Informacje 2013

11.12.13

 

Drugą część adaptacji słynnego dzieła J.R.R. Tolkiena, "Hobbit: Pustkowie Smauga", będzie można obejrzeć na pokazach przedpremierowych w kinach w całej Polsce już od 25 grudnia, pierwszego dnia świąt. Martin Freeman, grający  Bilbo Bagginsa, opowiadał, że jego postać miała być, zgodnie z życzeniem reżysera Petera Jacksona, bardzo "brytyjska". - Nie do końca  wiem, co miał na myśli - żartował. - Przypuszczam, że to jak poprosić Francuza, żeby był francuski. Wszyscy mniej więcej znamy te stereotypy. Ja co prawda nie uważam się za  specjalnie brytyjskiego, ale może reszta świata  postrzega Bilba w ten sposób. Sir Ian McKellen (Gandalf) przyznawał, że jest wielkim fanem Freemana jako aktora. - Podziwiam jego pracę nie tylko na planie filmowym, ale przede wszystkim na scenie - mówił. - Obserwuję go od lat i wielką frajdę sprawia mi po pierwsze to, że mogę się od niego uczyć, a po drugie to, że mam prawo nazywać się jego przyjacielem. To bardzo, bardzo utalentowany aktor. A co najbardziej ujmuje McKellena w postaci Gandalfa? - Chyba to, że to bardzo ludzki czarodziej - śmiał się aktor. - Lubi zapalić i lubi się napić. Lubi hobbitów i lubi przebywać w Hobbitonie. Najlepsze aktorskie kąski to zwykle czarne charaktery. A tymczasem w postaci Gandalfa nie ma nic mrocznego. On jest idealnym kandydatem do podziwiania.

Spoty do linkowania z serwisu Youtube:

http://youtu.be/LCnNWfKrbZY

http://youtu.be/D3cJNGW8bfw

Akcja filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga" toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Bilbo Baggins (Freeman), wraz z czarodziejem Gandalfem (McKellen) oraz kompanią krasnoludów dociera do Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Drużynie zagrażają także zabójczy orkowie i okrutne gobliny.

"Hobbit: Pustkowie Smauga" w kinach w Polsce od 27 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film.

27.11.13

 

"Sierpień w hrabstwie Osage" (na polskich ekranach od 24 stycznia) to film zrealizowany na podstawie sztuki Tracy'ego Lettsa uhonorowanej Pulitzerem i nagrodą Tony. Saga o rodzinie z Oklahomy i walce jej członków z własnymi demonami wzbudziła ekstazę wielu krytyków. - To prawdopodobnie jedna z najbardziej ekscytujących sztuk amerykańskich od lat - pisał Charles Iherwood  na łamach "New York Timesa". Producentami i dystrybutorami  kinowej adaptacji zostali legendarni już niemal bracia Bob i Harvey Weinsteinowie, mistrzowie w promowaniu ambitnych przedsięwzięć, mających szansę na Oscara. Także "Sierpień w hrabstwie Osage" jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014. Na reżysera wybrano wybitnego twórcę telewizyjnego Johna Wellsa ("Mildred Pierce", "Prezydencki poker"). Zgromadzono imponującą obsadę, z Meryl Streep, Julią Roberts, Juliette Lewis, a także Ewanem McGregorem, Chrisem Cooperem i Benedictem Cumberbatchem. Roberts, na propozycję zagrania u boku Streep, którą niezwykle podziwia,  zareagowała płaczem z radości, a Cumberbatch tak mówił w jednym z wywiadów: - Samo siedzenie przy stole z Meryl Streep i  patrzenie na nią było niesamowite, wszyscy byliśmy pod  wrażeniem. Właściwie zapomnieliśmy, że mamy grać. Zamieniliśmy się w widownię i obserwowaliśmy jej niezwykły talent.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/dH789fPnhKs

Trzy dorosłe córki (Julia Roberts, Juliette Lewis, Julianne Nicholson), które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości, pewnego dnia powracają, by zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody w rodzinie.

"Sierpień w hrabstwie Osage" w kinach od 24 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film.

21.11.13

 

Już jutro (piątek, 22 listopada) do kin trafią "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" (reż.  Francis Lawrence), druga część trylogii, zrealizowanej na podstawie bestsellera Suzanne Collins. Katniss (laureatka Oscara Jennifer Lawrence) jest tu dojrzalsza i bardziej świadoma roli, jaką może odegrać w buncie przeciw tyranii  Kapitolu. Aktorka tak komentowała przemianę swej bohaterki: - W pierwszym filmie Katniss była pełna wahań. Jej głównym celem było ocalenie rodziny, ale tym razem na jej ramionach  spoczywa o wiele większy ciężar. Czuje coraz większą odpowiedzialność za tych wszystkich  ludzi, którzy wiążą z nią swe nadzieje. Traumatyczne doświadczenia mocno wpływają na osobowość Katniss. - Staje się bardzo czujna i ostrożna - mówiła Lawrence. - Zarówno wobec tych, którzy ją pilnie obserwują i chcą kontrolować, jak i w stosunku do tych, którzy są od niej zależni. Czuje, że będzie zmuszona do wyboru pomiędzy swoją rodziną a walką w imieniu tych, którzy w nią wierzą. Dodatkowo jej sytuację komplikuje zamęt uczuciowy - Peeta Mellark (Josh Hutcherson) z pewnością nie jest Katniss obojętny, połączyła ich przecież wspólna walka w  igrzyskach, ale plany piarowców z Kapitolu, pragnących uczynić widowisko z ich ślubu, napawają ją odrazą. Poza tym Katniss ciągle żywi uczucie do Gale'a Hawthorne'a (Liam Hemsworth), choć ich relacja nie jest już prosta. - Katniss zmieniła się - tłumaczyła Lawrence. - Są rzeczy w jej życiu, których Gale nie jest już w stanie zrozumieć, a wydawało się, że kiedyś rozumiał wszystko. Natomiast niektóre kwestie rozumie teraz tylko Peeta.

Fragmenty filmu do linkowania z serwisu Youtube:

http://youtu.be/usAw5bq81uk 

http://youtu.be/WcALPO0y77c

Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen (Lawrence) oraz Peeta Mellark (Hutcherson) udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Choć zuchwale złamali reguły rozgrywki, w  glorii zwycięstwa odwiedzają kolejne dystrykty. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. W tym samym czasie prezydent Snow (Donald Sutherland) przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie. Te wydarzenia mogą zmienić państwo Panem na zawsze.

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" w kinach od 22 listopada!

B.B.PR dla Forum Film.

08.11.13

 

"Hobbit: Pustkowie Smauga", w reż. Petera Jacksona, to druga część adaptacji słynnej książki J.R.R. Tolkiena, stanowiącej wstęp do "Władcy Pierścieni". Bilbo Baggins (Martin Freeman), czarodziej Gandalf (Ian McKellan) i drużyna krasnoludów pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy (Richard Armitage) próbują odzyskać królestwo Erebor. Towarzyszy im muzyka skomponowana przez laureata Oscara Howarda Shore'a, jednego z najbardziej uznanych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, oraz piosenka ominowanego do nagrody Grammy młodego muzyka Eda Sheerana "I See Fire". Shore był autorem muzyki zarówno do trylogii "Władca pierścieni", jak i do pierwszej części "Hobbita". - Muzyka Howarda Shore'a wybija się znacząco ponad filmowe obrazy - mówił Jackson. - To wyjątkowy podkład dźwiękowy. Shore tworzy epicki, muzyczny świat, który istnieje całkiem samodzielnie. Muzykę do "Władcy pierścieni" wykonywały najwybitniejsze orkiestry świata. Odbyło się w sumie ok. 300 koncertów. Pierwszy zagrała The New Zealand Symphony Orchestra and Chorus podczas uroczystej premiery filmu w Wellington (Nowa Zelandia) w 2003 roku. Kompozycje Shore'a to część wielkiej filmowej legendy. Nic dziwnego, że 22-letni Brytyjczyk Sheeran czuł się ogromnie uhonorowany zaproszeniem do udziału w nowym, muzycznym przedsięwzięciu, firmowanym przez gwiazdy tego formatu. - Peter Jackson to jeden z moich ulubionych reżyserów moich ulubionych filmów - zdradził. - A "Hobbit" to pierwsza książka, którą przeczytałem jako dzieciak. Dlatego praca przy  ścieżce dźwiękowej do tego filmu tak wiele dla mnie znaczy. Jackson komentował: - Ed Sheeran jest prawdziwym fanem Tolkiena, a przy tym błyskotliwym muzykiem i piosenkarzem. "I See Fire" to jego muzyczna odpowiedź na film. Jest doskonała! 

Piosenka do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=mllXxyHTzfg

Soundrack dostępny będzie na całym świecie od 10 grudnia.

"Hobbit: Pustkowie Smauga" w kinach w Polsce od 27 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film.

31.10.13

 

Druga część ekranizacji bestsellerowej trylogii - "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" zbliża się wielkimi krokami. Film zadebiutuje w polskich kinach 22 listopada. Przypomnijmy, że część pierwsza okazała się wielkim przebojem i przyniosła niemal 700 mln dolarów wpływów. Na krzesełku reżysera Gary'ego Rossa zastąpił Francis Lawrence, odpowiedzialny między innymi za film science-fiction "Jestem legendą" z Willem Smithem w roli głównej. Do znanej z pierwszej części obsady, ze zdobywczynią Oscara Jennifer Lawrence w roli Katniss Everdeen i Joshem Hutchersonem w roli Peety Mellarka na czele, dołączyli m.in. Philip Seymour Hoffman, Jena Malone, Sam Claflin, Amanda Plummer i Jeffrey Wright. Nie byłoby zapewne sukcesu kinowej wersji "Igrzysk" bez znakomitego  pierwowzoru literackiego. Powieścią Suzanne Collins zachwycił się sam Stephen King, nazywając Katniss "Annie Oakley z łukiem". Z wielkim entuzjazmem o twórczości Collins wypowiadała się też autorka sagi "Zmierzch" Stephanie Meyer, która w swoim blogu napisała, że wprost nie mogła oderwać się od lektury. W recenzji w "The Atlantic Monthly" nazwano Katniss "najważniejszą kobiecą postacią w ostatnim okresie rozwoju popkultury", a na łamach "The New York Times" określono ją jako bohaterkę o niezwykle, jak na literaturę popularną, złożonej osobowości. Bo przecież, choć w warstwie czysto zewnętrznej mamy tu do czynienia z dynamicznym thrillerem, to ukrytym i głównym tematem opowieści jest poszukiwanie przez bohaterkę własnej tożsamości oraz jej uczuciowe i moralne wybory w bezwzględnym, totalitarnym świecie. - To historia, którą trzeba było opowiedzieć - mówiła Lawrence w jednym z wywiadów. - Jest w niej ważne przesłanie. Musimy przyjrzeć się naszemu człowieczeństwu. Stajemy się coraz mniej ludzcy. Potrafimy w telewizji oglądać rozpad rodziny czy śmierć i traktujemy to jako rozrywkę. Żyjemy w  społeczeństwie opętanym przez reality show, pożądającym plotek i nieszczęść. W naszym świecie historia lubi się powtarzać i świat przedstawiony w powieści może wcale nie być tak odległą przyszłością.

Trzeci zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://bit.ly/1aGCtYF

Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, siedemnastoletnia Katniss Everdeen (Lawrence) oraz Peeta Mellark (Hutcherson), którzy zuchwale złamali reguły rozgrywki, wracają do Dystryktu 12 w glorii zwycięzców. Wkrótce zmuszeni zostają do odbycia "Podróży zwycięstwa" po wszystkich dystryktach. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. Są świadkami narastającego buntu przeciw bezwzględnej władzy. Prezydent Snow (Donald Sutherland) przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie...

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" w kinach od 22 listopada!

B.B.PR dla Forum Film.

24.10.13

 

Od najbliższego piątku (25 października) na polskich ekranach gościć będzie "Piąta władza" - film w reż. Billa Condona, opowiadający o demaskatorskim portalu WikiLeaks i jego kontrowersyjnym twórcy Julianie Assange'u, w którego wciela się znakomity brytyjski aktor Benedict Cumberbatch ("Sherlock"). Assange przez jednych uważany jest za bohatera, przez innych za przestępcę. - Sądzę, że wiele osób ocenia Assange'a bardzo surowo, bazując na informacjach udostępnianych na skutek przecieków i wojen medialnych - mówił Cumberbatch w wywiadzie, opublikowanym przez "Puls Tygodnia" (nr 5/2013). On sam ma jednak do swego bohatera pozytywny stosunek. - Assange potrafi przyciągać ludzi do siebie. Jest doskonałym rzecznikiem niesamowitej idei, która narodziła się, gdy zdał sobie sprawę ze swych umiejętności - tłumaczył. A jak Assange'a i WikiLeaks oceniają specjaliści? - Każda działalność, która pozwala na to, żeby ujawniać nadużycia władzy jest ze wszech miar pożądana i godna szacunku. Dlatego też tego typu działalność zarówno mediów tradycyjnych, jak i serwisów internetowych niewątpliwie służy demokratycznym przemianom i prawom człowieka - twierdzi Piotr Niemczyk, ekspert ds. służb specjalnych. - Z pewnością sprawa WikiLeaks przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych kamieni milowych związanych z budową państw szanujących prawa człowieka, zasady wolnego i nieskrępowanego wyboru, dostępu do informacji. Jeżeli można mieć w tej sprawie wątpliwości, to tylko takie, czy na pewno wszystkie ujawnione przez WikiLeaks informacje rzeczywiście na to zasługiwały, i czy w rezultacie ich ujawnienie nie przyniosło więcej krzywdy pojedynczym osobom niż korzyści społeczeństwu. Być może zarzutem stawianym w przyszłości będzie to, że w WikiLeaks nie działały procedury oddzielające informacje faktycznie ujawniające błędy i nadużycia rządzących od wiadomości bez znaczenia, mających co najwyżej walor krótkotrwałych sensacji, a dotyczących bardziej prywatnych poglądów niektórych osób niż wiedzy o mechanizmach władzy.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/nctJk19FWOA

Wideo: "Piąta władza" - walka o wolność informacji (do linkowania z serwisu Youtube):

http://www.youtube.com/watch?v=9eFRfIZdk3U

Julian Assange (Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji. W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów. Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

"Piąta władza" w kinach od 25 października!

B.B.PR dla Forum Film.

18.10.13

 

Już od 18 października na naszych ekranach gościć będzie nowa ekranizacja słynnej książki Stephena Kinga - "Carrie". Rolę, którą w ikonicznej wersji Briana De Palmy z 1976 roku zagrała Sissy Spacek, objęła Chloë Grace Moretz ("Hugo i jego wynalazek", "Kick-Ass"). Moretz od początku była mocną kandydatką. - Co roku zastępy dzieciaków próbują swych sił w aktorstwie, ale wielkie talenty są rzadkie - opowiadała reżyserka filmu Kimberly Peirce ("Nie czas na łzy"). - A Chloë wspaniale wygląda na  ekranie! Jeszcze ważniejsze jest to, że we wszystkich filmach, w których ją widziałam, wykonała kawał dobrej roboty. Młodziutka aktorka (rocznik '97) tak mówiła o granej przez siebie Carrie: - Dla mnie to przede wszystkim dziewczyna, która jest zbyt mocno kochana przez matkę, co nie pozwala jej odnaleźć własnej drogi w życiu. To powoduje wewnętrzny konflikt, który z czasem przeradza się w dramatyczną walkę. Carrie uwalnia się spod wpływu matki poprzez bunt, wydaje się jej, że zyskuje kontrolę nad tym, co robi. Lecz jednocześnie całkowicie ją traci. Moretz świadomie nie szukała wzorców w klasycznym horrorze De Palmy: - Słyszałam, że to  wspaniały film, a rola Sissy Spacek jest doskonała. Jednak nie chciałam oglądać tamtej wersji. Carrie miała być moja, tak jak ja ją sobie wyobraziłam. Oprócz lektury scenariusza, dokładnie przeczytałam książkę i znalazłam tam wiele inspiracji. U Kinga Carrie jest wściekła na wszystkich; w naszym filmie stara się być miła dla tych, którzy jej nienawidzą. Do czasu. Peirce uznała zatrudnienie Moretz za niezwykle trafną decyzję: - Jest zachwycająca! - entuzjazmowała się. - Pewnie większość reżyserów tak mówi o swych gwiazdach, ale ja jestem naprawdę przekonana o jej wyjątkowości. Potrafiła oddać to, co  najważniejsze: Carrie to dziewczyna, która pomimo wszystko rozkwita. Mając Chloë, mieliśmy więc niejako rozkwitającą młodość po swojej stronie.

Viral (pond 30mln odtworzeń w niecały tydzień!):

http://bit.ly/1hx8LaR

Zwiastun:

http://bit.ly/17t8vDX

Scena z filmu:

http://bit.ly/1fodT4f

FANPAGE FILMU NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/CarriePolska

Nastolatka Carrie White (Moretz) wychowywana jest przez samotną matkę Margaret (Moore), fanatyczkę religijną. Nie przysparza to dziewczynie popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś bardzo wyjątkowego...
Prześladujący ją rówieśnicy poznają sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy to dziewczyna ujawni swoje moce telekinetyczne i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki.

"Carrie" w kinach od 18 października!

B.B.PR dla Forum Film.

11.10.13

 

Nie milkną kontrowersje wokół filmu "Piąta władza" w reż. Billa Condona (na naszych ekranach od 25 października). Najpierw, za sprawą demaskatorskiego portalu WikiLeaks, wyciekł do sieci scenariusz filmu. Portal opublikował także całą listę zastrzeżeń do opowiedzianej w nim historii. Teraz ujawniono z kolei  korespondencję założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a z grającym go w "Piątej władzy" Benedictem Cumberbatchem (serial "Sherlock"). Okazuje się, że Cumberbatch, w styczniu 2013  roku, zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu, poprosił Assange'a o spotkanie. Chciał osobiście poznać swego bohatera, by lepiej  odtworzyć jego postać. Jednak Assange odmówił, choć nie ukrywał, że bardzo ceni Cumberbutcha jako aktora. - Dziękuję, że się ze mną skontaktowałeś - pisał w mailu datowanym na 15 stycznia. - Spędziłem dużo czasu, myśląc o twojej prośbie. Jestem fanem twoich aktorskich dokonań. Sądzę, że nasze spotkanie sprawiłoby mi wiele radości. Relacja między aktorem a żyjącym człowiekiem, którego ten gra, jest absolutnie wyjątkowa. Mimo tych wstępnych  uprzejmości, Assange nie zostawił suchej nitki na planowanym filmie, twierdząc, że zaszkodzi on bardzo jemu samemu, jego organizacji oraz bliskim mu osobom. - Wierzę, że jesteś dobrym człowiekiem, ale nie wierzę, że ten film to dobry film - pisał do Cumberbatcha. - Twój talent zostanie wykorzystany przez ludzi, którzy pragnęliby wymazać mnie i WikiLeaks z tego świata. Uważam, że powinieneś przemyśleć swój udział w tym projekcie. Cumberbatch nie ujawnił, jak zareagował na list Assange'a. W jednym z wywiadów powiedział tylko: - To ważne, iż Julian był tym projektem żywo zainteresowany. Chciałem go przekonać, że film nie będzie tak straszny, jak się tego obawiał. Jego obawy wynikały stąd, że przeczytał roboczą wersję scenariusza, którą pozyskał na skutek wycieku informacji. Aktor zdradził również, że starał się uzasadnić powody, dla których postanowił wziąć udział w tym filmie. Jednak dopytywany o szczegóły, stwierdził: - To były prywatne uwagi, które pozostaną między nami. Cumberbatch konsekwentnie podkreślał, że nie uważa Assange'a za postać negatywną i że ma dla niego wiele szacunku. - Dla mnie istotne było, by pokazać go jako człowieka z krwi i kości, a nie oceniać, czy jest zły czy dobry. Chciałem oddać na ekranie pełnowymiarowego człowieka stojącego na czele niesamowitej rewolucji medialnej i mającego niezwykłe pomysły. Stąd głównie wzięła się przecież jego kontrowersyjność. Nie miałem zamiaru go oczerniać, co byłoby niezwykle łatwe, szczególnie że ludzie uwielbiają sensacje i chętnie widzą wszystko w czarno-białych barwach.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/nctJk19FWOA

Julian Assange (Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji. W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów. Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

"Piąta władza" w kinach od 25 października!

B.B.PR dla Forum Film.

25.09.13

 

Thriller szpiegowski "Piąta władza" w reż. Billa Condona ("Kinsey") to pierwszy film fabularny o historii demaskatorskiego portalu WikiLeaks i jego założycielu Julianie Assange'u. Film nie trafił jeszcze do kin (premiera światowa - 18 października, premiera polska - 25 października), lecz jego scenariusz, autorstwa Josha Singera, już krąży po sieci. Winę za to ponosi bohater filmu - portal  WikiLeaks, który ma do filmu cały szereg zastrzeżeń. Co ciekawe, twórcy filmu doskonale to przewidzieli, i to już na etapie scenariusza. Znajdujemy w nim scenę, w której Assange (Benedict  Cumberbatch) stwierdza, iż powstający film oparty jest na dwóch najgorszych książkach o WikiLeaks i nazywa go "filmem anty-WikiLeaks". "Chcesz znać prawdę? Nikt nie powie ci całej  prawdy - mówi wzorowana na Assange'u postać. - Oni opowiedzą ci tylko swoją wersję". I dodaje: "Jeśli chcesz prawdy, musisz sam jej poszukać. Dopóki poszukujesz, jesteś niebezpieczny. I tego się właśnie boją. Ciebie". Ale reżyser filmu podkreślał wielokrotnie, że "Piąta władza" to fabuła, nie zaś dokument. - Nasz film nie próbuje przedstawiać jakiegoś ostatecznego stanowiska w tej sprawie. Postanowiliśmy poruszyć temat wyzwania, jakie niesie za sobą przejrzystość działań.
Mamy nadzieję, że ożywimy i wzbogacimy dyskusję, sprowokowaną przez działania WikiLeaks - mówił. "Piąta władza" pomyślana została więc jako jedno ze spojrzeń na kontrowersyjne wydarzenia, różnie  odbierane nawet przez ich uczestników. - Nie znajdziemy dwóch osób, które zgodziłyby się ze sobą w tej kwestii - zauważał Condon. - Chcieliśmy stworzyć dramat, który zaowocowałby poważnymi rozmowami na temat problemów, jakie pojawiły się w związku z tą częścią historii WikiLeaks. Nie planowaliśmy zrobić filmu anty-WikiLeaks, ani hymnu pochwalnego. Naszym celem było przyjrzeć się, jak i dlaczego WikiLeaks udało się pewne rzeczy osiągnąć.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/nctJk19FWOA

Julian Assange (Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji. W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów. Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

"Piąta władza" w kinach od 25 października!

B.B.PR dla Forum Film.

24.09.13

 

Na początku przyszłego roku (7 lutego) pojawi się w polskich kinach długo oczekiwany remake jednego z najsłynniejszych filmów lat  osiemdziesiątych - "RoboCop". W obsadzie znaleźli się m.in. Gary Oldman, Samuel L. Jackson oraz Michael Keaton, a także znany z roli Omara w serialu "Prawo ulicy" Michael Kenneth Williams. W postać gliniarza-robota wcielił się szwedzki aktor Joel Kinnaman, gwiazda serialu "The Killing". Gdy powstawał oryginalny "RoboCop" (1987) idea pół-człowieka, pół-robota była na tyle abstrakcyjna, że akcja musiała toczyć się w odległej przyszłości. Dziś jest inaczej. - Zaawansowana protetyka, drony, autonomiczne  samochody bez kierowcy - to wszystko jest już częścią naszego życia - mówił reżyser nowej odsłony  "RoboCopa", Brazylijczyk José Padilha ("Elitarni", "Elitarni - Ostatnie starcie"). - Rodzą się w związku z tym nowe problemy etyczne, z którymi musimy sobie radzić. Bohater filmu Alex Murphy uosabia te kwestie: co się stanie, gdy zespolisz człowieka z maszyną? Dzisiejsza technika filmowa jest o wiele bardziej zaawansowana niż w czasach pierwszego "RoboCopa". W filmie mamy więc do czynienia z robiącymi  piorunujące wrażenie efektami specjalnymi. Jednak główny nacisk twórcy położyli na historię człowieka. - To prototyp - tłumaczył Padilha - rozwijany przez koncern niczym nowy model butelki: próbują przedstawić najlepszą wersję, by móc go sprzedawać policji. Nowy wynalazek potencjalnie oznacza gigantyczne zyski, tak więc korporacja nie zwraca uwagi na niebezpieczne kwestie etyczne. Ale o czymś zapomina: w środku tego produktu znajduje się prawdziwy człowiek.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/AIfAySSchg0

Rok 2028. Międzynarodowa korporacja OmniCorp wiedzie prym w dziedzinie robotyki. Jej produkty wygrywają wojny na całym świecie. Teraz OmniCorp chce opanować także rynek, jakim jest zwalczanie przestępczości w miastach. Gdy Alex Murphy (Kinnaman), kochający mąż i ojciec, a jednocześnie uczciwy glina, zostaje ciężko ranny, nadarza się doskonała okazja, by OmniCorp wcieliła w życie swój kolejny eksperyment...

"RoboCop" w kinach od 7 lutego 2014!

B.B.PR dla Forum Film.

11.09.13

 

Oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller szpiegowski "Piąta władza" w reż. Billa Condona ("Kinsey") stał się sensacją 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (5-15 września). Opowieść o najpoważniejszym wycieku tajnych informacji od czasu afery Watergate otrzymała owację na stojąco. - Dla mnie to rzecz o prywatności, przejrzystości i sekretach w erze internetu - mówił reżyser. Film opowiada historię portalu WikiLeaks i jej założyciela Juliana Assange'a. Główną rolę powierzono Benedictowi Cumberbatchowi, znanemu przede wszystkim ze znakomitego brytyjskiego serialu "Sherlock". Kapitalnie ucharakteryzowany Cumberbatch, z białymi włosami, daje niesamowity aktorski popis. - Nie chciałem uosabiać Assange'a - deklarował podczas konferencji prasowej. - Moim celem było sprawić, byśmy zrozumieli tę postać. Jest mnóstwo materiałów, w których możemy go oglądać. Nam jednak zależało na tym, by pokazać go bardziej prywatnie. Autor scenariusza Josh Singer oparł tekst na dwóch książkach. Pierwszą z nich, "WikiLeaks od środka", napisał Daniel Domscheit-Berg (w filmie zagrał go Daniel Brühl), będący przez długi czas prawą ręką kontrowersyjnego Assange'a. Druga jest autorstwa Davida Leigh i Luke'a Hardinga ("WikiLeaks: Inside the Julian Assange's War on Secrecy"). Film wpisuje się w dyskusję o tym, jak zmienia się moralność w epoce cyfrowej. Hollywoodzki krytyk Pete Hammond ("Deadline") stwierdził, że "Piąta władza" to "Wszyscy ludzie prezydenta" pokolenia internetu. Jak głosi plotka, przed kilku laty część członków Amerykańskiej Akademii Filmowej odrzuciła "The Social Network", ponieważ nie miała pojęcia o istnieniu Facebooka i nie rozumiała akcji filmu. Dziś jesteśmy już o krok dalej i trudno chyba znaleźć kogoś, kto nie wiedziałby, co to jest WikiLeaks. Tak więc "Piąta władza" to film skierowany do szerokiej publiczności, który jednocześnie mówi o najważniejszych sprawach naszych czasów.

Julian Assange (Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji. W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów. Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

Film "Piąta władza" (wyprodukowany przez DreamWorks SKG) wchodzi do kin 25 października i jest wspólnym przedsięwzięciem dystrybucyjnym Monolith Films i Forum Film.

B.B.PR dla Forum Film.

09.09.13

 

Metallica to jeden z najpopularniejszych i najbardziej zasłużonych zespołów w historii muzyki gitarowej. W 2009 roku grupa została wprowadzona do słynnej Rock and Roll Hall of Fame. Reżyser Nimród Antal znany jest zaś jako autor węgierskiego filmu "Kontrolerzy"(2003), który otrzymał Nagrodę Publiczności na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym i zdobył rzeszę zaprzysięgłych fanów. Wspólny projekt tych artystów pojawi się na naszych ekranach już we wrześniu. To "Metallica Through the Never" - przełomowe, napędzane drapieżną muzyką widowisko filmowe w 3D. Aż dwadzieścia cztery kamery rejestrowały występ legendarnego zespołu na jednej z najbardziej wyrafinowanych scen koncertowych świata. Ten spektakularny koncert, który Metallica przygotowała specjalnie na potrzeby filmu, przenika się z pełną akcji, fabularną opowieścią o mrocznym klimacie.

Facebook: 

https://www.facebook.com/MetallicaThroughTheNever

Oficjalna strona:

http://www.throughthenevermovie.com/

Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta.

"Metallica Through the Never" w kinach od 4 października!

B.B.PR dla Forum Film.

25.08.13

 

Po sukcesie pierwszego filmu o więźniu, który po katastrofie statku kosmicznego na odległej, pogrążonej w ciemnościach planecie staje się jedyną nadzieją dla ocalałych pasażerów - "Pitch Black", z Vinem Dieselem ("Szybcy i wściekli") w roli głównej, prasa pisała, że "Dieselowi udało się obdarzyć swego bohatera humorem, inteligencją, a nawet swoistym wdziękiem" ("New York Times"). Od 6 września w kinach oglądać będziemy trzecią już część filmowej sagi zapoczątkowanej tamtym filmem - "Riddick".
Diesel tak mówił o swojej roli: - Riddick to moim zdaniem kwintesencja postaci antybohatera. I choć skopie sporo tyłków w tym filmie, starałem się oddać subtelności i niuanse jego postępowania. Reżyser David Twohy uważa, że "Riddick" to w dużej mierze film "survivalowy": - Widzę swój film przede wszystkim jako historię walki o przetrwanie. By wydostać się z planety-pułapki, Riddick musi wezwać najemników. To coś w rodzaju "Jeremiaha Johnsona" w kosmosie. Z tym, że to opowieść o wiele mroczniejsza. I to chyba jest właśnie to, co przyciąga widzów do filmów o Riddicku: mroczny klimat moralnej dwuznaczności, którą emanuje mistrz przetrwania. Można się po nim spodziewać zarówno zimnej bezwzględności, jak i nieoczekiwanego
odruchu serca... 

Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=nx5Tijbn-UY&feature=c4-overview-vl&list=PLSprI1te_OKbsdjDHoOSI0IizSDAM01QJ

Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi stawić czoło siłom groźniejszym niż cokolwiek, z czym wcześniej miał do czynienia. Jedyną jego szansą jest podstęp, dzięki któremu zwabi w pułapkę łowców nagród ścigających go przez całą galaktykę. Staną się oni pionkami w rozgrywce, której konsekwencje
będą poważniejsze, niż mógłby przypuszczać.

"Riddick" w kinach od 6 września!

B.B.PR dla Forum Film.

18.07.13

 

Główną rolę w komedii "Do zaliczenia" (na ekranach od 9 sierpnia) gra urodzona w 1984 r. aktorka Aubrey Plaza ("Scott Pilgrim kontra świat"), znana jako "komiczka z kamienną twarzą". Po raz pierwszy spróbowała gatunku zwanego "stand-up comedy" w filmie Judda Apatowa "Funny people" (2009). Okazało się, że jest w tym naprawdę dobra! Inaczej niż większość komików, przeniosła się więc z filmu na scenę. - W przypadku "stand-up comedy", nieważne, kim jesteś - mówiła. - Jeśli publiczność klaszcze, bo lubi twoje filmy, oklaski ustają po pięciu sekundach. Potem musisz po prostu ją rozśmieszyć. Śmiertelna powaga, jaka zwykle  towarzyszy Aubrey podczas jej występów, to nie tylko pomysł na sceniczny wizerunek. Aktorka przyznaje, że ma skłonności do depresji. - Byłam zdołowana tyle razy, że potrafię sięgnąć do tego uczucia zawsze, kiedy potrzebuję - tłumaczyła. - Jestem kłębkiem nerwów! Ciągle mam w głowie wszystkie moje porażki i wszystkie te rzeczy, w których nie jestem wystarczająco dobra. Nawet jej imię - Aubrey, jest dołujące. Matka nazwała ją tak zainspirowana utworem zespołu Bread. - To miłosna piosenka - wyjaśniała Plaza - ale mroczna i depresyjna. Aktorka ma jednak niemałe powody do optymizmu, i to nie tylko dzięki obiecująco rozwijającej się karierze. W 2004 r. miała udar mózgu. Z paraliżu i afazji, które były jego następstwem, wyszła jednak całkowicie wyleczona! Od 2009 r. gra w serialu "Parks and Recreation". Rola Brandy Klark w "Do zaliczenia" pozwoliła jej zaś nie tylko na zaprezentowanie w pełni swego komicznego talentu, ale także na występ u boku najlepszych amerykańskich komików młodego pokolenia: Andy'ego Samberga ("To tylko seks", "Straż sąsiedzka", "Hot Rod") i Billa Hadera ("Wpadka").

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/k_feBa5czc4

Nastolatka Brandy Klark (Plaza) desperacko próbuje odbyć inicjację seksualną, zanim rozpocznie naukę w college'u. Ale jej ambicją nie jest wyjątkowy "pierwszy raz". Brandy sporządziła listę doświadczeń erotycznych, które zamierza zaliczyć jak najszybciej.

"Do zaliczenia" w kinach od 9 sierpnia!

B.B.PR dla Forum Film.

24.06.13

 

Już od piątku, 21 czerwca, na naszych ekranach pojawił się nowy film laureatki Oscara Sofii Coppoli "Bling Ring". Coppola ("Między słowami") zainspirowała się tym razem prawdziwymi losami grupy młodocianych włamywaczy z Hollywood. - Pomyślałam, że cała ta historia jest jak film - mówiła o swych wrażeniach po lekturze doniesień prasowych. - To wprost nie do uwierzenia! Zwłaszcza postawa tych dzieciaków, które stały się złe, ocierając się o świat glamour. Myślę, że najbardziej uderzyło mnie to, co mówiły: nie uczyniliśmy niczego nagannego, myśleliśmy o sławie, a nie o tym, że dopuszczamy się przestępstwa. Coppola przeprowadziła drobiazgową dokumentację, m.in. spotykając się z niektórymi członkami gangu. - Chciałam jak najwięcej zrozumieć z ich sposobu myślenia - tłumaczyła. - A potem próbowałam sobie przypomnieć, jak ja sama reagowałam w ich wieku na różne bodźce i co wtedy robiłam. Na przykład, jak chciałam się dopasować do grupy, postępując głupio. Jedną z głównych ról zagrała znana z "Harry'ego Pottera" Emma Watson, ale Coppola zatrudniła także debiutantów. - Lubię pracować z ludźmi u progu kariery, pełnymi świeżości i entuzjazmu - zdradzała. - To świetnie, że mają naprawdę po 16-17 lat. Uczyniłam wiele, by przebywali ze sobą przed zdjęciami i by nawiązali prawdziwe więzi. 

Drugi zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=gGgMaKcm4yY

Grupa nastoletnich włamywaczy, ogarnięta obsesją sławy, pragnie zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, członkowie Bling Ring zakradają się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonują rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. To co zakazane, niesie za sobą jednak poważne konsekwencje.

"Bling Ring" w kinach od 21 czerwca!

B.B.PR dla Forum Film.

14.06.13

 

"Hobbit: Pustkowie Smauga" (reż. Peter Jackson), druga część filmowej adaptacji książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni", pojawi się w polskich kinach pod koniec roku - 27 grudnia. Już dziś możemy oglądać zwiastun filmu w polskiej wersji językowej. Ta pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci opowieść, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem, powstaje w technologii 3D. Na przyszły rok planowana jest część trzecia: "Hobbit: Tam i z powrotem".  Pierwszą część trylogii - "Hobbit: Niezwykła podróż", zobaczyło w Polsce ponad 2 miliony widzów!

Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=Thu7ZPMa0dI

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Bilbo Baggins (Martin Freeman), wraz z czarodziejem Gandalfem (Ian McKellen) oraz kompanią krasnoludów pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy (Richard Armitage) wyrusza na wyprawę do Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Przemierzając ziemie zabójczych orków i goblinów, drużyna zmaga się ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami. 

"Hobbit: Pustkowie Smauga" w kinach w Polsce od 27 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film.

29.05.13

 

Setki tysięcy fanów z niecierpliwością czekają w Polsce na kontynuację przeboju kasowego "Igrzyska śmierci". Dalsze losy Katniss Everdeen i Peety Mellarka opowiada film "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" (reż. Francis Lawrence), który na ekrany w naszym kraju wejdzie 22 listopada. Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących ekranizacji drugiej części bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins. Jest już zwiastun i kolejny plakat. Do rewelacyjnej obsady, której w roli Katniss przewodzi najmodniejsza aktorka ostatnich sezonów Jennifer Lawrence (opromieniona dodatkowo wielkim sukcesem oscarowego "Poradnika pozytywnego myślenia"), dołączył laureat Nagrody Akademii Philip Seymour Hoffman ("Mistrz", "Idy marcowe"). Pierwsza część tej historii przyniosła na świecie prawie 700 mln dolarów wpływów. Z czego wynika ten sukces? Wypełnione brutalnością i przemocą książki z cyklu "Igrzyska śmierci" sprzedały się w milionach egzemplarzy, a film jest hitem kasowym na miarę sagi "Zmierzch". Tajna broń tej serii? Bohaterka, która podsyca wyobraźnię całego pokolenia nastolatek - pisał The Sunday Times.

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" - pierwszy polski zwiastun (do linkowania z serwisu Youtube):

http://www.youtube.com/watch?v=2QirdSkqoIo

W drugiej części "Igrzysk śmierci" Katniss (Lawrence) i Peeta (Josh Hutcherson), którzy odbywają Tournee Zwycięzców, dowiadują się o fali zamieszek. Tymczasem trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które mają pomóc Kapitolowi odzyskać pełną kontrolę nad państwem Panem.

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" w kinach od 22 listopada!

B.B.PR dla Forum Film.

29.05.13

 

Krytycy filmowi, którzy zjechali na Lazurowe Wybrzeże, by wziąć udział w zakończonym w niedzielę festiwalu canneńskim, byli pod wrażeniem pokazanego tam nowego filmu Sofii Coppoli "Bling Ring" (na naszych ekranach od 21 czerwca), z Emmą Watson ("Harry Potter") w jednej z głównych ról. "Interesująca niespodzianka i zaskakująca przyjemność" - pisał "The Guardian". "The Hollywood Reporter" donosił, że to pięknie sfilmowana opowieść "o niebywale głupich ludziach, popełniających niebywale głupie przestępstwa". "Entertainment Weekly" określał "Bling Ring" mianem najbardziej prowokacyjnego filmu w dorobku reżyserki. Coppola (Oscar za "Między słowami", 2004) zainspirowała się prawdziwą historią gangu młodocianych włamywaczy, ale dodała do niej wiele własnych przemyśleń i obserwacji. - Przypomniałam sobie, jaka byłam w ich wieku i niejako starałam się wejść w ich skórę - mówiła. - W efekcie film stał się kombinacją autentycznych losów oraz elementów zaczerpniętych z moich wspomnień. Tak właśnie powstały te postaci. W filmie zagrali bardzo młodzi aktorzy; niektórzy z nich na ekranie pojawiają się po raz pierwszy. - Zawsze mnie denerwowało, gdy widziałam na ekranie aktorki i aktorów w wieku około 25 lat, udających nastolatki. Dlatego za wszelką cenę chcieliśmy znaleźć wykonawców w odpowiednim wieku - wyjaśniała reżyserka. - Udało się! Prawie wszyscy aktorzy mieli tyle lat, ile powinni. Cieszyłam się z odkrywania nowych talentów. Przyjemnością było też obserwować Emmę Watson, która włożyła wiele pracy, by zagrać rolę zupełnie odmienną
od dotychczasowych.

Drugi zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=bGSTNv-Onqg

Grupa nastoletnich włamywaczy, ogarnięta obsesją sławy, pragnie zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, członkowie Bling Ring zakradają się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonują rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. To co zakazane, niesie za sobą jednak poważne konsekwencje.

"Bling Ring" w kinach od 21 czerwca!

B.B.PR dla Forum Film.

25.04.13

 

Doskonale zapowiada się remake legendarnego horroru "Carrie", autorstwa mistrza gatunku Stephena Kinga. W nowym filmie w reż. Kimberly Peirce wystąpi czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore ("Ludzkie dzieci", "Godziny") oraz - w roli tytułowej - Chloë Grace Moretz ("Hugo i jego wynalazek"). Przypomnijmy, że w klasycznej wersji Briana De Palmy z 1976 roku zagrały Sissy Spacek i Piper Laurie. - Nie oglądam się na oryginał, choć to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono - mówiła w jednym z wywiadów Moretz, zapytana o to, jak pracuje nad rolą Carrie. - My idziemy dalej niż książka. Nasz film jest ciemniejszy i bardziej psychologiczny. Zaglądamy do głowy Carrie, wchodzimy głęboko w jej relację z matką. Poza tym, akcja toczy się współcześnie, i stąd wynikają dalsze różnice. "Carrie" na ekrany w Polsce wejdzie w październiku, ale już dziś pokazujemy polski plakat i zwiastun! 

Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://youtu.be/eYjOGG9rLzo

Nastolatka Carrie White (Moretz) wychowywana jest przez samotną matkę Margaret (Moore), fanatyczkę religijną. Nie przysparza to dziewczynie popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś bardzo wyjątkowego...
Prześladujący ją rówieśnicy poznają sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy to dziewczyna ujawni swoje moce telekinetyczne i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki.

"Carrie" w kinach od 18 października!

B.B.PR dla Forum Film.

19.04.13

 

"Bling Ring" to film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką.
Wyreżyserowany przez laureatkę Oscara Sofię Coppolę ("Między słowami"), opowiada o słynnej grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego, niedostępnego dla nich życia. To co zakazane, niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje. 

"Bling Ring" ukazuje portret pokolenia zawieszonego między sławą a rzeczywistością. W obsadzie m.in. Emma Watson ("Harry Potter"), Leslie Mann ("Wpadka") oraz Gavin
Rossdale
(lider zespołu Bush).

"Bling Ring" w kinach od 21 czerwca!

B.B.PR dla Forum Film.

15.04.13

 

Matthew McConaughey ("Czas zabijania", "Magic Mike") i zdobywczyni Oscara Reese Witherspoon ("Legalna blondynka", "Spacer po linie"), jako zbieg Mud i jego ukochana Juniper, występują w nowym filmie Jeffa Nicholsa ("Take Shelter", "Shotgun Stories") - "Uciekinier". To entuzjastycznie przyjęta w Cannes, poruszająca opowieść o niecodziennej przyjaźni dwóch 14-latków i poszukiwanego przez łowców nagród romantycznego przestępcy, a także historia miłosna z dziką przyrodą w tle. - Coś jakby Sam Peckinpah ekranizował Marka Twaina - wyjaśniał nieco żartobliwie reżyser. Grający chłopców Tye Sheridan ("Drzewo życia") i debiutant Jacob Lofland zostali zobowiązani do przeczytania przed zdjęciami "Przygód Hucka Finna", by mogli dobrze wczuć się w klimat filmu. Matthew McConaughey zaś, jak twierdził Nichols, został stworzony, by zagrać Muda. To z myślą o nim pisana była rola wyjętego spod prawa, charyzmatycznego i mocno tajemniczego zbiega. - Mud jest człowiekiem, który kocha całym sercem - mówił o swym bohaterze McConaughey. - Całkowicie poświęca się miłości. Jest marzycielem i poetą. Śladem jego wybranki podążają jednak łowcy nagród. Rozłączeni kochankowie polegać mogą wyłącznie na samych sobie i dwóch nastolatkach...

Nastoletni Ellis (Sheridan) i Neckbone (Lofland) pomagają ukrywającemu się na wyspie na rzece Missisipi zbiegowi o imieniu Mud (McConaughey) w ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości i łowcami nagród. Z ich wsparciem Mud próbuje też odzyskać swą miłość - Juniper (Witherspoon).

"Uciekinier" w kinach od 31 maja!

B.B.PR dla Forum Film.

11.04.13

 

Po kilku uboższych w filmowe parodie latach, wreszcie nastał dobry czas dla cyklu "Straszny film". "Piątka" - w Polsce tydzień po amerykańskiej premierze, czyli od 19 kwietnia - pojawia się w idealnym momencie! Na światowych ekranach królowały bowiem w ostatnich sezonach filmy, dające znakomity materiał do sparodiowania, wśród nich "Paranormal Activity", "Czarny łabędź", czy "Martwe zło". A kluczem do sukcesu jest aktualność. Im szybciej parodia trafi do widzów, tym lepiej. - Sparodiowaliśmy "Mamę", która jeszcze gdzieniegdzie jest w kinach - nie krył zadowolenia David Zucker ("Czy leci z nami pilot?", "Naga broń"), współscenarzysta i producent "piątki" oraz reżyser dwóch poprzednich, przebojowych części serii. - A także "Martwe zło", które miało premierę niewiele wcześniej niż my. Oraz "50 twarzy Greya", które nawet nie jest jeszcze filmem! Zamierzamy sparodiować najnowszy pomysł M. Nighta Shyamalana, na który wpadł pod prysznicem dziś rano. Po "królowych krzyku" z poprzednich "Strasznych filmów" - Annie Faris i Reginie Hall - pałeczkę w nowej produkcji przejęła idolka nastolatków Ashley Tisdale ("High School Musical"), która zagrała główną bohaterkę, Jody. Młoda aktorka była pełna podziwu dla Davida Zuckera, jej przewodnika i mentora na planie filmowym. - Jest niesamowicie utalentowany! - mówiła. - Zna doskonale ten gatunek filmowy. Czułam się bezpiecznie pod jego opieką.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/oRxgin1kaho

W domu młodego małżeństwa mają miejsce niepokojące wydarzenia. Korzystając z pomocy kamer i sztabu specjalistów, małżonkowie odkrywają, że ich dom jest opętany przez demona. "Straszny film 5" parodiuje głośne filmy ostatnich kilku sezonów - m.in. "Paranormal Activity", "Czarny łabędź", "Igrzyska śmierci", "Incepcja" i "Oszukać przeznaczenie".

"Straszny film 5" w kinach od 19 kwietnia!

B.B.PR dla Forum Film.

08.04.13

 

Hollywood nie może przejść obojętnie obok faktu, że do najśmieszniejszych rzeczy na świecie należą... hollywoodzkie filmy. Było więc tylko kwestią czasu, by powstała kolejna część  parodystycznego cyklu nabijającego się bezlitośnie z wielkich kasowych hitów. W piątej i ostatniej odsłonie czteroczęściowej trylogii "Straszny film" zobaczymy zupełnie nowych bohaterów, którzy - w podobnym stylu jak ich poprzednicy - zmierzą się z pułapkami, zastawianymi na nich przez nieobliczalne życie. Tym razem w rolach głównych wystąpią: idolka nastoletniej publiczności Ashley Tisdale ("High School Musical"), skandalistka Lindsay Lohan ("Wredne dziewczyny") oraz Charlie Sheen ("Dwóch i pół"). Film wyreżyserował kuzyn Spike'a Lee, Malcolm D. Lee ("Drużba", "Tajniak", "Soul Men"). Przypomnijmy, że pierwszy film z tej serii zrealizowano w 2000 roku. Niespodziewanie stał się przebojem, przynosząc tylko w USA - przy śmiesznie niskim budżecie 19 milionów dolarów - aż 157 milionów dolarów wpływów! Do tej pory cała seria zarobiła ponad 700 mln dolarów. Reżyser poprzednich dwóch części, David Zucker ("Czy leci z nami pilot?", cykl "Naga broń"), tym razem pełnił rolę scenarzysty i producenta. - Wielokrotnie oglądamy parodiowane przez nas filmy, by wyłowić okazje do żartów. Niektóre sceny zainscenizowane są identycznie jak w oryginałach, by potem w całkowicie inny (mam nadzieję, że zaskakujący) sposób się rozwinąć - opowiadał o swojej pracy nieobliczalny filmowiec.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://youtu.be/oRxgin1kaho

W domu młodego małżeństwa mają miejsce niepokojące wydarzenia. Korzystając z pomocy kamer i sztabu specjalistów, małżonkowie odkrywają, że ich dom jest opętany przez demona. "Straszny film 5" parodiuje głośne filmy ostatnich kilku sezonów - m.in. "Paranormal Activity", "Czarny łabędź", "Igrzyska śmierci", "Incepcja" i "Oszukać przeznaczenie".

"Straszny film 5" w kinach od 19 kwietnia!

B.B.PR dla Forum Film.

08.03.13

 

Po głównej roli w "Obławie", nagrodzonej aż czterema Orłami 2013, Marcin Dorociński ponownie gra najważniejszą postać w świetnym polskim filmie. Chodzi o "Miłość" Sławomira Fabickiego ("Z odzysku"), która do kin trafi już 15 marca. - Głównym bohaterem jest mężczyzna, który dowiaduje się, że jego żona została zgwałcona - opowiadał reżyser. - Ponieważ jednak nie jest pewien sam siebie, nie jest pewny swej miłości, nie jest pewny swej relacji z żoną, boksuje się okropnie ze swoimi uczuciami. Nie wie, co z tą wiedzą zrobić. Czy powinien iść na  policję? Czy może dać po gębie gwałcicielowi? Pozornie Tomek to facet mocno stąpający po ziemi, w typie macho. Fabicki mówił: - Chodziło mi o to, by tę postać zbudować niejednoznacznie, czyli: w silnym ciele słaby duch. Dorociński przyznawał, że na planie filmowym nie zawsze panowała pełna zgoda między aktorem i reżyserem. - Sporo walczyliśmy o to, jak należy przedstawić mojego bohatera, potwornie osłabionego sytuacją, w której się znalazł - zdradzał aktor w jednym z najnowszych wywiadów. - On nie bardzo wie, jak sobie poradzić. Wszystko go przerasta, bo nigdy nie doświadczył czegoś podobnego. Należy dodać, że Dorociński miał wpływ nie tylko na swoją rolę. Zaangażował się mocno w pracę nad zdjęciami próbnymi do roli Marii, żony Tomka, grając wybrane z sceny z filmu z różnymi aktorkami. W castingu zwyciężyła zdecydowanie Julia Kijowska ("Drogówka", "W ciemności"). - Chciałem skontrastować emocjonalność głównych bohaterów. Marcin Dorociński gra postać, która jest pozamykana emocjonalnie, natomiast bohaterka Julii jest bardziej otwarta - wyjaśniał Fabicki. A Dorociński podsumowywał: - Od początku czułem podskórnie, że warto być częścią tego filmu.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=IQkfgXe3fd4&feature=youtu.be

Marcin Dorociński ("Obława", "Róża") oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska (najlepsza aktorka MFF w Salonikach) w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego ("Z odzysku"), której pierwsze pokazy wzbudziły wielki entuzjazm widzów i krytyki. "Miłość" to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo "kochać"?

"Miłość" w kinach od 15 marca!

B.B.PR dla Forum Film.

27.02.13

 

Sławomir Fabicki ("Z odzysku") powraca do długiego metrażu jako reżyser filmu "Miłość", w którym główną rolę, obok Marcina Dorocińskiego, zagrała Julia Kijowska. Kinowa publiczność zapamiętała ją jako Madecką z "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego i Chaję z "W ciemności" Agnieszki Holland. W "Miłości" oglądać ją będziemy od 15 marca. - Maria jest kobietą, która strasznie kocha. Dopada ją życie, musi zweryfikować swoją miłość. I przez tę miłość odnajduje tożsamość - opowiadała o swojej postaci aktorka. Fabicki zaś komentował: - Kijowska została wybrana po długim castingu. Szukałem osoby, która będzie bardzo emocjonalna, abyśmy widzieli, że jest w stanie pójść w ogień z miłości, ale że ma w sobie też coś szalonego, nieprzewidywalnego, dzikiego. Kijowska, córka reżysera Janusza Kijowskiego ("Indeks", "Kung-fu") i siostra operatora Jakuba Kijowskiego, zdążyła już sama zapracować na swoje nazwisko. Jednak "Miłość" to niewątpliwie nowy krok w jej ciekawie rozwijającej się karierze - pierwsza główna rola w filmie, postać nieco tajemnicza i nieobliczalna. - Właściwie nie wiadomo, skąd pochodzi Maria - po tatuażach, sznytach, nacięciach na rękach możemy się domyślać, że być może jest z patologicznej rodziny, może ma jakąś przeszłość kryminalną, może jest z domu dziecka - mówił o bohaterce swego filmu reżyser. Jedno jest pewne - Kijowska to aktorka intrygująca, przyciągająca uwagę, nieprzezroczysta, o wyjątkowej osobowości. Dzięki "Miłości" otrzymała szansę, by w pełni potwierdzić swój nieprzeciętny talent.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=IQkfgXe3fd4&feature=youtu.be

Marcin Dorociński ("Obława", "Róża") oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska (najlepsza aktorka MFF w Salonikach) w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego ("Z odzysku"), której pierwsze pokazy wzbudziły wielki entuzjazm widzów i krytyki. "Miłość" to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo "kochać"?

"Miłość" w kinach od 15 marca!

B.B.PR dla Forum Film.

18.02.13

 

15 marca pojawi się na naszych ekranach nowy film Sławomira Fabickiego - "Miłość". Nominowany do Oscara za "Męską sprawę" reżyser tym razem opowiada o różnych aspektach miłości. - Przez ten film chciałem powiedzieć, jak bardzo ciężko jest być ze sobą, wsłuchać się w drugiego człowieka; kochać go, ale też samemu być kochanym - tłumaczył twórca. Pośrednią inspiracją do powstania "Miłości" były wydarzenia, które swego czasu wzburzyły opinię publiczną w  Olsztynie i w całym kraju. Jednak to nie owa głośna historia domniemanego molestowania pracownicy ratusza przez prezydenta miasta stała się dla reżysera impulsem do napisania (wraz z Markiem Pruchniewskim) scenariusza filmu, lecz reportaż Lidii Ostałowskiej o mężu zgwałconej kobiety. - Zastanowiło mnie, co może przeżywać mężczyzna, który staje przed problemem, jakim jest gwałt na kochanej, bliskiej osobie - mówił Fabicki i zaznaczał: - Film nie opowiada o prawdziwych wydarzeniach, lecz tylko posiłkuje się pewną zaistniałą sytuacją. Ale wszystkie przeżycia bohaterów są fikcją.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=IQkfgXe3fd4&feature=youtu.be

Marcin Dorociński ("Obława", "Róża") oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska (najlepsza aktorka MFF w Salonikach) w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego ("Z odzysku"), której pierwsze pokazy wzbudziły wielki entuzjazm widzów i krytyki. "Miłość" to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo "kochać"?

"Miłość" w kinach od 15 marca!

B.B.PR dla Forum Film.

06.02.13

 

Nominowana po raz drugi do Oscara, tym razem za rolę w komediodramacie "Poradnik pozytywnego myślenia" (na naszych ekranach już od 8 lutego), młoda aktorka Jennifer Lawrence jest na ustach całego Hollywood. Uznanie dla niej wyraża się m.in. w tym, że media, pisząc o niej, stosują skrót jej nazwiska - J. Law - a jak wiadomo, ten zaszczyt spotyka wyłącznie największe gwiazdy. Do tej pory uważana za wielką nadzieję kina dzięki rolom w filmach "Do szpiku kości" oraz "Igrzyska śmierci", teraz jest już niewątpliwie nadzieją spełnioną. O jej niesamowitej popularności zadecydowały jednak nie tylko ekranowe występy, ale także nieokiełznana osobowość 22-letniej aktorki. Jak słusznie zauważyła blogerka Thelma Adams, J. Law jest "świeża, nieprzewidywalna i lekceważąca konwenanse". Sama Lawrence przyznaje, że często ma niewyparzony język. - Jestem podekscytowana, zdenerwowana i nigdy nie wiem, co powiem - zwierzała się podczas rozdania nagród Gildii Aktorów Filmowych. Tego samego wieczoru publiczność nagrodziła gorącymi brawami spontaniczność swej ulubienicy, gdy - odbierając nagrodę - dziękowała reżyserowi "Poradnika pozytywnego myślenia" Davidowi O. Russellowi za to, że filmem tym pomógł nie tylko swemu cierpiącemu na chorobę afektywną dwubiegunową synowi, ale tysiącom innych synów, córek, mężów i żon  - wszystkim tym, którzy borykając się z problemami natury psychicznej, czują się samotni i niezrozumiani. Nagroda Gildii Aktorów Filmowych to już drugie tak prestiżowe wyróżnienie, po Złotym Globie, które otrzymała J. Law za rolę Tiffany.

Wideo z Jennifer Lawrence:

http://youtu.be/1fS9pDBTpmg

Zwiastun filmowy do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=gBJocPosTrI

Pat Solatano (Cooper) nie jest zwykłym facetem i ma papiery, którymi może to udowodnić. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii "pozytywnego myślenia". Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany (Lawrence). Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami.

"Poradnik pozytywnego myślenia" w kinach od 8 lutego!

B.B.PR dla Forum Film.

23.01.13

 

Już 25 stycznia do kin trafi nowa polska komedia kryminalno-miłosna - "Podejrzani zakochani" w reż. Sławomira Kryńskiego. Rolę Barbary, która szuka miłości w internecie, zagrała Sonia Bohosiewicz ("Wojna polsko-ruska", "Rezerwat"). - Znam wielu ludzi, którzy poznali się w internecie - deklaruje aktorka. - Dziś internet jest najtańszą wersją klubu, do którego można pójść. Masz drinka ze swojego barku, nie musisz się malować ani specjalnie ubierać. A najlepsze jest to, że nie trzeba brać taksówki tam i z powrotem!

Bohaterka Bohosiewicz z filmu "Podejrzani zakochani" to wątpiąca we własną atrakcyjność prawniczka. - Gdy na portalu internetowym poznaje mężczyznę, który wydaje się spełniać jej wymagania i z którym fantastycznie się dogaduje, myśl o spotkaniu w realu ją paraliżuje - opowiada Bohosiewicz. - To prowadzi do dziwnej i zaskakującej decyzji. Otóż Barbara wysyła mu zdjęcie jednej ze swoich klientek. I tu zaczyna się cała masa nieporozumień, która jak kula śniegowa zagarnia następne postaci, kolejne sytuacje, i która prowadzi do coraz szybszego rozwoju wydarzeń. Ale, ponieważ jest to komedia, możemy liczyć na happy end.

Zwiastun filmowy do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=COFIJRTECvk&list=PLBFFEDB1EC847CE65&index=1

Teledysk do filmu "Podejrzani zakochani":

http://www.youtube.com/watch?v=8t-ZptAzAAk

Nieśmiały Albert (Bartek Kasprzykowski) szuka miłości w internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę (Sonia Bohosiewicz). Oboje przyjmują podobną strategię - ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, kontynuują maskaradę, wysyłając na randkę atrakcyjnych zastępców (Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski). W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie grasuje groteskowa szajka przestępców, polująca  na bezcenną kolekcję diamentów. W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

"Podejrzani zakochani" w kinach od 25 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film.

19.01.13

 

Nominowany do Oscara aż w 8 kategoriach "Poradnik pozytywnego myślenia" trafi na nasze ekrany 8 lutego. Parę głównych bohaterów, o mocno pokręconych życiorysach, zagrali Bradley Cooper ("Kac Vegas", "Jestem Bogiem") i Jennifer Lawrence ("Do szpiku kości", "Igrzyska śmierci"), których plotkarska prasa w Hollywood już połączyła w związek także i w życiu. Tymczasem jednak pewne jest tylko to, że swoimi rolami w "Poradniku pozytywnego myślenia" zapewnili sobie miejsce na hollywoodzkim Olimpie. Oboje otrzymali nominacje do Oscara, a Lawrence ma już na koncie również Złoty Glob. Odtwórczyni roli Tiffany szukano najdłużej: brano pod uwagę Zooey Deschanel, Anne Hathaway, Rachel McAdams, Olivię Wilde, Rooney Marę, a nawet Angelinę Jolie. Jednak to Lawrence przekonała reżysera Davida O. Russella i producenta Harveya Weinsteina. A zrobiła to za pośrednictwem... Skype'a! Russell tak o tym opowiadał: - Nie znałem wcześniej Jennifer osobiście, ale jej prezentacja poprzez Skype'a zrobiła na mnie ogromne wrażenie. A reakcja Harveya była niezwykle emocjonalna: "O, mój Boże!" - wykrzyknął, obejrzawszy ten materiał. Aby wydać się starszą, aktorka obniżyła głos i nieco przytyła. Dziś, gdy film zdobywa serca zarówno krytyków, jak i widzów, nikt nie ma wątpliwości, że 22-letnia Lawrence doskonale poradziła sobie z rolą młodej, lecz już doświadczonej przez życie kobiety. Russell puentował: - Jestem przekonany, że nasza para aktorów potrafiła wiarygodnie przedstawić związek bardzo szczególnych ludzi, związek wysokiego ryzyka, "łatwopalny".

Zwiastun filmowy do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=gBJocPosTrI

Pat Solatano (Cooper) nie jest zwykłym facetem i ma papiery, którymi może to udowodnić. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii "pozytywnego myślenia". Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany (Lawrence). Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami.

"Poradnik pozytywnego myślenia" w kinach od 8 lutego!

B.B.PR dla Forum Film.

11.01.13

 

Prowokujący i zarazem wzruszający "Poradnik pozytywnego myślenia", który od kilku tygodni szturmem zdobywa serca krytyków i publiczności za oceanem, a który u nas pojawi się 8 lutego, doczekał się dziś kolejnych dowodów uznania ze strony branży filmowej. Film ma już nominacje do prestiżowych nagród (Złote Globy, BAFTA, Independent Spirit Award), a wkrótce powalczy o najwyższe laury, jako że został nominowany do Oscara w aż ośmiu kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Jennifer Lawrence w roli Tiffany), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Bradley Cooper jako Pat Solatano), Najlepszy aktor w roli drugoplanowej (Robert De Niro jako Patrick Solatano senior), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jacki Weaver w roli matki Pata), Najlepszy reżyser (David O. Russell), Najlepszy scenariusz adaptowany (David O. Russell) i Najlepszy montaż (Jay Cassidy, Crispin Struthers). Tak wielkie nagromadzenie talentów w filmie w reżyserii Russella ("Złoto pustyni", "Fighter") musiało poskutkować czymś wyjątkowym! Przypomnijmy: Cooper zasłynął rolami w brawurowej, szalonej komedii "Kac Vegas" oraz w "Jestem Bogiem". Lawrence to młoda gwiazda "Igrzysk śmierci", a tegoroczna nominacja do Oscara jest już drugą w karierze tej 22-letniej zaledwie aktorki - przed dwoma laty była nominowana za rolę w "Do szpiku kości". Nazwisko De Niro mówi samo za siebie. Weaver zaś to ceniona australijska aktorka, która nie tak dawno błysnęła doskonałą rolą w gangsterskim "Królestwie zwierząt". Osiemdziesiąta piąta oscarowa gala odbędzie się 24 lutego - wówczas dowiemy się, ile z tych nominacji zamieni się w statuetki.

Były nauczyciel Pat Solatano (Cooper) jest na ostrym życiowym zakręcie: stracił pracę, dom oraz żonę. Ostatnie osiem miesięcy spędził w szpitalu psychiatrycznym. W powrocie do normalności próbują mu pomóc rodzice. Patrick Solatano senior (De Niro) musi jednak mierzyć się także z własnymi problemami, ponieważ jest skłonnym do bójek hazardzistą, zagorzałym kibicem NFL. Choć Pat junior bardzo pragnie odbudować związek z żoną, jego sytuacja mocno się komplikuje, gdy spotyka tajemniczą i samotną nieznajomą - Tiffany (Lawrence). Okazuje się, że i ona stawia czoło swoim demonom.

"Poradnik pozytywnego myślenia" w kinach od 8 lutego!

B.B.PR dla Forum Film.

11.01.13

 

25 stycznia na ekranach kin zadebiutuje nowa komedia kryminalno-miłosna w reż. Sławomira Kryńskiego "Podejrzani zakochani". W jednej z głównych ról, a w zasadzie w dwóch spośród głównych ról, występuje Rafał Królikowski ("Lejdis", "Nigdy w życiu", "Superprodukcja"). - Po pierwsze, gram biednego polskiego aktora, który zostaje zaangażowany przez producenta, granego przez Bartka Kasprzykowskiego, do dziwnego zadania - tłumaczył aktor. - A druga rola to rosyjski ochroniarz, zapewne z jakąś KGB-owską przeszłością, który chce tutaj w Polsce ubić pewien nieuczciwy interes. Reżyser "Podejrzanych zakochanych" już wcześniej, w filmie "To nie tak jak myślisz, kotku", pokazał, że doskonale wie, czym jest klasyczna farsa. Także do swego nowego projektu szukał aktorów, którzy rozumieją ten gatunek. - Pierwsze skojarzenie, które miałem, to angielskie komedie, czyli te, które lubię najbardziej - mówił Królikowski o swych wrażeniach po lekturze scenariusza. - Bardzo dobrze grane, nie przesadzone, ale strasznie śmieszne. To jest bardzo trudne, by coś takiego uzyskać, wymaga wielkiej pracy na planie. Obsadzenie Królikowskiego było na pewno strzałem w dziesiątkę, bo to aktor, który rewelacyjnie wypada w rolach komediowych. - Lubię komedie, spełniam się w nich - potwierdzał.

Zwiastun filmowy do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=YTbyRoInR6o

Teledysk do filmu "Podejrzani zakochani":

http://www.youtube.com/watch?v=8t-ZptAzAAk

Nieśmiały Albert (Bartek Kasprzykowski) szuka miłości w internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę (Sonia Bohosiewicz). Oboje przyjmują podobną strategię - ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, kontynuują maskaradę, wysyłając na randkę atrakcyjnych zastępców (Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski). W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie grasuje groteskowa szajka przestępców, polująca  na bezcenną kolekcję diamentów. W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

"Podejrzani zakochani" w kinach od 25 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film.

10.01.13

 

W najbliższy piątek, 11 stycznia, w kinach pojawi się nowa, brawurowa animacja 3D "Prawie jak gladiator". To opowieść o młodym adepcie gladiatorskiego fachu, który musi podjąć niemałe wyzwanie, jeśli chce zdobyć serce ukochanej dziewczyny. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Mariana Dziędziela, który użycza głosu szefowi renomowanej szkoły gladiatorów. - To jest pewna zabawa - tłumaczył aktor, zapytany, jak w filmie dla dzieci ukazany jest starożytny Rzym. - Dzieci lubią być troszkę postraszone, lubią, gdy jest wprowadzone pewne napięcie. Dziędziel nie krył także zadowolenia, że zagrał w filmie atrakcyjnym dla jego wnuka: - Cieszę się, że będę mógł pokazać mu film z moim udziałem. Choć nie daję twarzy, lecz tylko głos.

Materiał wideo z Marianem Dziędzielem:

http://www.youtube.com/watch?v=Usq5Nyhq0Oo&feature=youtu.be

Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=OxQ-OQP3FYI&list=PLBFFEDB1EC847CE65&index=4

Tymon, przygarnięty przez założyciela szkoły gladiatorów, dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Jednak Tymon nie ma podobnych ambicji, co denerwuje jego przybranego ojca. Na dodatek, w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się za sprawą pięknej dziewczyny. Aby zdobyć serce Lucylli, Tymon musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

"Prawie jak gladiator" w kinach od 11 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film.

09.01.13

 

Już wkrótce, 11 stycznia, na naszych ekranach zadebiutuje film, który pozwoli dzieciom przenieść się do starożytnego Rzymu! Nowa animacja 3D "Prawie jak gladiator", w reżyserii Iginio Straffiego, powstała według scenariusza Michaela J. Wilsona, który ma na koncie takie przeboje jak "Epoka lodowcowa" i "Rybki z ferajny". W polskiej wersji językowej filmu udział wzięła m.in. Magdalena Cielecka, która zagrała piękną, surową i wymagającą trenerkę głównego bohatera, Dianę. - Diana uczy go, jak być mężczyzną, jak być gladiatorem - tłumaczyła aktorka - ale przede wszystkim upokarza go, wystawia na próbę. "Prawie jak gladiator" to bowiem rzecz o młodym adepcie gladiatorskiego fachu, przed którym staje wielkie wyzwanie. - To historia opowiedziana bardzo współcześnie, z dzisiejszą dynamiką - podkreślała Cielecka - ale osadzona w czasach starożytnego Rzymu. Daje szansę zaciekawienia dzieci historią, starożytnością, mitologią, tym wszystkim, z czym nam się starożytny Rzym kojarzy.

Materiał wideo z Magdaleną Cielecką:

http://youtu.be/KtwXx0SLESw

Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=OxQ-OQP3FYI&list=PLBFFEDB1EC847CE65&index=4

Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tymon zostaje uratowany przez generała Katona, założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tymon nie ma podobnych ambicji, co denerwuje jego przybranego ojca. Na dodatek, w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się za sprawą pięknej dziewczyny. Aby zdobyć serce Lucylli, córki Katona, Tymon musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

"Prawie jak gladiator" w kinach od 11 stycznia!

B.B.PR dla Forum Film.

02.01.13

 

W Polsce możemy mówić o wybuchu prawdziwej hobbitomanii. Wczoraj, 1 stycznia, "Hobbita: Niezwykłą podróż" obejrzał milionowy widz! Biorąc pod uwagę wynik otwarcia, film stał się numerem jeden całego 2012 roku. Pokazy przedpremierowe "Hobbita", pierwszej części nowej trylogii, ruszyły podczas świąt Bożego Narodzenia, natomiast w premierowy weekend film zobaczyło 547 047 widzów. Jest to jedno z najlepszych otwarć ostatnich 20 lat w naszym kraju. - Mam nadzieję, że po raz kolejny uda mi się zabrać publiczność w wielką kinową podróż do Śródziemia - mówił Peter Jackson. Nadzieja ta właśnie zmieniła się w rzeczywistość, a w "wielką kinową podróż" masowo udają się Polacy! 

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Bilbo Bagginsa (Martin Freeman), hobbita kochającego ponad wszystko spokój domowego zacisza, zaskakuje niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen), który zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę (Richard Armitage). Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wyprawy. Wkrótce drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami; wędrowcy muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów. 

"Hobbit: Niezwykła podróż 3D" już w kinach!

B.B.PR dla Forum Film.

 
 

LISTA INFORMACJI

"Hobbit: Pustkowie Smauga" przedpremierowo już 25 grudnia!
11.12.2013
"Sierpień w hrabstwie Osage": Meryl Streep znów zadziwia - będą Oscary?
27.11.2013
"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" - Katniss między Peetą a Gale'em
21.11.2013
"Hobbit: Pustkowie Smauga" - Shore tworzy muzyczny świat, a Sheeran mierzy się z
legendą. Soundtrack dostępny od 10 grudnia!
08.11.2013
"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" już za 3 tygodnie!
30.10.2013
"Piąta władza": WikiLeaks to kamień milowy, twierdzi Piotr Niemczyk
24.10.2013
Chloë Grace Moretz jako Carrie - miła, ale do czasu
18.10.2013
Assange do Cumberbatcha: Powinieneś przemyśleć swój udział w tym projekcie
11.10.2013
"Piąta władza": scenariusz filmu o WikiLeaks wycieka do sieci za sprawą... WikiLeaks
25.09.2013
RoboCop znów na ekranie!
24.09.2013
"Piąta władza" - sensacja festiwalu w Toronto już wkrótce w polskich kinach!
11.09.2013
Metallica w 3D! Drapieżna muzyka i mroczna opowieść w jednym
09.09.2013
Vin Diesel jako Riddick w kosmicznym survivalu
25.08.2013
Aubrey Plaza - depresyjna dziewczyna w męskim świecie komedii
18.07.2013
"Bling Ring", czyli dzieciaki z Hollywood, które stały się złe
24.06.2013
"Hobbit: Pustkowie Smauga" - pierwszy polski zwiastun oraz plakat już są!
14.06.2013
Igrzyska śmierci: nowy plakat i polskojęzyczny zwiastun!
29.05.2013
Nowy film Sofii Coppoli doskonale przyjęty w Cannes
29.05.2013
Powrót "Carrie"!
25.04.2013
Nowy film Sofii Coppoli już w czerwcu!
19.04.2013
Matthew McConaughey i Reese Witherspoon - czy znów będą razem?
15.04.2013
"Straszny film 5" trafia w swój czas!
11.04.2013
"Straszny film 5" - restart najsłynniejszej serii filmowych parodii!
08.04.2013
Marcin Dorociński w "Miłości": warto być częścią tego filmu!
08.03.2013
Julia Kijowska intryguje w "Miłości"
27.02.2013
Niejednoznaczna "Miłość": Dorociński i Kijowska razem
18.02.2013
Ta nieprzewidywalna J. Law o niewyparzonym języku
06.02.2013
Sonia Bohosiewicz na randce w internecie!
23.01.2013
Jennifer Lawrence zdobyła nagrodzoną Złotym Globem rolę przez... Skype'a!
19.01.2013
"Poradnik pozytywnego myślenia" ma aż osiem nominacji do Oscara!
11.01.2013
"Podejrzani zakochani": Rafał Królikowski powraca w podwójnej roli!
11.01.2013
"Prawie jak gladiator" - Marian Dziędziel Rzymianinem
10.01.2013
"Prawie jak gladiator" - Cielecka w starożytnym Rzymie
09.01.2013
Już milion widzów w Polsce obejrzało "Hobbita"!
02.01.2013