obsada Asy bez kasy

ZWIASTUN
STRESZCZENIE

Jeśli myślisz, że tylko zawodowiec może ukraść 17 mln dolarów z pancernego skarbca, to jesteś w błędzie. Poznaj ekipę, która stoi za jednym z najsłynniejszych rabunków w historii USA. W głównej roli wystąpił gwiazdor "Kac Vegas" Zach Galifianakis, wspierany przez Owena Wilsona ("Stażyści), Jasona Sudeikisa ("Millerowie") oraz Kristen Wiig ("Druhny").

Dave (Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi, bo żyjąc w ukryciu ciężko wydawać miliony i pozostać niezauważonym.

FOTOSY
fotos1
fotos2
fotos3
fotos4
fotos5
fotos6
fotos7
fotos8
fotos9
fotos10
fotos11
fotos12
fotos1
fotos2
fotos3
fotos4
fotos5
fotos6
fotos7
fotos8
fotos9
fotos10
foto11
fotos12
METRYKA
Dane filmu

Produkcja:
A Relativity Studios, Michaels-Goldwyn, we współpracy z Surefire Entertainment Capital, USA 2015

Premiera światowa: 28.09.2016
Premiera polska 21.10.2016

Czas: 95 minut
Dozwolony od lat: 15lat
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

Twórcy

Reżyseria: Jared Hess
Scenariusz: Chris Bowman, Hubble Palmer, Emily Spivey
Zdjęcia: Erik Wilson
Scenografia: Clayton Hartley
Montaż: Keith Brachmann, David Rennie
Muzyka: Geoff Zanelli
Dekoracja: Elliott Glick
Kostiumy: Sarah Edwards
Efekty specjalne: James Carter
Producenci: Lorne Michaels, John Goldwyn
Koproducent: D. Scott Lumpkin
Producenci wykonawczy: Jody Hill, Dana Brunetti, Ryan Kavanugh, Danny McBride, Jill Messick, Kevin J. Messick, Andrew C. Robinson, Tucker Tooley, Jared Underwood, Andrew Panay, Brett Almond, Brent Dahl, Erin David, Danny R. McBride, Joseph Nicholas, Jerry Lasky, Adam Fields, Kenneth L. Halsband

Aktorzy

Zach Galifianakis ... David Scott Ghantt
Owen Wilson ... Steve Chambers
Kristen Wiig ... Kelly Campbell
Jason Sudeikis ... Mike McKinney
Ross Kimball ... Eric Payne
Kate McKinnon ... Jandice
Mary Elizabeth Ellis ... Michelle Chambers
Jon Daly ... Plewe
Ken Marino ... Doug Jeffcoat
Devin Ratray ... Runny
Leslie Jones ... Scanlon
Daniel Zacapa ... Quintero
Karsten Friske ... Kort Chambers
Njema Williams ... Ty
Allegra Nova ... dziewczyna w bikini
Matt Corboy ... szef
Rhoda Griffis ... agentka nieruchomości
Jordan Israel ... kamerdyner
Nicole Michele Sobchak ... reporterka

EKIPA

Zach Galifianakis (David Ghantt)
Urodził się 1 października 1969 roku w Wilkesboro w Północnej Karolinie (USA). Jego dziadkowie ze strony ojca przybyli do Stanów Zjednoczonych z Grecji. Jego kariera aktorska wystartowała w telewizji. Grał jednego z bohaterów sitcomu „Boston Common” (1996–1997). Z coraz większymi sukcesami występował w programach komediowych „Comedy Central Presents” i „Jimmy Kimmel Live!”, miał też własny talk show na kanale VH1 – „Late Word with Zach”. Jednocześnie cały czas udzielał się na żywo w klubach komediowych i rockowych. Po szeregu epizodycznych i drugoplanowych występów („Wielki podryw”, „Ciśnienie”, „Wszystko za życie”) przyszła pora na pierwszą rolę główną w niezależnym filmie „Visioneers” (2008), który nie odniósł jednak sukcesu i trafił do wąskiej dystrybucji oraz na rynek DVD. Przełomem stała się rola Alana Garnera w hicie „Kac Vegas” (2009) i jego dwóch kontynuacjach. Galifianakisa mogliśmy też oglądać w pierwszoplanowych rolach w „Zanim odejdą wody” (2010) czy „Wyborczych jajach” (2012). Pojawił się w serialu HBO „Znudzony na śmierć”.

Owen Wilson (Steve Chambers)
Urodził się 18.11.1968 roku w Dallas, w stanie Teksas. Za scenariusz „Genialnego klanu” był nominowany (wraz ze współscenarzystą i reżyserem filmu Wesem Andersonem) do Oscara. Znany jest z wielkiej aktorskiej wszechstronności i zdolności do transformacji, co udowodnił, grając zwłaszcza w filmach Wesa Andersona i Woody’ego Allena. Jego bracia Andrew i Luke są także aktorami i reżyserami.

Kristen Wiig (Kelly Campbell)
Urodziła się 22.08.1973 roku. Studiowała na Uniwersytecie w Arizonie, brała także lekcje aktorstwa. Rzuciła studia i wyjechała do Los Angeles, gdzie dołączyła do komediowej trupy The Groundlings. Jest wszechstronną aktorką, choć występuje głównie w programach („Saturday Night Live”) i filmach komediowych. Film „Druhny” przyniósł jej nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki i nominację do Oscara za współautorstwo scenariusza.

Jared Hess (reżyseria)
Urodził się 18.07.1979 roku w Glendale, Arizona. Studiował na Brigham Young University w Provo, stan Utah. Kręcił reklamówki i wideoklipy dla firmy Moxie Pictures. W 2004 roku jego komedia „Napoleon Wybuchowiec” odniosła niespodziewanie wielki kasowy sukces (zdyskontowano go, realizując animowany serial telewizyjny); sukcesem był także film „Nacho Libre” z Jackiem Blackiem w roli głównej. Żoną Hessa jest scenarzystka (współpracowała przy scenariuszach wielu filmów męża) i reżyserka („Kraina Jane Austen”) Jerusha Hess (z domu Demke). Hess czasem występuje także jako aktor („Pride and Prejudice”, 2003, serial „Napoleon Dynamite”, 2012, „Unexpected Race” – w realizacji).

Zach Galifianakis
Kristen Wiig
Owen Wilson
ared Hess