x

X
X

STRESZCZENIE


Po wielkim sukcesie kasowym i prestiżowym (m.in. nominacja do Oscara i Złoty Glob dla Sylvestra Stallone), opowieść o Adonisie Creedzie i Rockym Balboa doczekała się dalszego ciągu.

Adonis Creed (Michael B. Jordan) stara się pogodzić sprawy osobiste z treningami do najważniejszego bokserskiego starcia w karierze. Będzie musiał stanąć na ringu do walki z przeciwnikiem związanym z tragedią, która dotknęła niegdyś jego rodzinę. Adonis wciąż ma jednak w swym narożniku Rocky’ego Balboę (Sylvester Stallone), który wspiera go we wszystkich trudnych chwilach. Razem stawią czoło demonom przeszłości, poddadzą w wątpliwość wyznawane wartości i staną w obronie wspólnego dziedzictwa.

plakat plakat2

METRYKA FILMU

ROZWIŃ

DANE FILMU

Tytuł oryginalny: Creed II
Produkcja: Metro-Goldwyn-Mayer – New Line Cinema – Warner Bros, USA

Premiera światowa: 21.11.2018
Premiera polska: 23.11.2018

Czas: -- minuty
Dozwolony od lat: 12
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

OBSADA

Michael B. Jordan ... Adonis Johnson
Sylvester Stallone ... Rocky Balboa
Tessa Thompson ... Bianca
Dolph Lundgren ... Ivan Drago
Phylicia Rashadn ... Mary Anne Creed
Florian Munteanu ... Victor Drago
Wood Harris ... Tony „Little Duke” Evers
Russell Hornsby ... Buddy Marcelle
Andre Ward ... Danny „Stuntman” Wheeler
Gina Destra ... pielęgniarka
Brian Gallagher ... Jeff Shockley

TWÓRCY

Reżyseria:Steven Caple Jr.
Scenariusz: Juel Taylor, Sylvester Stallone na podstawie noweli filmowej Cheo Hodari Cokera i Saschy Panna oraz postaci stworzonych przez Ryana Cooglera i Sylvestra Stallone'a
Muzyka: Ludwig Göransson
Zdjęcia: Kramer Morgenthau
Montaż: Dana E. Galuberman, Saira Haider, Paul Harb
Scenografia: Franco-Giacomo Carbone
Dekoracje: RA Arrancio Parrain, Jesse Rosenthal
Kostiumy: Lizz Wolfe
Efekty specjalne: Patrick Edward White
Efekty wizualne: Crystal Dowd
Producenci: William Chartoff, Sylvester Stallone, Kevin King Templeton, Charles Winkler, David Winkler, Irwin Winkler
Producenci wykonawczy: Ryan Coogler, Guy Riedel

EKIPA

ROZWIŃ

Michael B. Jordan (Adonis Johnson)

Urodził się 9.02.1987 w Santa Ana, stan Kalifornia. Od 1999 roku występował w roli Michaela w sitcomie „Cosby”. W 2000 roku udało mu się pokonać setki kandydatów i zagrać u boku Keanu Reevesa w „Hardball”. Sukcesy odnosił przez lata przede wszystkim w telewizji (seriale „Prawo ulicy” i „Wszystkie moje dzieci). Jednym z największych jego osiągnięć była rola w filmie Ryana Cooglera „Fruitvale Station” oraz w niezwykłym thrillerze „Kronika”. Ostatnio został doceniony w „Czarnej Panterze”.

Sylvester Stallone (Rocky Balboa)

Aktor, scenarzysta, reżyser, który dał światu Rocky'ego i Rambo. Urodził się 6.07.1946 w Nowym Jorku. Rozgłos uzyskał dzięki tytułowej roli w „Rockym” Johna G. Avildsena. Stallone zdobył dwie nominacje do Oscara – za scenariusz i główną rolę męską. Dopiero w szóstej części cyklu „Rocky Balboa” dopatrzono się poważniejszych artystycznych walorów. Stallone został w latach 80. i 90. gwiazdorem kina akcji, między innymi dzięki sukcesowi opowieści o komandosie „Rambo: Pierwsza krew” i jej kontynuacjach. Swego niewątpliwego talentu dramatycznego udało mu się dowieść w „Cop Land”.

Tessa Thompson (Bianca)

Urodziła się 3.10.1983 w Los Angeles. Jej ojcem jest piosenkarz, także ceniony twórca muzyki i tekstów oraz muzyki teatralnej, Marc Anthony Thompson, pracujący często z muzycznym kolektywem Chocolate Genius, dobrze znanym na scenie nowojorskiej. Współpracował także z Bruce'm Springsteenem. Tessa Thompson udziela się wokalnie w zespole Caught a Ghost, grającym indie electro soul, z którym nagrała płytę „Human Nature” (2014). Jedną z najciekawszych swych ról stworzyła w komediodramacie „Dear White People”.

Dolph Ludgren (Ivan Drago)

Właśc. Hans Ludgren. Urodził się 3.11.1957 w Sztokholmie. Szwedzki aktor, producent, reżyser i scenarzysta. Syn nauczycielki szwedzkiego oraz inżyniera i ekonomisty. Ukończył chemię na Washington State University, potem przez rok służył w szwedzkiej piechocie morskiej, po czym skończył studia magisterskie w zakresie inżynierii chemicznej w Sztokholmie. W 1978 roku był kapitanem szwedzkiej drużyny kumite-karate. Wygrał Mistrzostwa Europy w wadze ciężkiej w karate kyokushin w 1980 i 1981 roku, a w 1982 roku uzyskał mistrzostwo w Australii. Największe sukcesy filmowe odnosił w latach 80. i 90., m.in. w cyklu „Uniwersalny żołnierz”.

Steven Caple Jr. (reżyser i współscenarzysta)

Urodził się 16.03.1988. Pierwszy poważny sukces odniósł, gdy jego film „A Different Tree” zdobył nagrodę HBO Short Film Competition w 2013 roku. Obecnie pracuje jako scenarzysta nad adaptacją książki Devery’ego Andersona „Emmett Till: The Murder That Shocked The World And Propelled The Civil Rights Movement” dla stacji HBO, która planuje prestiżowy serial na jej podstawie. Jego producentami są Will Smith, Casey Affleck i Jay Z.