x

X
X

Streszczenie

Elizabeth (Abbey Lee) przybywa do posiadłości swego świeżo poślubionego męża, genialnego naukowca Henry’ego (Ciaran Hinds). Otoczona luksusem, ma wszystko, czego zapragnie. Jest tylko jedno pytanie, które ją nurtuje i nie pozwala w pełni cieszyć się zbytkami: co takiego dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratorium jej męża, że zabroniono jej tam wchodzić? Ciekawość może okazać się bardzo niebezpieczna, a odkryta tajemnica okrutniejsza niż kara za złamanie zakazu.

X
X

Dane filmu

Tytuł oryginalny: Elizabeth Harvest
Produkcja: Automatik we współpracy z Motion Picture Capital i Voltage Pictures, USA

Premiera światowa (USA): 10.08.2018
Premiera polska: 17.08.2018

Czas: 105 minut
Dozwolony od lat: 15
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

Twórcy

Reżyseria: Sebastian Gutiérrez
Scenariusz: Sebastian Gutiérrez
Muzyka: Rachel Zeffira
Zdjęcia: Cale Finot
Montaż: Matt Mayer
Scenografia: Diana Trujillo
Dekoracje: Francisco Arbelaez
Kostiumy: Camila Olarte
Efekty wizualne: Rebecca West
Producenci: Brian Kavanaugh-Jones, Leon Clarance, Fred Berger
Producenci wykonawczy: Laurie Vaysse, Nicolas Chartier, Jonathan Deckter, Greg Strause, Colin Strause

Aktorzy

Abbey Lee __ Elizabeth
Ciáran Hinds __ Henry
Carla Gugino __ Claire
Matthew Beard __ Oliver
Dylan Baker __ Logan

X

Abbey Lee (Elizabeth)

Urodziła się 12.06.1987 roku w Melbourne. Karierę modelki rozpoczęła po wygraniu konkursu „Girlfriend Cover Girl Model Search” (2004). Wkrótce przeprowadziła się z Melbourne do Sydney, gdzie zaczęła pracować jako modelka w lokalnej agencji. W marcu 2007 zawitała do Nowego Jorku. Wystąpiła na okładkach i w sesjach zdjęciowych dla wielu prestiżowych magazynów: V Magazine, Harper's Bazaar, Numero Muse, Vogue, Allure, Purple Fashion czy Vanity Fair. Znalazła się w czołowej pięćdziesiątce modelek. Brała udział w kampaniach reklamowych dla takich marek, jak Fendi, Chloe, Gucci, Ralph Lauren, Calvin Klein, Mulberry, Karl Lagerfeld. Od 2015 występuje w hollywoodzkich filmach. Gra na tamburynie w zespole Our Mountain. Maluje także obrazy abstrakcyjne.

Ciáran Hinds (Henry)

Urodził się 9.02.1943 roku w Belfaście. Hinds przerwał studia prawnicze na University of Belfast, gdy dostał się do słynnej szkoły aktorskiej RADA. Początkowo związał się na kilka sezonów z Glasgow Citizen’s Theatre, gdzie odniósł znaczące sukcesy, występując między innymi w „Arszeniku i starych koronkach” oraz „Fauście”. Grał także w Field Day Company, a potem stworzył serię pamiętnych kreacji w Royal Shakespeare Company, z których najgłośniejsza była tytułowa rola w „Ryszardzie III”. Przełomową rolą filmową był dla niego kapitan Wentworth w błyskotliwej adaptacji „Perswazji” Jane Austen. Aktor skrupulatnie strzeże przed wścibskimi tabloidami swego życia prywatnego. Wiadomo, że od wielu lat jest związany z aktorką wietnamsko-francuskiego pochodzenia Hélène Patarot („Kochanek”) i ma z nią córkę, Aoife. Jednym z jego najbliższych przyjaciół jest Liam Neeson. Uważany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i niezawodnych współczesnych anglosaskich aktorów i też najbardziej... poważnych.

Carla Gugino (Claire)

Urodziła się 29 sierpnia 1971 roku w Sarasocie, stan Floryda. Jako 15-latka została odkryta przez agencję modelek z San Diego. Przeniosła się do Nowego Jorku, ale wkrótce powróciła do Los Angeles. Jej ciotka Carol Merrill, doradziła Carli, aby zapisała się na lekcje aktorstwa. W latach 80. występowała m.in. w takich serialach jak „Alf”, „Who's the Boss?” i „Webster”. Na dużym ekranie zagrała w komedii „Drużyna z Beverly Hills”, a potem objęła rolę młodej Roxy w „Witaj w domu, Roxy Carmichael”. W latach 90. aktorka budowała swą pozycję w telewizji, coraz częściej grała też w filmach kinowych. W 1998 roku zwrócił na nią uwagę Brian De Palma i obsadził w roli Julii Costello w filmie „Oczy węża”. Komercyjny sukces odniósł cykl „Mali agenci” w reżyserii Roberta Rodrigueza, gdzie jej partnerem był Antonio Banderas. Aktorka po raz drugi miała okazję pracować z tym samym reżyserem na planie „Sin City”.

Matthew Beard (Oliver)

Urodził się 25 marca 1989 roku w Londynie. Model i aktor, pracował dla marek Burberry i Prada. Pierwszy sukces odniósł w filmie „And When Did You Last See Your Father?” (TVN: Kiedy po raz ostatni widziałeś ojca?”, 2007), u boku Jima Broadbenta i Colina Firtha. Stale współpracuje z reżyserką Lone Scherfig. Na scenie został doceniony w inscenizacji „Zmierzchu długiego dnia”.

Dylan Baker (Logan)

Urodził się 7 października 1959 w Syracuse, w stanie Nowy Jork. Zaczął karierę aktorską jako nastolatek w regionalnych produkcjach teatralnych. Uczęszczał do College of William and Mary w Wirginii, a później ukończył Southern Methodist University w 1980 roku. Następnie otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych w Yale School of Drama. Był członkiem grupy teatralnej The Drama Dept, w skład której wchodzili także: Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker, John Cameron Mitchell, czy Billy Crudup. W 1990 roku ożenił się z aktorką Becky Ann Baker (z domu Gelke).

Sebastian Gutiérrez (reżyseria)

Reżyser i scenarzysta. Urodził się 10.09.1974 roku w Caracas, w Wenezueli. Ma na koncie jeden z pierwszych filmów, które znalazły się w czołówce dystrybucji internetowej – komedię kryminalną „Girl Walks into a Bar”. Jako scenarzysta pracował m.in. przy filmach: „Gothika” (Gothika), „Węże w samolocie” („Snakes On A Plane”), „Oko” („The Eye”), „Wielki skok” („Big Bounce”) czy „Hotel Noir”. Uznanie zdobył zwłaszcza dwiema komediami z dominującą żeńską obsadą: „Women in Trouble” i „Elektra Luxx”. Gutiérrez napisał też piosenkę „Only Bad Can Come”, do filmu „Girl Walks into a Bar”, wspólnie z Grantem Lee Phillipsem. Jego partnerką w nieformalnym związku jest od 2005 roku aktorka Carla Gugino, z którą stale współpracuje.