x

X
X
X
plakat

Flora jest słoniem cyrkowym, który nie może już wykonywać swoich sztuczek. Gdy zarząd cyrku postanawia pozbyć się zwierzęcia, córka kierownika cyrku, Dawn, wykrada Florę. Dziewczynka i słonica wyruszają w drogę do rezerwatu słoni. Od bezpiecznego azylu dzielą je setki kilometrów lasów i rwąca rzeka. Czyha na nie dwójka łowców słoni i towarzyszy im nieustanny strach przed porażką. Ich przygody ukazują, jak wiele przeszkód jesteśmy gotowi pokonać w imię prawdziwej przyjaźni.

X

DANE FILMU

Tytułl oryginalny: Saving Flora
Produkcja: Dream Factory Group, FJ Productions, Collaborate Films, DFG Production, USA

Premiera światowa: 09.10.2018
Premiera polska: 06.12.2019

Czas: 96 minut
Dozwolony od lat: 7
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

EKIPA

Reżyseria: Mark Taylor
Scenariusz: Mark Taylor, David Moss
Muzyka: Antonio Fernández, Robert Rettberg
Zdjęcia: Michael Marius Pessah
Montaż: Julie Janata, Tim Lowry
Scenografia: Alessandro Marvelli
Dekoracje: Heidi Strykiewicz
Kostiumy: Martin Zepeda
Efekty wizualne: Tim Lowry
Producenci: Fabio Golombek, Amber Wang, Brad Billington
Koproducenci: Clifford Cohen, Tal Vigderson
Producenci wykonawczy: Alex Cohen, Andrew Yang, Carlos Gabriel Camara, Jenny Pellicer, Richard Schwartz

AKTORZY

Jenna Ortega - Dawn Jacobs
Martin Martinez - Sebastian
David Arquette - Henry
Tom Arnold - Runyon
Leonor Varela - Isabella
Rhea Perlman - Gabriella
Galen Howard - Bob
Guilford Adams - Art
Cindy Chu - Kim
Mars Crain - siłacz
Carlos Ragas - Barnaby
Eddie Alfano - Javier Suarez
Frank Gallego - Matias
Michael Patrick McGill - tata

X

Jenna Ortega (Dawn Jacobs)

Urodziła się 27 września 2002 roku w mieście Coachella w Kalifornii, w rodzinie pochodzenia portorykańsko- meksykańskiego, jako czwarte z sześciorga dzieci. W wieku sześciu lat zainteresowała się aktorstwem, a jako ośmiolatka wzięła udział w pierwszym przesłuchaniu. To dzięki Facebookowi udało jej się znaleźć pierwszego agenta: jej matka umieściła na portalu społecznościowym wideo z monologiem dziewczynki, a koleżanka matki wysłała filmik znajomemu agentowi. Trzy miesiące później Jenna otrzymała zaproszenie na swój pierwszy casting. Popularność przyniósł jej udział w serialu „Jane the Virgin” oraz w sitcomie „Stuck in the Middle”. Aktywnie wspiera imigrantów i ruch LGBT. – Jestem latynoską dziewczyną, która nie odziedziczy kupy pieniędzy, dlatego tak ważne dla mnie jest, by mocno przykładać się do pracy – mówiła w jednym z wywiadów.

David Arquette (Henry)

Urodził się 8.09.1971 roku w Winchester, stan Virginia. Wraz ze starszym rodzeństwem, Rosanną, Patricią i Alexisem oraz młodszym bratem Richmondem, tworzy trzecie już pokolenie aktorskiej dynastii Arquettów. Dziadek Cliff Arquette był znanym komikiem telewizyjnym, ojciec Lewis pojawia się zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Dzięki matce, hipisowskiej poetce Mardi, David spędził dzieciństwo w kalifornijskiej komunie. Jako piętnastolatek rozpoczął drogę do aktorskiej kariery. Po serii małych ról w telewizyjnych produkcjach, na początku lat 90. zwrócił na siebie uwagę w serialu „The Outsiders” (1990, inspirowany filmem kinowym Coppoli), w którym występował wraz z siostrą Patricią, oraz w „Spokojnie, tatuśku” (1990). W kinie zadebiutował w cenionym dramacie społecznym „Dokąd zabierze cię dzień” (1992). W roku 1994 założył zespół rockowy EAR2000. Nie chce być tylko aktorem, próbuje także reżyserii („The Tripper”), bywa producentem. W roku 2000 zdobył tytuł mistrzowski w wrestlingu.

Tom Arnold (Runyon)

Thomas Duane „Tom” Arnold, ur. 6.03.1959 w Ottumwie, w stanie Iowa. Amerykański aktor, producent telewizyjny i filmowy, scenarzysta, komik, prezenter telewizyjny, pamiętny z roli Arnolda Shepa „Arniego” Thomasa w sitcomie „Roseanne” (1989–1993). Urodził się jako syn Lindy Kay (z domu Graham) i Jacka Arnoldów. Ma szóstkę rodzeństwa. Po rozwodzie rodziców wychowywał go ojciec. W młodości pracował w zakładzie pakowania mięsa. Uczęszczał do Ottumwa High School. Naukę kontynuował w Indian Hills Community College. W latach 1981–1983 studiował administrację i pisarstwo na Uniwersytecie Iowa. W wieku 23 lat zaczął występować jako stand-uper. W 1988 zdobył pierwsze miejsce w Minnesota Comedy Competition. Zwycięstwo to pozwoliło mu przenieść się do Los Angeles. Tam został zatrudniony jako scenarzysta sitcomu „Roseanne”. Pracując nad serią, związał się prywatnie i zawodowo z jej gwiazdą, Roseanne Barr, z którą się w końcu rozstał z powodu problemów z uzależnieniami.

Martin Martinez (Sebastian)

Właśc. Martin Meguelhin. Urodził się i wychował w Sacramento, w Kalifornii. Pracuje w przemyśle rozrywkowym, odkąd skończył 15 lat. W rodzinnym mieście podejmował się różnych dorywczych prac, by sfinansować swe niezależne, aktorskie projekty. Dwa jego krótkie filmy, „Sweet Pills" i „Love and Lost”, trafiły na ekrany kin IMAX w północnej Kalifornii. W 2016 roku przeniósł się na stałe do Los Angeles, gdzie udało mu się wystąpić w odcinkach znanych seriali.

Mark Drury Taylor (reżyseria i scenariusz)

Reżyser, scenarzysta, producent. Wielki wielbiciel kina familijnego. Za film wszechczasów uważa „E.T.”. Ma za sobą bogatą karierę jako twórca filmów reklamowych, w tym także społecznych, często podejmujących tematy dziecięce i familijne.