

09.10.21

fotos2

Rodzina Addamsów, arystokratyczny klan z zamiłowaniem do makabry, wyruszy w wielką podróż swoim nawiedzonym kamperem – ciemnym, strasznym i skrzypiącym: po prostu domem Addamsów na kółkach! Upiorna, lecz nadzwyczaj sympatyczna rodzinka, którą w latach 30. XX wieku stworzył rysownik i satyryk Chas Addams, pojawi się na naszych ekranach ponownie, w polskiej wersji językowej, już 22 października.

W „Rodzinie Addamsów 2” nastoletnia Wednesday, córka Morticii i Gomeza Addamsów, zastanawiać się będzie, czy na pewno należy do rodziny, a szalony naukowiec Cyrus także odegra w tej historii niebagatelną rolę. Na koniec jednak i Wednesday, i inni członkowie klanu przekonają się, że „rodzina przede wszystkim” to najlepsza filozofia. Reżyser Conrad Vernon komentował: – Nie zamierzaliśmy tworzyć filmu dla sześciolatków, ale dla całej rodziny. W latach trzydziestych nawet dziewięćdziesięciolatkowie byli fanami Addamsów!

W polskiej wersji językowej udział wezmą m.in.: Agnieszka Grochowska (Morticia), Jarosław Boberek (Gomez), Aleksandra Kowalicka (Wednesday), Jan Cięciara (Pugsley), Krzysztof Dracz (Cyrus) i Jerzy Kryszak (Pan Mustela).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

„Rodzina Addamsów 2” w kinach od 22 października!

B.B.PR dla Forum Film

„Nie czas umierać” – rekordowy wynik w polskich kinach!

05.10.21

fotos12

Dwudziesty piąty film z Bondowskiej serii, a przy tym piąty – i ostatni – z Danielem Craigiem w roli agenta 007, „Nie czas umierać”, zadebiutował w polskich kinach w ubiegły piątek 1 października i zebrał przez pierwszy weekend wyświetlania rekordową widownię – ponad 440 tys. osób. To więcej niż „Skyfall”, który obejrzało nieco ponad 390 tys. osób podczas weekendu otwarcia (listopad 2012), choć mniej niż „Spectre” (listopad 2015), na który podczas pierwszego weekendu wybrało się przeszło 500 tys. polskich widzów.

To najlepszy wynik w kinach w Polsce od początku pandemii. „Nie czas umierać” to także pierwszy hollywoodzki film, który w tym wyjątkowo trudnym dla branży kinowej czasie zarobił przez pierwszy weekend na światowych rynkach, jeszcze przed premierą w USA i w Chinach, ponad 100 mln dolarów, zbliżając się do kwoty 120 mln.

– Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pokazać widzom ten film na dużym ekranie. Jesteśmy wdzięczni producentom, że nie ulegli presji i zdecydowali się na premierę wyłącznie w kinach. Film robi piorunujące wrażenie, to świetna produkcja – powiedział Sławomir Salamon, szef firmy dystrybucyjnej Forum Film Poland, która wprowadziła „Nie czas umierać” do kin w Polsce.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Nie czas umierać” w kinach od 1 października

B.B.PR dla Forum Film

Olśniewająca Kristen Stewart jako księżna Diana: „Spencer” w kinach od 5 listopada!”

30.09.21

fotos1

Podczas zakończonych niedawno festiwali filmowych w Wenecji, Telluride i Toronto jedno nazwisko było na ustach wszystkich: Kristen Stewart. Aktorka, znana na całym świecie z roli Belli w sadze „Zmierzch” i mająca na koncie wiele docenianych przez krytyków i publiczność występów (m.in. „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Seberg”), porwała widzów kreacją w filmie „Spencer” (reż. Pablo Larraín), w którym wcieliła się w księżnę Dianę.

„Powalająca”, „oszałamiająca”, „olśniewająca”, „zapierająca dech”, „najlepsza w całej swojej karierze” – tak najczęściej pisali o niej i mówili uczestnicy tych wydarzeń, dodając na ogół, że oto wyścig po Oscary już wystartował, a Stewart zajmuje w nim strategiczną pozycję. Sam film również wzbudził wiele emocji. Nazwano go zniewalającą baśnią, absolutnym triumfem i najgłębszym filmem biograficznym od lat. Wiele ciepłych słów doczekała się też muzyka Jonny’ego Greenwooda.

Wejście „Spencer” na ekrany światowych kin zapowiedziano na 5 listopada. Tego samego dnia odbędzie się także jego polska premiera.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…
Znakomity występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

„Spencer” w kinach od 5 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

„Nie czas umierać” – dziś uroczysta, światowa premiera w Londynie! Będzie transmisja

28.09.21

fotos11

„Nie czas umierać”, 25. film z Bondowskiej serii, do polskich kin trafi 1 października, a już dziś, 28 września, w słynnej londyńskiej sali koncertowej Royal Albert Hall odbędzie się uroczysta premiera filmu. Swoją obecność potwierdzili wykonawca roli agenta 007 Daniel Craig oraz partnerujący mu na planie Rami Malek, Léa Seydoux, Lashana Lynch, Ben Whishaw i Naomie Harris. Na czerwonym dywanie pojawią się również: reżyser Cary Joji Fukunaga, producenci Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, kompozytor Hans Zimmer, a także autorzy tytułowej piosenki „No Time To Die” Billie Eilish i Finneas O’Connell. Premierę zaszczycą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej: książę William z żoną, księżną Cambridge Kate Middleton oraz książę Karol z żoną Camillą, księżną Kornwalii. Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku zapowiedziano transmisję online z wydarzenia.

Wokół postaci Jamesa Bonda i wyczekiwanego przez fanów filmu „Nie czas umierać” wiele się w ostatnich dniach dzieje. Fragment emocjonalnej wypowiedzi Daniela Craiga, który na spotkaniu z ekipą po ostatnim dniu zdjęć wyznał, że uwielbia każdą sekundę z pięciu Bondowskich filmów, w których wziął udział, stał się w sieci viralem. Bondowi za jego służbę dla kraju podziękowała na Twitterze ambasada Wielkiej Brytanii w Stanach Zjednoczonych. Królewska Marynarka Wojenna przyznała Craigowi honorową rangę wojskową równą tej, jaką cieszy się jego bohater. W Wielkiej Brytanii zakupiono w przedsprzedaży rekordową liczbę biletów na seanse „Nie czas umierać”. Operatorzy kin liczą, że będzie to najlepszy weekend otwarcia od 2019 roku i zatrudniają nawet dodatkowy personel, by sprostać wyzwaniu.

Także w Polsce najbliższy weekend będzie dla widzów pierwszą okazją, by obejrzeć najnowszą odsłonę przygód Jamesa Bonda. Bilety są dostępne w przedsprzedaży.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Nie czas umierać” w kinach od 1 października

B.B.PR dla Forum Film

"Nie czas umierać" - przedsprzedaż biletów ruszyła!

13.09.21

fotos10

Dziś, 13 września, ruszyła przedsprzedaż biletów na seanse „Nie czas umierać”. 25. film z Bondowskiej serii do polskich kin trafi 1 października.

Agenta 007 po raz piąty – i ostatni – gra Daniel Craig. Reżyseruje Amerykanin Cary Joji Fukunaga (serial „Detektyw”). – Jest młody, entuzjastyczny i nietuzinkowy – mówił o Fukunadze producent Michael G. Wilson. – Potrafi sprawić, że bardzo skomplikowane rzeczy stają się zrozumiałe i doskonale pasują do tego, co chcieliśmy opowiedzieć w tej historii.

Obok Craiga, powszechnie uważanego za jednego z najlepszych wykonawców roli agenta 007, występują m.in.: laureaci Oscara Rami Malek i Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Ana de Armas, Naomie Harris, Rory Kinnear, Ben Whishaw i Jeffrey Wright.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Nie czas umierać” w kinach od 1 października

B.B.PR dla Forum Film

„Nie czas umierać” – oczekiwanie dobiega końca! Premiera 1 października. Zobacz nowy zwiastun PL!

03.09.21

fotos9

„Nie czas umierać”, niecierpliwie wyczekiwany 25. film z Bondowskiej serii, w kinach w Polsce zadebiutuje 1 października. Do sieci trafił tymczasem nowy zwiastun filmu. Informacje na temat produkcji były do tej pory ściśle chronione. Wielu krytyków i komentatorów przyznaje, że „Nie czas umierać” kryje wiele niespodzianek, co do których można jedynie snuć przypuszczenia.

Jedno jest pewne. Po raz piąty – i ostatni – w roli agenta 007 zobaczymy Daniela Craiga. U jego boku występują m.in.: Rami Malek (Oscar za rolę Freddy’ego Mercury’ego), Christoph Waltz (dwukrotny laureat Oscara), Léa Seydoux, Ana de Armas, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Ben Whishaw i Jeffrey Wright. W fotelu reżysera zasiadł Amerykanin Cary Joji Fukunaga („Jane Eyre”, serial „Detektyw”). Uroczysta, światowa premiera filmu odbędzie się w londyńskim Royal Albert Hall 28 września.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Nie czas umierać” w kinach od 1 października

B.B.PR dla Forum Film

Koniec wakacji – ale nie u Addamsów! Zobacz zwiastun PL „Rodziny Addamsów 2”

31.08.21

fotos1

Choć to ostatni dzień wakacji, są rodziny, które dopiero szykują się do wielkiej podróży. Addamsowie wkrótce ruszą na wycieczkę swoim nawiedzonym kamperem! Wspólny wyjazd ma zbliżyć do siebie upiorną, a mimo to sympatyczną rodzinkę, jak nigdy wcześniej. Czy coś może pójść nie tak? „Rodzina Addamsów 2” na ekranach kin pojawi się 22 października i będzie to z pewnością seans pełen niespodzianek – Morticia, Gomez, ich dzieci Wednesday i Pugsley, a także Kuzyn Coś to ekipa, po której każdy ma prawo spodziewać się… wszystkiego najgorszego.

Postacie, które w latach 30. XX wieku stworzył rysownik i satyryk Chas Addams (1912–1988), w latach 60. na dobre zadomowiły się w amerykańskiej kulturze popularnej, już nie tylko jako bohaterowie komiksów, lecz również i cieszącego się powodzeniem serialu komediowego, będącego połączeniem sitcomu i pastiszowego horroru. Najnowsza odsłona przygód Addamsów to pełnometrażowy film animowany, w którym ekscentryczna rodzina bez wątpienia pokaże, na co ją stać.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

„Rodzina Addamsów 2” w kinach od 22 października!

B.B.PR dla Forum Film

„Candyman” – demoniczna legenda i prawdziwa sztuka. Zobacz nowe wideo!

25.08.21

fotos4

Główny bohater nowej odsłony horroru „Candyman” (w kinach od 27 sierpnia) to młody malarz, Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II), który – szukając inspiracji – pragnie przeniknąć tajemnicę Candymana. Jego ambicją, jak wielu artystów, jest osiągnięcie wieczności, ale droga, którą wybiera, jest szczególna. Twórcy postanowili wykorzystać w filmie współczesną sztukę. Na ekranie pojawiają się prace takich zaangażowanych społecznie artystów, jak Arnold Kemp, Shervin Ovid, czy Cameron Spratley, który przyznaje, że udział w projekcie przyniósł mu niemałą satysfakcję: – To było dla mnie bardzo fajne i intrygujące, zajrzeć do czyjegoś umysłu, stać się, w pewnym sensie, tą postacią i malarzem. Reżyserka i scenarzystka Nia DaCosta (thriller „Little Woods”) tłumaczy, że sztuka w filmie skupia się na degeneracji i odzwierciedla zaburzenia psychiczne Anthony’ego: – Zależało nam, aby pokazać wczesne prace Anthony’ego i te, które realizuje w filmie, a także to, jak się zmienia, nie tylko w toku własnych poszukiwań, ale być może również przez demoniczną zjawę.

[VIDEO] „Candyman” – demoniczna legenda i prawdziwa sztuka.

[VIDEO] Za kulisami produkcji filmu „Candyman”.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony (Abdul-Mateen II), który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną (Teyonah Parris). Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

„Candyman” w kinach od 27 sierpnia!

B.B.PR dla Forum Film

„Usłane różami”: piękno i pasja we francuskiej komedii

19.08.21

fotos3

„Usłane różami” (w kinach już od najbliższego piątku, 20 sierpnia) to urzekająca francuska komedia, której akcja toczy się wśród najpiękniejszych, a przy tym pełnych symbolicznych znaczeń kwiatów – róż. Współcześnie róża to przede wszystkim znak miłości, a jednocześnie źródło inspiracji dla poetów, pisarzy, malarzy, muzyków i filmowców. Film kocha róże, a Francja to prawdziwe ich królestwo. Tak więc taki film, jak „Usłane różami” musiał powstać właśnie tutaj.

Główną rolę gra Catherine Frot, laureatka dwóch Cezarów, ciesząca się we Francji wielką popularnością. – Widziałem Catherine w „Niebie w gębie” – mówił reżyser filmu Pierre Pinaud. – Jako kucharka z Périgord, odpowiedzialna za osobiste posiłki prezydenta Francji, była rewelacyjna, bardzo „francuska”, wykazująca zdrowy rozsądek i silną osobowość. Podziwiałem też jej inne role, znałem bogactwo jej talentu. Frot wnosi do swych ról niesamowitą fizyczną precyzję, dodawał także reżyser, a każdy występ nasyca poezją.

– Odbyłam niezwykłą podróż przez nieznany ląd. Nie patrzę już na róże w ten sam sposób. Wiem, że ich piękno wymaga wielkiej pracy i troski – komentowała aktorka, która tak charakteryzowała swą bohaterkę: – Początkowo to dumna, uczciwa, odważna kobieta, ale zamknięta w sobie; jest w niej napięcie, bo życie ją poobijało. Czy rola Eve była wyzwaniem? Jak twierdziła Frot, granie kogoś, kto wychodzi ze swojej skorupy jest zawsze ekscytujące, tym bardziej, gdy – jak w tym przypadku – kieruje się bezinteresowną w wielkiej mierze pasją.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Eve Vernet (Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

„Usłane różami” w kinach od 16 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

„Candyman” – za kulisami. Zobacz wideo!

19.08.21

fotos3

– Zawsze fascynowały mnie miejskie legendy. A Candyman to ich patron – mówi Jordan Peele, scenarzysta i producent nowej odsłony „Candymana” (w kinach już od 27 sierpnia), a przy tym laureat Oscara za scenariusz oryginalny do filmu „Uciekaj!” (2017). Także reżyserka i scenarzystka Nia DaCosta (thriller „Little Woods”) wspomina, że legendę Candymana zna od dzieciństwa. – Wyrastał poza samo kino – dodaje. – Dla nas Candyman był demoniczną zjawą mordującą ludzi na osiedlach. DaCosta twierdzi, że każdy czas jest dobry na historię, która jest opowieścią o tragedii – a właśnie taki wymiar ma „Candyman”.

Głównego bohatera – artystę pragnącego przeniknąć tajemnicę Candymana, gra Yahya Abdul-Mateen II („To my”). W filmie występuje również Tony Todd, aktor charakterystyczny, kojarzony przede wszystkim właśnie z rolą Candymana, w którego po raz pierwszy wcielił się blisko trzydzieści lat temu, w 1992 roku.

[VIDEO] Za kulisami produkcji filmu „Candyman”.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony (Abdul-Mateen II), który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną (Teyonah Parris). Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

„Candyman” w kinach od 27 sierpnia!

B.B.PR dla Forum Film

„Candyman” – lustereczko, powiedz przecie, kto ma najpiękniejszy hak na świecie…

16.08.21

fotos2

„Candyman” powraca! Współscenarzystą i współproducentem nowej odsłony mrożącej krew w żyłach miejskiej legendy został laureat Oscara za scenariusz oryginalny do filmu „Uciekaj!” (2017) Jordan Peele, który tworzy kino grozy, będące po części satyrycznym komentarzem społecznym.

Na fotelu reżysera zasiadła Nia DaCosta (thriller „Little Woods”), mająca swój własny, jak podkreślał Peele, „pełen dyskretnej elegancji wizualny styl”. – Nasz film jest w pewnym sensie opowieścią o duchach, które pozostawiamy za sobą, ale które nie zawsze pozwalają o sobie zapomnieć – mówiła.

Grający główną rolę Yahya Abdul-Mateen II („To my”), który dorastał w Oakland i Nowym Orleanie, uzupełniał: – Pamiętam, że gdy miałem pięć, sześć czy siedem lat, popularna była wśród dzieciaków gra w „Bloody Mary”, gdzie jedno z nas było wszechwładnym czarodziejem, który przywoływał jej ducha w lustrze w łazience. Myślę, że nasz film opowiada o niekończącym się cyklu przemocy, który rozpoczął się dawno temu i rzutuje na teraźniejszość.

Fani horrorów mogą być spokojni – w filmie pojawia się także obdarzony imponującym wzrostem i zapadającym w pamięć głosem Tony Todd, który w Candymana wcielił się po raz pierwszy w 1992 roku!

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony (Abdul-Mateen II), który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną (Teyonah Parris). Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

„Candyman” w kinach od 27 sierpnia!

B.B.PR dla Forum Film

"Usłane różami": komedia, która wprawia w dobry nastrój!

10.08.21

fotos2

„Wprawia w dobry nastrój”, „głębsza, niż mogłoby się wydawać”, „urzekający temat” – tak o komedii „Usłane różami” (w kinach od 20 sierpnia) piszą francuskie media. Rzeczywiście, to opowieść pełna wdzięku, a przy tym subtelna i wzruszająca, której ton nadaje grająca rolę twórczyni róż i właścicielki różanego majątku laureatka dwóch Cezarów, jedna z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorek ostatniego dwudziestolecia we Francji, Catherine Frot („Niebo w gębie”).

– Eve żyje tylko dla utrwalania piękna, czegoś na pozór całkowicie bezużytecznego, co wielu uważa za ulotne, przestarzałe, ale jest przecież bardzo ważne, pierwotne – mówiła o swej bohaterce Frot. I dodawała, że Eve to ujmująca kobieta, gotowa walczyć o przetrwanie, jednak bez wyrzekania się wartości moralnych. – Nie wyobrażałem sobie żadnej innej aktorki niż Catherine, która mogłaby w pełni oddać finezję, elegancję, zmysłowość oraz niepozbawiony bezczelności i fantazji charakter Eve – podkreślał reżyser filmu Pierre Pinaud.

Rewelacyjna obsada (obok Catherine Frot występują m.in. cieszący się rozgłosem raper Melan Omerta oraz komik Fatsah Bouyahmed, znany ze współpracy z Jamelem Debbouzem), humor i nieoczekiwane zwroty akcji należą bez wątpienia do zalet tego uroczego filmu.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Eve Vernet (Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

„Usłane różami” w kinach od 16 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

„Respect”: nowa data premiery filmu o Arecie Franklin – 10 września

03.08.21

fotos1

Oto prawdziwa historia kobiety, która swoim zmysłowym głosem rzuciła na kolana cały świat. Opowieść, która poruszy czułą strunę u każdego widza. W filmie „Respect” w słynną diwę Arethę Franklin śpiewająco wcieliła się laureatka Oscara Jennifer Hudson („Dreamgirls”).

„Jeśli nazwiesz Arethę wielką bluesową wokalistką, nie skłamiesz. Wielką pieśniarką gospel? Nikt nie zaprzeczy. Wielką piosenkarką jazzową? Najwięksi jazzmani przytakną. Chodzi o to, że jest wszystkimi trzema naraz” – mówił Cecil Franklin, brat Arethy, w biograficznej książce Davida Ritza, która stała się podstawą scenariusza do filmu. „Ludzie uwielbiają kobiety, które zdają się żyć lepszym życiem, noszą wspaniałe suknie i spotykają się z pięknymi mężczyznami. Mają osobowości większe nawet niż talent. Mogą przezwyciężyć wszystko dzięki swojej silnej woli”– dodawała jej siostra Erma.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Wcześnie osierocona córka, nastoletnia matka, amerykańska ikona muzyki, pierwsza kobieta włączona do „Rock and Roll Hall of Fame”. Królowa muzyki soul – Aretha Franklin.
Zachwycała już jako dziecko śpiewające w kościele swojego ojca, renomę zyskała jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości, ale by zasłużyć na powszechne uznanie i szacunek musiała znaleźć własne brzmienie i wypuścić prawdziwy hit. Kapitalny utwór „Respect” zdobył szturmem listy przebojów i zapewnił jej nieśmiertelną sławę. Swój geniusz potwierdziła kolejnymi płytami, w tym porywającym albumem „Amazing Grace”, w którym powróciła do korzeni, wykonując muzykę gospel. Media okrzyknęły ją najwybitniejszą wokalistką naszych czasów.

„Respect” w kinach od 10 września!

B.B.PR dla Forum Film

„Dom Gucci” zaprasza w swoje skromne progi...

01.08.21

fotos1

Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem…

„Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu zakończył się jednak spektakularnym krachem i zbrodnią, która wstrząsnęła nie tylko Włochami. „Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć?” – pisał Michael Gross („Model”) o książce, na której oparto scenariusz filmu. „The Wall Street Journal” podkreślał: „To wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy”.

W rolach głównych występują laureaci Oscarów i aktorzy nominowani do tej nagrody: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci), Salma Hayek (Pina Auriemma).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

„Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci.
Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

„Dom Gucci” w kinach od 26 listopada!

B.B.PR dla Forum Film

„Zielony Rycerz. Green Knight”: emanujące zmysłowością kostiumy autorstwa Małgosi Turzańskiej

26.07.21

fotos3

„Zielony Rycerz. Green Knight”, epickie widowisko w reżyserii Davida Lowery’ego, dla którego inspiracją był jeden z najbardziej oryginalnych i wieloznacznych wątków arturiańskich, do polskich kin trafi 30 lipca. Autorką olśniewających kostiumów jest Małgosia Turzańska, która ma na koncie pracę przy takich produkcjach, jak serial „Stranger Things”, czy nominowany w czterech kategoriach do Oscara film „Aż do piekła” z Jeffem Bridgesem w roli głównej. Tym razem Małgosia Turzańska zaprojektowała kostiumy m.in. dla grającej podwójną rolę – dziewczyny z ludu o imieniu Essel oraz Damy, żony potężnego Lorda – zmysłowej Alicii Vikander, a także dla Deva Patela jako Gawaina oraz Sarity Choudhury (matka Gawaina).

– Kostium Essel jest bardzo prosty – mówi projektantka. – Ma przewiązywane rzemykami rękawy, onuce, zwykły płaszcz. Do tego szal z doszytymi dzwoneczkami — w niektórych miejscach prostytutki, trędowaci czy inni uważani za „nieczystych” mieszkańcy zmuszani byli do oznajmiania swojej obecności właśnie dźwiękiem dzwoneczków. Podzieliłam się tym z Davidem, a on dodał wątek dzwoneczka do scenariusza. W samym kostiumie nie ma nic zmysłowego. Jest ciężki i szorstki. To Alicia daje mu to coś specjalnego. Już podczas przymiarek zaczęła odkrywać, co można z tym kostiumem robić, np. wiązała sznureczki przy rękawach zębami.

Z kolei kostium Damy, jak mówi Turzańska, był niesamowicie skomplikowany: – Misternie plisowany przez jedną z moich współpracownic, wykorzystujący trzy różne materiały farbowane na ten sam kolor, z pięknymi aksamitnymi butami autorstwa Małgorzaty Fejkiel. Ten kostium emanuje zmysłowością. Podczas pracy nad kostiumami Damy, kostiumografka wiedziała już, że nosić je będzie Vikander. Znała także projekty pałacu. – Jego architektura, a szczególnie dekoracyjne sklepienia były tu dla mnie ogromną inspiracją.

– Świat Damy jest fikuśny, frywolny – tłumaczy. – Jednak najtrudniejszymi kostiumami były szaty matki i sióstr Gawaina. Chciałam, żeby były z materiału o innym kolorze na lewej i prawej stronie oraz lekkie i „pomięte” jak zdekonstruowane plisy. Pomimo poszukiwań w Londynie i Nowym Jorku, nie udało mi się znaleźć niczego odpowiedniego, więc spędziłam cztery dni, delikatnie psikając dziesiątki metrów materiału farbą w sprayu. Ale wierzę, że było warto!

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Wszystko, co warto wiedzieć o filmie „Zielony Rycerz. Green Knight”.

Po honor i chwałę. To dla nich żyje rycerz.

„Zielony Rycerz. Green Knight”, ekscytująca opowieść o czasach, kiedy honor był wszystkim, a życie bez honoru niczym, oparta jest na rozsławionej przez J.R.R. Tolkiena legendzie o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości. Po sukcesach „Midsommar. W biały dzień” i „Lighthouse”, studio A24 poszło za ciosem i zaproponowało współpracę Davidowi Lowery’emu, wizjonerskiemu twórcy świetnie przyjętego „Gentlemana z rewolwerem”. Owocem tej współpracy jest całkowicie autorska, przykuwająca oko nowa wersja klasycznej rycerskiej epopei.

„Zielony Rycerz. Green Knight” w kinach od 30 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

"Zielony Rycerz. Green Knight": Dev Patel w walce z własnym ego

15.07.21

fotos2

Legendy arturiańskie to nieprzebrane źródło inspiracji dla filmowców. Rycerski etos i starcie wartości przybierają na ekranie atrakcyjne formy, a kostiumowe, przygodowe kino gwarantuje widowiskowość. Tym razem David Lowery („Ghost Story”) zmierzył się z wątkiem znanym ze średniowiecznego poematu, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Pan Gawen i Zielony Rycerz”. W roli głównej, sir Gawaina, obsadził Deva Patela („Slumdog. Milioner z ulicy”), aktora słynącego z łotrzykowskiego wdzięku, którym nasyca grane przez siebie postaci. Patelowi scenariusz od razu przypadł do gustu: – Przemawiała do mnie idea walki z własnym ego i odkrywanie, co to znaczy być szlachetną, prawdomówną istotą ludzką. W dodatku scenariusz Davida, podobnie jak poemat, ma magiczny rytm – mówił. Przygotowując się do roli, Patel przeszedł intensywny trening jeździecki. Pod koniec zimowych zdjęć w Irlandii mężczyzna i jego koń byli już nierozłączni!

Devowi Patelowi partnerują m.in. Alicia Vikander („Tomb Raider”, „Jason Bourne”), Joel Edgerton (który grał sir Gawaina w filmie Antoine'a Fuqui z 2004 roku „Król Artur”) i Ralph Ineson („Gra o tron”).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Wszystko, co warto wiedzieć o filmie „Zielony Rycerz. Green Knight”.

Po honor i chwałę. To dla nich żyje rycerz.

„Zielony Rycerz. Green Knight”, ekscytująca opowieść o czasach, kiedy honor był wszystkim, a życie bez honoru niczym, oparta jest na rozsławionej przez J.R.R. Tolkiena legendzie o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości. Po sukcesach „Midsommar. W biały dzień” i „Lighthouse”, studio A24 poszło za ciosem i zaproponowało współpracę Davidowi Lowery’emu, wizjonerskiemu twórcy świetnie przyjętego „Gentlemana z rewolwerem”. Owocem tej współpracy jest całkowicie autorska, przykuwająca oko nowa wersja klasycznej rycerskiej epopei.

„Zielony Rycerz. Green Knight” w kinach od 30 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

„Zielony Rycerz. Green Knight” – nowa data premiery w Polsce: już 30 lipca!

06.07.21

fotos1

„Zielony Rycerz. Green Knight”, wielkie widowisko oparte na jednym z najbardziej oryginalnych i wieloznacznych wątków arturiańskich, który do dziś podlega szerokim interpretacjom, na polskich ekranach pojawi się równolegle z premierą światową. W kinach film będzie można oglądać już od 30 lipca.

„Pan Gawen i Zielony Rycerz” – taki tytuł nosił w polskim tłumaczeniu poemat, który zainspirował reżysera i scenarzystę Davida Lowery’ego („Mój przyjaciel smok”). – Zaintrygował mnie koncept młodego człowieka angażującego się w na pozór absurdalny zakład, w którym ceną wygranej była utrata życia – tłumaczył twórca. W Sir Gawaina, który przezwycięża słabości i staje się wzorem rycerza, wcielił się Dev Patel („Slumdog. Milioner z ulicy”). Aktor dodał tej postaci wiele charakterystycznego dla siebie łobuzerskiego wdzięku: – Pomyślałem, że pośród wielu jego wątpliwych zachowań – musi być w nim coś, co sprawi, że będziemy kibicować mu w tych przeciwnościach – mówił. Mając Patela w roli głównej, Lowery pokazał Gawaina jako bohatera, który przechodzi głęboką przemianę. Dążąc ku dojrzałości, Gawain nieraz upada, ale w końcu wychodzi z opresji obronną ręką i – choć wywodzi się ze średniowiecznego poematu – nietrudno jest nam się z nim utożsamić.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Po honor i chwałę. To dla nich żyje rycerz.

„Zielony Rycerz. Green Knight”, ekscytująca opowieść o czasach, kiedy honor był wszystkim, a życie bez honoru niczym, oparta jest na rozsławionej przez J.R.R. Tolkiena legendzie o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości. Po sukcesach „Midsommar. W biały dzień” i „Lighthouse”, studio A24 poszło za ciosem i zaproponowało współpracę Davidowi Lowery’emu, wizjonerskiemu twórcy świetnie przyjętych „Ghost Story” i „Gentleman z rewolwerem”. Owocem tej współpracy jest całkowicie autorska, przykuwająca oko nowa wersja klasycznej rycerskiej epopei.

„Zielony Rycerz. Green Knight” w kinach od 30 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

fotos1

Oparty na scenariuszu z prestiżowej „Krwawej listy”, skupiającej najbardziej atrakcyjne projekty filmów grozy, szokujący i elektryzujący „Aż do śmierci”, to triumfalny powrót do horroru aktorki Megan Fox („Transformers”, „Zabójcze ciało”), obwołanej „najseksowniejszą kobietą świata” przez czytelników magazynu „FHM”.

„Odważna i pełna seksapilu rola, która sprawi, że film będzie trzymać widzów na krawędzi fotela aż do samego końca” – pisał o jej występie magazyn „Deadline”. O swej bohaterce, kobiecie poddanej ekstremalnej próbie, aktorka opowiadała tak: – Emma jest bardzo odporna, mądra i myślę, że ma dobre serce. To prawda, czasem nie podejmuje najlepszych decyzji, ale sądzę, że w pewnym momencie daje z siebie wszystko.

Fox przez większą część zdjęć musiała ściśle współpracować z kaskaderem, grającym jej martwego męża. Reżyser filmu S.K. Dale zauważał, że Fox wydobywała z tych scen grozę, a czasem komiczne momenty. – Najprostsze czynności wymagały od niej wiele wysiłku, bo przecież musiała ciągnąć za sobą bezwładne ciało. Moja miłość do kaskaderów i kobiet wzrosła po tym doświadczeniu – zapewniał żartobliwie. Twórcy zgodnie podkreślali, że film wyrasta ponad gatunkowe schematy, zachowując równowagę między horrorem a suspensem.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Zimowy wypad we dwoje za miasto zamienia się w dramatyczną walkę o przeżycie. Nie takiego poranka spodziewała się Emma (Fox). Po romantycznym wieczorze ze swoim mężem w domku nad jeziorem, budzi się obok jego martwego ciała, a zamiast węzła małżeńskiego łączą ich teraz kajdanki. Na żałobę nie ma jednak czasu, bo to dopiero początek jej kłopotów.

„Aż do śmierci” w kinach od 2 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

„Candyman”: czy odważysz się wypowiedzieć jego imię?

24.06.21

fotos1

Mrożąca krew w żyłach miejska legenda o Candymanie, powołanym do życia przez słynnego twórcę horrorów, a także sztuk teatralnych, komiksów i filmów, Anglika Clive'a Barkera (ur. 1952), powraca do kin w zupełnie nowym wydaniu.

Zdobywca Oscara Jordan Peele („Uciekaj!”, „To my”) jako współscenarzysta i producent oraz Nia DaCosta (thriller „Little Woods”) jako współscenarzystka i reżyserka, to duet, który zaproponował świeże spojrzenie na budzącą grozę opowieść o widmowym mordercy z hakiem zamiast ręki.

– „Candyman”, obok „Nocy żywych trupów”, to film, który wywarł na mnie jako filmowca największy wpływ. Cieszę się, że mam okazję, z pomocą tak utalentowanej osoby jak Nia, zmierzyć się z wizją Barkera i zapoznać z nią nową publiczność – mówił Peele.

Główne role w filmie zagrali Yahya Abdul-Mateen II i Teyonah Parris. Jako Candyman wystąpił obdarzony charyzmatyczną powierzchownością i charakterystycznym, głębokim głosem Tony Todd, który był wielkim atutem poprzednich odsłon serii.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony (Abdul-Mateen II), który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną (Parris). Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

„Candyman” w kinach od 27 sierpnia!

B.B.PR dla Forum Film

„Usłane różami”: kwiecista, francuska komedia bez kolców!

23.06.21

fotos1

„Usłane różami”, urzekająca i pełna wzruszeń opowieść o tym, że warto kochać życie, sukces odnieść można na wiele sposobów, a każdy triumf jest bezcenną nagrodą, na polskie ekrany trafi 16 lipca. Malarsko sfilmowany obraz francuskiego reżysera Pierre’a Pinauda skrzy się kwiecistą mozaiką kolorów, a obezwładniający zmysły różany aromat zdaje się przekraczać granicę kinowego ekranu. To także historia odważnej kobiety, która stawia czoło daleko potężniejszym od niej graczom.

Tworzenie nowych gatunków róż to od lat francuska specjalność, a spośród czterdziestu najbardziej liczących się w świecie autorów nowych odmian, dwudziestu to Francuzi. Pinaud odwiedził szereg farm róż, przyglądał się konkursom i próbował zrozumieć, dlaczego róże wzbudzają tyle pasji i emocji. – Zdałem sobie sprawę, że producenci, twórcy i pasjonaci róż snują marzenia o pięknie. Mają nadzieję, że pewnego dnia wyhodują kwiat jeszcze wspanialszy, pachnący bardziej oszałamiająco niż dotychczasowe. W tych nieustannych, upartych poszukiwaniach jest według mnie jakaś szalona poezja. I właśnie to uczucie chciałem oddać w moim filmie – mówił.

Główną rolę w „Usłane różami” gra laureatka dwóch Cezarów Catherine Frot („Niebo w gębie”, „Niesamowita Marguerite”). Z okazji prapremiery filmu na cześć aktorki nazwano nową odmianę róży, a uroczystego „chrztu”, zgodnie z tradycją, dokonano szampanem.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Eve Vernet (Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

„Usłane różami” w kinach od 16 lipca!

B.B.PR dla Forum Film

Kapitan Szablozęby: przy nim piraci z Karaibów to "banda gap"!

22.06.21

fotos2

Kapitan Szablozęby, bohater filmu animowanego „Kapitan Szablozęby i magiczny diament” (w kinach od 25 czerwca), zadebiutował w 1990 roku w musicalu zaprezentowanym w parku rozrywki Kristiansand Zoo. Postać popularnego w Norwegii pirata wymyślił piosenkarz Terje Formoe.

Szablozęby wystąpił w niezliczonych spektaklach, utworach muzycznych, książkach, a nawet grach komputerowych i stał się ulubieńcem skandynawskich młodych widzów.

Piosenki z „Kapitana Szablozębego i magicznego diamentu” znakomicie nadają się do nucenia także po wyjściu z kina.

„Piraci z Karaibów to przy nas banda gap!
Gdy Mroczną Damę widzą, na wszystkich pada strach”
– śpiewa załoga Kapitana Szablozębego, w zabawny sposób nawiązując do słynnej serii, tym razem w wersji dla dzieci.

Autorem dialogów i tekstów piosenek jest Bartek Fukiet („Rodzina Addamsów”, „Praziomek”, „Mały książę”).

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń?
Przekonajcie się sami!

„Kapitan Szablozęby i magiczny diament” w kinach od 25 czerwca!

B.B.PR dla Forum Film

fotos1

Opowiadamy o pragnieniu przygód, a także o przyjaźni i marzeniach – mówią Rasmus A. Sivertsen („O czym szumi las”) i Marit Moum Aune, twórcy animacji o ulubieńcu wielu pokoleń skandynawskich dzieci, Kapitanie Szablozębym.

Na ekrany naszych kin „Kapitan Szablozęby i magiczny diament” trafi już 25 czerwca. – Siła tkwi w grupie – przekonują twórcy – czasami zaś to dzieci lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach niż dorośli.

Jak przystało na komedię przygodową dla całej rodziny, w filmie nie zabraknie dobrego humoru, wesołych pirackich piosenek i zaskakujących zwrotów akcji.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń?
Przekonajcie się sami!

„Kapitan Szablozęby i magiczny diament” w kinach od 25 czerwca!

B.B.PR dla Forum Film

„Fisheye”: premiera 1 maja w serwisie Netflix!

28.04.21

fotos4

Thriller „Fisheye”, którego premierę kinową odwołano z powodu pandemii Covid-19, zadebiutuje 1 maja (sobota) w serwisie Netflix. W rolach głównych występują nagrodzona w Koszalinie Julia Kijowska i Piotr Adamczyk. Jak mówi reżyser Michał Szcześniak, film opowiada o zamknięciu w małej przestrzeni, a dokładnie w pokoju tuż obok mieszkania bohaterki, Anny. – Anna obserwuje ciąg dalszy swojego życia – tłumaczy Szcześniak – ale bez swojego w nim udziału. Została porwana. Jej bliscy prowadzą poszukiwania, ale też romansują, zakochują się, zdradzają jej tajemnice, obdzierają ją z intymności, żyją, bawią się, imprezują. A ona może na to tylko patrzeć przez wizjer.

Reżyser podkreśla, że choć porównanie fabuły z domowym lockdownem wydaje się dziś oczywiste, należy pamiętać, że scenariusz powstał jeszcze przed pandemią: – Zdjęcia kręciliśmy przed narodową kwarantanną, a premiera filmu przypadła już na lockdown. Bardzo podobny do tego, który pokazaliśmy.

Bohaterka odkrywa swoje zamknięcie nagle, wszystko dzieje się bez ostrzeżenia. Anna musi dostosować się do nowych reguł życia, które staje się dla niej rodzajem gry złożonej z pytań i odpowiedzi. – Porywacz drąży w jej pamięci, poszukując wspomnień Anny dotyczących konkretnego wypadku z jej wczesnego dzieciństwa – zdradza realizator. – Może i my podczas naszego covidowego aresztu domowego powinniśmy odpowiedzieć sobie na ważne pytania?

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Fisheye to wizjer, a zarazem jedyny kontakt ze światem Anny (Julia Kijowska), która właśnie dokonała wielkiego odkrycia naukowego. Niestety nie dane jest jej nacieszyć się owocami swej pracy. Zostaje porwana i poddana obserwacji w zamknięciu. Przez tytułowy wizjer śledzi życie najbliższych, którzy nie szczędzą wysiłków, by ją odszukać. Jednocześnie nawiązuje skomplikowaną relację z porywaczem (Piotr Adamczyk). Zdesperowana kobieta zaczyna rozumieć, że aby się uwolnić, musi rozwikłać tajemnicę z przeszłości.

„Fisheye” w serwisie Netflix od 1 maja!

B.B.PR dla Forum Film

Archiwum informacji prasowych

Projekt i opieka nad serwisem: Scott Tiger S.A.