INFORMACJE PRASOWE 2017
fotos2

19 maja na ekrany trafi "Song to Song", rock'n'rollowe love story mistrza kina Terrence'a Malicka (Badlands", "Drzewo życia", "Cienka czerwona linia", "Niebiańskie dni"), z Goslingiem ("La La Land", "Drive") w roli marzącego o karierze muzyka BV. Partnerują mu Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem"), Michael Fassbender ("Wstyd", "Prometeusz") i Natalie Portman ("Jackie", "Czarny łabędź").

Bohater Goslinga (nominowanego w tym roku do Oscara za "La La Land") pochodzi z małego miasteczka w Zachodnim Teksasie i ma trudności z aklimatyzacją w wielkim mieście. - Ryan sam jest muzykiem, doskonale więc rozumiał swego bohatera - zauważał montażysta filmu Rehman Ali. Gosling nie krył, że spotkanie z takimi muzycznymi tuzami jak Patti Smith, nazywaną często Babcią Punk Rocka, było dla niego wyjątkowym doświadczeniem. - Pracowaliśmy przede wszystkim z Patti Smith, która jest niezwykła - mówił. - Wniosła do filmu bardzo dużo i świetnie spędzało się z nią czas.

Goslinga usłyszymy m.in. nucącego słynny przebój "Runaway" ze szczytu listy przebojów "Billboardu" w 1961 roku. Utwór, który zapewnił nieśmiertelność piosenkarzowi i gitarzyście Charlesowi Westoverowi, posługującemu się scenicznym pseudonimem Del Shannon, to jeden z wielu muzycznych hitów pojawiających się w filmie. Wspomniana wcześniej Patti Smith wykonała swój utwór z 2004 roku "My Blakean Year"; na planie filmowym znaleźli się również m.in. Iggy Pop, Florence and the Machine i John Lydon.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Fragment piosneki "Runaway" spiewany przez Ryana Goslinga.

"Song to Song" to współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

„Song to Song” w kinach od 19 maja.

B.B.PR dla Forum Film

fotos1

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z długo wyczekiwanego filmu o przygodach Lary Croft. Reboot "Tomb Raidera" ze zdobywczynią Oscara Alicią Vikander („Ex-machina", „Dziewczyna z portretu”) w roli głównej, opowie o początkach jej przygód. Partnerują jej Walton Goggins („Django”, „Nienawistna ósemka”) oraz Dominic West („300”). Film trafi do polskich kin 16 marca 2018 roku.

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?.

„Tomb Raider” w kinach od 16 marca 2018.

Informacja prasowa

fotos1

"Song to Song", rock'n'rollowe love story mistrza kina Terrence'a Malicka, w kinach oglądać będziemy od 19 maja. W obsadzie znaleźli się nominowani do Oscara Ryan Gosling ("La La Land", "Drive"), Michael Fassbender ("Wstyd", "Prometeusz") i Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem") oraz zdobywczyni Oscara Natalie Portman ("Jackie", "Czarny łabędź"). Na ekranie pojawiają się także muzycy reprezentujący różne pokolenia, jak Patti Smith, Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop, czy szwedzka piosenkarka indierockowa Lykke Li.

To dziewiąta fabuła w karierze reżysera, którego każdy film staje się wydarzeniem na skalę światową. Czego możemy spodziewać się tym razem po autorze "Badlands", "Drzewa życia", "Cienkiej czerwonej linii" i "Niebiańskich dni"? Rąbka tajemnicy uchyla producentka Sarah Green: - Dla mnie "Song to Song" to nie tylko historia miłosnego czworokąta, ale przede wszystkim opowieść o znaczeniu uczuć i przebaczenia. Inny z producentów, Ken Kao, dodaje: - Moim zdaniem to film o odkrywaniu samego siebie, a Austin, w którym osadzona jest akcja, to znakomite do tego celu miejsce. Rzeczywiście teksaskie Austin wydaje się kolejnym bohaterem filmu. Miasto kontrastów, znane z licznych festiwali, imprez muzycznych i klubów, buzujące ambicjami, znane jest jako kolebka wielu muzycznych talentów i karier. A opowieść Malicka wciąga nas, widzów, w ten nieprzewidywalny wir, który jednych wynosi, a innych niszczy.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

"Song to Song" to współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

„Song to Song” w kinach od 19 maja.

B.B.PR dla Forum Film

fotos3

Caradog W. James ("The Machine"), pochodzący z Walii młody reżyser, nie ukrywał, że marzy o nakręceniu filmu naprawdę przerażającego i budzącego dreszcze grozy u widowni. - Zamierzałem nawiązać do klasycznych gotyckich horrorów, a jednocześnie oddać ducha współczesności - mówił. Do tego celu wykorzystał motyw Baby Jagi - okrutnej czarownicy z dziecięcych koszmarów. Film "Baba Jaga", który na ekranach oglądać będziemy od 24 marca, zgodnie z intencjami reżysera, mierzy się z klasykami gatunku zarówno pod względem wplecionych w fabułę psychologicznych podtekstów, jak i zastosowanych środków wyrazu. - Dążyłem do jak najdalej posuniętego realizmu, by widzowie poczuli z postaciami mocną emocjonalną więź - zapewniał twórca. I dodawał: - Muzyka miała być mroczna, ale pod żadnym pozorem monotonna. Dźwięk uważam za kluczowy środek wyrazu dla horroru. Uwielbiam używać wyolbrzymionych naturalnych dźwięków, jak bzyczenie muchy. Są bardzo skuteczne. Kluczowe były dźwięki, które wydawała czarownica - odgłosy jej wychudzonego, zgniłego ciała, jej pełne wściekłości wycie. W materiałach promocyjnych zmieszaliśmy krzyki aktorek z krzykiem lisa. A wszystko to po, by widzowie nie mogli uwolnić się od filmu długo po seansie.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Spot.

Nastoletnia Chloe (Lucy Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Katee Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. "Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała"... Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

„Baba Jaga” w kinach od 24 marca.

B.B.PR dla Forum Film

fotos3

Baba Jaga w tradycji ukształtowanej przez dziewiętnastowieczne baśnie, zwłaszcza braci Grimm, bywa najczęściej starą, odrażającą czarownicą, mieszkającą w ostępach leśnych. Bywa, że żywi się ludzkim mięsem, na przykład pieczonymi dziećmi. Poluje na osoby zabłąkane w lesie, ale też zsyła złe uroki i para się czarną magią. Trudno, by po tak kuszącą postać nie sięgnęli twórcy horrorów. Tak właśnie się stało, a film grozy "Baba Jaga" na naszych ekranach oglądać będziemy od 24 marca.

Antropolodzy i badacze literatury doszukują się pochodzenia imienia Baby Jagi od prasłowiańskiego słowa "jęga" oznaczającego grozę czy męczarnię (parz: jędza). Ale figurę podobną do Baby Jagi odnotowano w przekazach ustnych i pisemnych w różnych krajach europejskich. Niemcy mają Frau Holle, Włosi Befanę, a Węgrzy Bogorkań. W mitologii celtyckiej jest Czarna Annis, zamieszkująca jaskinie, u wejścia których leżą ludzkie kości. Babę Jagę wiąże się niekiedy z pochodzącym z ruskiego folkloru skrzydlatym gadem Żmiejem Gorynyczem. Innymi nazwami, pod którymi może kryć się swojska Baba Jaga, są Baba Korizma, Baba Roga, Baba Perchta, Gvozdenzuba czy Ragana. Czarownica z "Jasia i Małgosi" ma również wiele cech Baby Jagi. A czy Babą Jagą nie jest choćby zła królowa z disnejowskiej "Królewny Śnieżki" (1937)? Tym razem jednak Baba Jaga przeraża daleko bardziej niż u Disneya...

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

[VIDEO] Spot.

Nastoletnia Chloe (Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. "Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała"... Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

„Baba Jaga” w kinach od 24 marca.

B.B.PR dla Forum Film

"Baba Jaga" - groza, od której łatwo się nie uwolnisz...

03.03.17

fotos2

Młody walijski reżyser Caradog W. James, autor wyróżnionego trzema nagrodami BAFTA-Walia thrillera science-fiction "The Machine", zapragnął nakręcić współczesny film grozy łączący napięcie i efekty specjalne z wątkiem psychologicznym w taki sposób, by publiczność nie mogła uwolnić się od lęku jeszcze długo po seansie. - Po prostu chcę doprowadzić widzów do ostateczności - zapowiadał. Do tego celu wykorzystał figurę z dziecięcych koszmarów, jaką jest odrażająca czarownica Baba Jaga. Tak powstał horror "Baba Jaga", który na polskich ekranach pojawi się już 24 marca. Złowrogi demon prześladuje bohaterkę, młodą dziewczynę mającą skomplikowane relacje z matką... - Dążyłem do jak najdalej posuniętego realizmu, by widzowie poczuli mocną emocjonalną więź z postaciami - podkreślał James. Zapowiada się więc prawdziwa filmowa uczta dla wielbicieli horrorów, a przy tym nie tylko ekranowa rewia grozy, lecz także opowieść z intrygującym psychologicznym podtekstem.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Nastoletnia Chloe (Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. "Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała"... Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

„Baba Jaga” w kinach od 24 marca.

B.B.PR dla Forum Film

Zaryzykuj wszystko dla miłości!

28.02.17

fotos1

Trudno sobie wyobrazić, co przeżywa nastoletnia bohaterka filmu "Ponad wszystko", która nie może dotknąć niczego, co pochodzi z zewnętrznego świata, której nie wolno odetchnąć świeżym powietrzem i która nie ma szansy na kontakt z rówieśnikami... Książka Nicoli Yoon, na podstawie której powstał scenariusz, trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" i podbiła serca czytelniczek, również w Polsce, zyskując opinię jednej z najpiękniejszych historii miłosnych ostatnich lat. Polski zwiastun adaptacji filmowej jest już dostępny w sieci, a sam film w kinach pokazywany będzie od 16 czerwca. "Ponad wszystko" to film bardziej poruszający niż "Zanim się pojawiłeś" i "Zostań, jeśli kochasz". Dwójka młodych ludzi jest gotowa zapłacić najwyższą nawet cenę - dla miłości. W rolach głównych występują Amandla Stenberg ("Igrzyska śmierci") oraz Nick Robinson ("Jurassic World").

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Maddy (Stenberg) to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest ciekawa świata, ale cierpi na bardzo rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na wszystko. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę (Anika Noni Rose). Jednak Olly (Robinson), chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by coś stanęło im na przeszkodzie. Choć zakochani patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale postanawiają podjąć ryzyko, aby być razem.

„Ponad wszystko” w kinach od 16 czerwca.

B.B.PR dla Forum Film

"Baba Jaga" - to już nie baśń, lecz horror!

19.02.17

fotos1

Młoda aktorka Lucy Boynton ("Młodzi przebojowi"), znana również z serialu "Prawdziwa historia rodu Borgiów", tym razem mierzy się z niełatwym gatunkiem, jakim jest horror. Przypomnijmy, że właśnie od horroru zaczynała swą karierę Drew Barrymore ("Krzyk"), a Chloë Moretz ("Carrie") dzięki horrorowi wyraźnie umocniła swą gwiazdorską pozycję. Boynton występuje u boku Katee Sackhoff, która ma już doświadczenie w pracy nad tym gatunkiem ("Oculus", 2013). Twórcy filmu "Baba Jaga" - na naszych ekranach od 24 marca - odwołują się do lęku, jaki budziła w nas w dzieciństwie czarownica, w Polsce nazywana Babą Jagą. Obecna w dawnych wierzeniach, stała się m.in. bohaterką jednej z baśni braci Grimm (1837). Tym razem przedstawiona jest we współczesnej scenerii, a zła czarownica, zgodnie z konwencją horroru, ma postać krwiożerczego demona.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Nastoletnia Chloe (Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. "Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała"... Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

„Baba Jaga” w kinach od 24 marca.

B.B.PR dla Forum Film

Laura Dern w "McImperium": opowieść o straconej miłości

03.02.17

fotos5

3 lutego do kin trafi "McImperium", film opowiadający o początkach potęgi amerykańskiej sieci McDonald's. Raya Kroca, który przeszedł do historii jako twórca światowego zasięgu tej marki, zagrał Michael Keaton ("Batman", "Spotlight", "Birdman"). W jego żonę Ethel wcieliła się Laura Dern ("Dzikość serca", "Jurassic Park"). Ethel była towarzyszką doli i niedoli męża - zwłaszcza biznesowych niedoli - przez 39 lat. Zdaniem Dern, kluczem do postaci jej bohaterki było to, że żyła u boku człowieka opętanego żądzą sukcesu. Zdradziła, że jej matka, aktorka Diane Ladd, była wychowywana przez domokrążcę o charakterze podobnym do Kroca. Grając Ethel, wspominała więc samotność swej babki. Podkreślała, że poznajemy Raya i Ethel, gdy ich małżeństwo przeżywa kryzys. W swej autobiografii Kroc opisał ich związek jako "Wagnerowską operę pełną przemocy". - Ray nie odniósł sukcesu, jakiego się spodziewał. A Ethel wystarczało to, co ma. Ray twierdził, że właśnie dlatego ona ciągnie go w dół. Zaczął obwiniać ją o swoje niepowodzenia - mówiła Dern. I dodawała: - Na początku Ethel była młodą kobietą wpatrzoną w przedsiębiorcę-marzyciela. On miał sprzedawać wszystkie te fajne gadżety i mieli wieść szczęśliwe życie. Ale potem było dużo picia i ciągle to nowych pomysłów, na które wpadał Ray. Ich relacja to opowieść o straconej miłości.

[VIDEO] Nowe wideo "McImperium: Oprowadzić was?"

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Ray Kroc (Keaton) to energiczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

„McImperium” w kinach od 3 lutego.

B.B.PR dla Forum Film

"Tulipanowa gorączka": płomienne uczucie, dzika zazdrość i nieopanowane pożądanie bogactw

26.01.17

fotos1

"Tulipanową gorączkę", którą oglądać będziemy na naszych ekranach od 10 marca, nakręcono na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Debory Moggach. W tle burzliwej miłosnej historii obserwujemy obłęd, któremu ulegli XVII-wieczni Holendrzy. Inwestycje w tulipany budziły u nich większe namiętności niż najgorętsze porywy serca. Z dnia na dzień rodziły się i przepadały olbrzymie fortuny. Za cebulkę, zwaną Semper Augustus, zaoferowano sześć wyśmienitych koni, trzy beczki wina, tuzin owiec, dwa tuziny srebrnych pucharów oraz obraz marynistyczny autorstwa Esaiasa van de Velde! A szerzyły się pogłoski, że cena jeszcze wzrośnie i że cebulka owa będzie warta tyle, co skrzynia pełna złota, flotylla statków z ładunkiem złota, albo cały zasób skarbnicy namiestnika... Szalona miłość, dzika zazdrość i nieopanowane pożądanie bogactw okazują się prawdziwie piorunującą mieszanką.

"Tulipanowa gorączka", jeden z najbardziej oczekiwanych kinowych romansów roku, przenosi widzów do świata płomiennych uczuć. W rewelacyjnej obsadzie znaleźli się m.in. zdobywcy Oscarów Christoph Waltz ("Spectre", "Django") oraz Alicia Vikander ("Dziewczyna z portretu", "Ex-Machina"), a także Judi Dench ("Skyfall", "Tajemnica Filomeny"), Zach Galifianakis ("Kac Vegas") i Cara Delevingne ("Papierowe miasta").

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Młoda Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza (Dane DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

„Tulipanowa gorączka” w kinach od 10 marca.

B.B.PR dla Forum Film

"Lion. Droga do domu" z sześcioma nominacjami do Oscara!

25.01.17

fotos6

Zainspirowany prawdziwą historią film "Lion. Droga do domu" okazał się jednym z najmocniejszych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i otrzymał wczoraj aż sześć nominacji w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Dev Patel), najlepsza aktorka drugoplanowa (Nicole Kidman), najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia i najlepsza muzyka. Patel ("Slumdog. Milioner z ulicy") zagrał Saroo Brierleya, próbującego odszukać w Indiach swą biologiczną rodzinę. Kidman ("Grace księżna Monako") wcieliła się w jego adopcyjną matkę.

Więcej nominacji niż "Lion. Droga do domu" mają jedynie: oscarowy faworyt, musical "La La Land" (14) oraz "Moonlight" i "Nowy początek" (po 8). Sukces "Liona" wywołał duży wzrost zainteresowania filmem wśród tych widzów, którzy nie zdążyli go obejrzeć w polskiej dystrybucji, która rozpoczęła się 2 grudnia ubiegłego roku. "Lion. Droga do domu" dostępny będzie w najbliższym czasie w wybranych kinach.

Ceremonia przyznania Oscarów 2017 odbędzie się 26 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. Oscary zostaną wręczone po raz 89

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

„Lion. Droga do domu” w kinach od 2 grudnia.

B.B.PR dla Forum Film

Geniusz? Wizjoner? Oszust? Ray Kroc, czyli założyciel fastfoodowego imperium

18.01.17

fotos4

Już 3 lutego w kinach pojawi się "McImperium", z Michaelem Keatonem ("Batman", "Spotlight", "Birdman") wcielającym się w Raya Kroca, który przeszedł do historii jako twórca potęgi sieci McDonald's. W jednym z wywiadów aktor tak mówił o swoim bohaterze: - Kroc jest fascynującą postacią. Był jednym z pierwszych ludzi, którzy przekształcili markę w pożądany produkt. (...) Z początku myślałem, że to będzie po prostu interesująca postać do odegrania. Ale ten facet naprawdę zmienił świat!

Choć to nie Ray Kroc wymyślił nowatorski sposób szybkiego podawania jedzenia, to on był tym, który doznał olśnienia: w każdej większej miejscowości na głównej ulicy znajdować się będą sąd, kościół i McDonald's! Wizja ta - jak wiemy - ziściła się nie tylko w Ameryce. Ale droga do realizacji planów biznesowej ekspansji na niespotykaną skalę nie była usłana różami. Producentowi Donowi Handfieldowi ta historia przypominała opowieści o tworzeniu start-upów w Silicon Valley. - Mamy dwóch braci z wizją, człowieka, który wykorzystuje ich pomysły i chce wspiąć się na wyższy poziom. Rozdarcie, gorzkie rozstanie. A w centrum interes, który nie stroni od przemocy - mówił. - Kroc jest uosobieniem formy kapitalizmu niezwykle agresywnej. Zrzuć go w dżungli, a wytnie tam drzewa co do jednego i wróci z walizką pełną kasy. Handfield wyobrażał sobie film "McImperium" jako rzecz o konfrontacji dwóch idealistów z przedsiębiorcą gotowym poświęcić dla sukcesu praktycznie wszystko. Dla niego ważne było tylko to, by zbudować biznesowe imperium.

[VIDEO] Nowy zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Ray Kroc (Keaton) to energiczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

„McImperium” w kinach od 3 lutego.

B.B.PR dla Forum Film

"McImperium": Krótka historia wielkiej korporacji

10.01.17

fotos3

Z marką McDonald's - symbolem kapitalizmu, konsumpcji oraz ekspansji amerykańskiej kultury masowej i amerykańskich standardów - wiąże się fascynująca historia, która do tej pory nie przebiła się do powszechnej świadomości. To się zapewne zmieni za sprawą filmu "McImperium" (w kinach od 3 lutego) z Michaelem Keatonem ("Batman", "Spotlight", "Birdman") w roli Raya Kroca, twórcy fastfoodowego imperium.

- To wspaniale, że wreszcie historia powstania firmy zostanie wydobyta na światło dzienne - cieszył się Jason French, wnuk Dicka McDonalda, jednego z dwóch braci, którzy byli pomysłodawcami szybkiej metody serwowania dań. - Mój dziadek cały czas myślał o tym, by pracować lepiej i szybciej. Producent Aaron Ryder podkreślał, że właśnie takie filmy, o epickim rozmachu, dotykające sedna "amerykańskości", interesują go najbardziej: - To rzecz o Ameryce i kapitalizmie. O pogoni za sukcesem i erozji uczciwości. O spełnieniu amerykańskiego snu, wbrew przeciwnościom, dzięki żelaznej woli. Wtórował mu scenarzysta filmu Robert Siegel ("Zapaśnik"): - Lubię poruszać wielkie amerykańskie tematy, a historia słynnej sieci fastfoodów ich dotyka. Mamy tu kulturę samochodową lat 50., rozkwit przedmieść i ich sposobu życia, kapitalizm i chciwość. I dodawał: - Opowiemy o człowieku, który odcisnął swoje piętno na historii biznesu i całej Ameryki, ale pozostawił za sobą wiele zgliszcz i spustoszeń.

Reżyser John Lee Hancock ("Ratując pana Banksa") z wielką zręcznością ukazał Amerykę lat 1954-1961, czas triumfu masowej produkcji. - Myślę, że nadaliśmy McDonald'sowi ludzki wymiar - stwierdził. - Przez ostatnie 50 lat był postrzegany jako anonimowa korporacja. Teraz, gdy wstępuję do McDonald's, myślę o sieci jako o dziele dwóch kochających się braci, którzy chcieli zapewnić rodzinom dobrej jakości jedzenie.

[VIDEO] Nowy spot.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Ray Kroc (Keaton) to energiczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

„McImperium” w kinach od 3 lutego.

B.B.PR dla Forum Film

"McImperium" z Michaelem Keatonem jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku

04.01.17

fotos2

Z początkiem roku media prześcigają się w wymienianiu najbardziej oczekiwanych filmów nowego sezonu. Wg dziennika "Polska The Times" poczesne miejsce na tej liście zajmuje "McImperium" (w kinach od 3 lutego) z Michaelem Keatonem ("Batman", "Spotlight", "Birdman") w roli Raya Kroca, twórcy fastfoodowego imperium McDonald'sa.

Jest rok 1954. Marilyn Monroe właśnie poślubiła Joego di Maggio, Elvis Presley nagrał "Blue Moon of Kentucky", a Walt Disney niedługo otworzy swój park rozrywki w Kalifornii. Ray Kroc ma 52 lata i stara się zarobić na życie sprzedażą obwoźną. Na razie nic nie wskazuje na zbliżający się w jego życiu przełom. Ale Ameryka tamtych czasów to kraj, w którym kariery "od pucybuta do milionera" nie są mitem, lecz rzeczywistością. "Jakim cudem podstarzały sprzedawca mikserów zbudował imperium warte 700 mln dolarów?" - pyta bohater Keatona i odpowiada sam sobie: "Dzięki uporowi". Czy naprawdę upór, błyskotliwy pomysł i odrobina szczęścia wystarczą? Co jeszcze potrzeba, by wreszcie osiągnąć sukces?

Jak wspominał producent filmu Don Handfield, impulsem była dla niego piosenka "Boom, Like That" z solowej płyty Marka Knopflera, lidera zespołu Dire Strait's, którą usłyszał w 2004 roku. Słowa piosenki odnosiły się do autobiografii Raya Kroca. Zaintrygowany Handfield zastanawiał się, kim był ten gość, lecz na zastanawianiu się nie poprzestał i przeczytał wszystko, co na jego temat napisano. - Tak jak w przypadku startupów w Dolinie Krzemowej, okazało się to fascynującą opowieścią o dwóch braciach, którzy coś stworzyli i jednym facecie, który potrafił ich pomysł wznieść na wyższy poziom - tłumaczył. - I, jak to często bywa, zderzenie fundatorów z biznesmenem miało gwałtowny przebieg. Gdy Jason French, wnuk Dicka McDonalda, dowiedział się o planach produkcji filmu, wyznał, że czekał 50 lat, by ktoś opowiedział tę historię. Dzięki pomocy Frencha filmowcy zyskali wgląd do rodzinnego archiwum McDonaldów. - To nigdy nie miała być opowieść o fast foodzie - podsumowywał Handfield. - Od samego początku miała to być opowieść o kapitalizmie.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

„McImperium” w kinach od 3 lutego.

B.B.PR dla Forum Film

Archiwum informacji prasowych

Projekt i opieka nad serwisem: Scott Tiger S.A.